• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PETER_PANsadba a pěstovaní stromů, i starost o ně
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AQUALOCO: No jo, ta višeň uz je docela kus, chápu
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    DENDROBATA: a sakra, no uvidim, určitě pěkná práce
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AQUALOCO: Jakože najistotu to poznaš kdyz obnazis koreny a zkouknes jestli je to opravdu tim. Jinak vykopat znova jámu, z toho pletiva udelat jakoze takový košíček, klidne to pletivo dát dvojmo ... Kořeny tím prorostou, hryzec se nedostane ke kminku a za par let to pletivo stejne zrezne a zmizi.
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    OGMIOS: není, protože už byla celá před květem a mráz nebyl (kolem 7 ráno sem zastih min. +6°C)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    AQUALOCO: to neni mrazem?
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    DENDROBATA: jj, cítí je tam, blbý je, že ty mrchy myši se tam asi zabydlely když sedla hlína v jámě. Myslíš to pletivo dát shora? To je asi blbost co? jinej způsob není?
    BIOH
    BIOH --- ---
    AKHIBARA: Araucaria s naším technologem :-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AQUALOCO: Tipuju ožraný kořeny hryzcem (však aji ten ovčák je tam cítí :) měl jsem to takhle s muchovníkem. Ochrana je obalit jámu do rabicovyho pletiva.. na moniliovou spálu je asi ještě brzy .. zkus ještě tady [ Ochrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna ] ..
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    BIOH: Hezky, tak to bych nerekl, ze tam porostou, ale kdyz tak koukam, tak ono tam moc nemrzne.
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Luxembourg_City_climate.PNG

    Kazdopadne u nas to neda ani nahodou. Na zimu se musi uklidit dovnitr. Takze v kvetinaci.

    Muzes zkusit cryptomerii, je podobna a u nas roste docela v pohode.
    http://botany.cz/cs/cryptomeria-japonica/
    BIOH
    BIOH --- ---
    AKHIBARA: před měsícem jsem viděl krásný v Lucembursku.
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    BIOH: Araucaria ti u nas neprezije zimu. Nejbliz se pestujou ve stredomori.
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    zdravim,
    nevíte prosím čím to může být? : vloni na jaře zasazená asi 3-letá višeň (3/4 kmen - přes 2 m vysoká, ještě týž rok sklizena miska višní) se letos osypala pupeny na květ, ale těsně před květem skoro úplně zaschla (nevykvetla) a potíž mají i listy se rozvinout - co jí schází? (myši jsou možnost, je jich tu kolem dost..)
    dík!

    OBRÁZKY:



    BIOH
    BIOH --- ---
    máte někdo Araucaria araucana, vzhledově se mi moc líbí, ale nevím jestli do něj jít, n.v. cca 300 m.n.m. od severu je pozemek chráněn, půda 1/2 m černozem potom jílovitá
    BIOH
    BIOH --- ---
    nechce někdo sazenice jedlých kaštanů? Ml. Boleslav případně Benátky nad Jizerou....
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    KUURA
    KUURA --- ---
    Ahoj ahoj, sháním poražený strom (stromek) nebo větší větev. Výška cca 2,5 - 3 metry. Nejlépe nějaký ovocný strom nebo ořech. Jestli máte někdo po kácení na podzim...nebo se chystáte...Nabídněte cenu:)

    Díky díky!
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    LITTLEPUNKK: To doufám, že hodně! Bo mi ho jedna p..a sousedka pokácela a já po ní chci náhradu. Tudíž problém s dírou je bezpředmětnej... Ačkoliv bych jí tam mohl na truc zasadit novej :)
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Zde odkaz na naskenovanou starou pomologii Říhy a Suchého, část hrušně.

    EC Meluzína RC AB > Ovostránka > Záchranné sortimenty
    http://www.meluzina.info/ovostranka/zachranne-sortimenty
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    repost (nemam s tim nic spolecneho):

    Zakládání ovocných výsadeb - seminář z cyklu Záchrana starého sadu

    Kdy: neděle 2. 9. 2012 10:00 - 16:00
    Kde: Ekocentrum Šárynka, Praha 6

    Teoretická část:
    - Zakládání ovocných výsadeb, příprava pozemku, výživa a hnojení, technika sázení a následná péče.
    - Sklizeň, skladování a možnosti zpracování ovoce.

    Praktická část:
    - Exkurze dle možností v Praze – např. moštárna, výrobna ovocných destilátů, ovocnářská školka, botanická zahrada apod.

    Více info a přihlášení: http://www.ekodomov.cz/index.php?RDCT=ced6a972b9da99508dc7
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LITTLEPUNKK: to je super .. palce nahoru, všechny co mám :-)

    jak tu píšem zmocňuje se mě touho ho někam jít zasadit ... (blbý je ýe svoji zahradu nemám, tak přemejšlim, jak to udělat, nebo spíš kde)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam