• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    KA94
    KA94 --- ---
    FINSON: Plánuji nákup bicyklu a myslel jsem, že toho Terminatora bych používal i na cyklistiku - objednal jsem i otočný držák na kolo...
    KA94
    KA94 --- ---
    JIKE: Už jsem toho Terminatora objednal, ale zatím ho nemaj na skladě, takže si počkám. Tentokrát to kupuju na Svitilny.eu a doufám, že to nebudu zas muset reklamovat.
    Co se týká toho MTE s kolimátorem, svítí sice dobře, ale špatný je, že po vypnutí si nepamatuje poslední nastavený režim, takže se musí pokaždé několikrát přepínat. To je větší problém než absence bočního tlačítka...
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Na vodu nebo tak si s sebou vezmu dva záložní čerstvě nabité akumulátory. Ty stačí i doma pro případ, že by dva dny nešel proud, nicméně mám v šuplíku i lithiové CR123 s expirací za 8 let - a u těch mi na rozdíl od AA nehrozí, že si je vybiju v budíku ;-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: za nic :-)
    jako širší kužel je potřeba na kole to 100% daleký dosvit je potřeba stejně hlavně na lov, kde potřebuješ osvítit na pár sec 1-2 sec před výstřelem z čehokoilv na cíl...
    nebo i na hlídání objedktu, nebo pro záchranáře. chce si to přesně definovat, co s tim chci dělat... a na co to použít, to je jako ze všim.

    proto taky mám více druhů svítilen. na běžný mám 1xAA, a na ryby, nebo outdoor M20 warriora.

    já k tomu musel už přistoupít. dodělala mě výměna pojsitek v autě, s modrou ledkou na klíčích. RESPEKTIVE TY PODĚLANÝ POJISTKY V TOM MODRYM SVĚTLE MĚLY UPLNĚ STEJNOU BARVU :DD

    a hlavně pokud někam jedeš, třeba na vodu , nebo tak, tak nabíječku sebou, no, amjí zapojit, lepší mít v kapse 3 záložní AAčka. stejně tolik člověk nesvítí. ale kdo ví co se může stát, a pak je to v prdeli...

    po městě , nebo kdekoliv,pokud nevypnou elektriku, tak nabíjecí okay. ale stejně je lepší mít něco na běžný baterie. 1xAA vykuchám třeba z budíku v nejhorším :-))
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Ah, díky! Pěkné.
    JIKE: Tu MTE na kolo LEDshop myslím přímo doporučuje, prý je u bikerů oblíbená. Ono i na tu turistiku je fajn mít osvíceno trochu širší okolí, než koncentrovaný kužel... Btw. na kole jsem ji ještě pořád nevyzkoušel... už je mi to trapný :-/
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: Mkrni se mi prosím na ten kufřík od toho Oligtu, kolik tam píšou na minimální výkon výdrž v hodinách.
    měl bych tam mít 600hod.

    je to tahle:

    Svítilna Olight M20S Warrior Premium S2 - LED svítilny Olight, EagleTac, LED Lenser a Tiablo
    http://www.svitilny.eu/svitilny-olight/svitilna-olight-m20s-warrior-premium-s2/prod_207.html
    JIKE
    JIKE --- ---
    podle mě ty lumeny jso utam hlavně kvůli tomu, ž to má větší rozptyl kuželu. ale ne zase tolik oproti předchozí verzi, nebotřeba Olight Warrioru. Chce to nutně porovnat veldle sebe, na tom videu to tak dobře vidět není. ale svítit bude super...

    já už teď chci něco je na na 1,5V baterie. mě 2x warrior stačí.

    BTW: byl jsem v noci na zahradě a něco jsem hledal, a naprosto dostažující je 1xAA MTE svítilna asi se 170lm... takže jak tu mluvíte o čelovkách,, tak něco v tom smyslu.


    a na kolo,kdybych ho měl, tak bych asi bral něco jako to 600lm MTE co má Finson. ale nemám kolo :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: tady je test
    KA94: tady


    YouTube - Lumintop TD15X XM-L LED Flashlight Video
    http://www.youtube.com/watch?v=2rOumphyk6g
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: to jsem moc zvědavej jak to soudruzi vyřešili...
    až přijde,zkus to prosím vyfotit + porovnat s Tritonem...
    JJ. prodal

    FINSON: a přesně na tu efektivitu... to otestujeme s KA94 ... )

    já teď užjen uvažuju o nějaký AAA do kaspy, na 1x AA je to do kapsy pořád moc velký a tlačí to...
    FINSON
    FINSON --- ---
    KA94: Ty brďo, elektronika zvládající 12V, to je síla. Jakápak asi bude efektivita? Jsem zvědav na praktické zkušenosti.
    MTE už Jike prodal ;-)
    KA94
    KA94 --- ---
    JIKE: Jj, vracel jsem toho Warriora, tak tohle bude místo něj. Je to stejně kompaktní, ale má přes 700 lumenů. Jen tam chybí to boční tlačítko na přepínání režimů.
    Už jsi prodal to MTE s kolimátorem?
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: budeš kupovat?
    FINSON
    FINSON --- ---
    FUNIAK: Teplá bílá. Je to světlo podobné domácí halogence, o něco "bělejší" než klasická žárovka. Lidské oko ji už vnímá jako nažloutlou - rozhodl jsem se pro ni, protože jak sám píšeš, udělal jsem zkušenost, že ve studeně bílém světle (6000+ K, levné čínské mívají i 10 000 K) jsou hůř vidět větve a v přírodě se ztrácí barvy (takže to trochu zhoršuje vnímání prostoru a vzdálenosti).
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    teplota svetla - Google Search
    http://www.google.com/search?q=teplota%20svetla

    podle tohohle je asi nejlepci teplote svetla nekde kolem 5000 K
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    inu svítit chci v noci,podle mych zkusenosti tak mam cinskou diodu ktera je lehce namodrala a kdyz jedu v noci na kole tak mi spliva chodnik s travou.
    budu si kupovat tudlenc
    LED čelovka Fenix HL21 R2
    http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led-celovka-fenix-hl21-r2/prod_447.html
    coz ocekavam velkej rozdil v teplote svetla,pripadne mi ze ty namodrale diody jsou levnejsi na vyrobu,nebo je nikdo nechce,proto se zda ze je montuji do cinskejch celovek.
    4200az4500 K to je jaka barva?
    FINSON
    FINSON --- ---
    FUNIAK: Nedoporučuju nic, ale osobně si teď píšu přímo s majitelem MTE a řeším svítilnu s chromatickou teplotou světla 4200 - 4500 K ;-)
    KA94
    KA94 --- ---
    Svítilna Lumintop TD15X Terminator Cree XM-L - LED svítilny Olight, EagleTac, LED Lenser a Tiablo
    http://www.svitilny.eu/svitilny-lumintop/svitilna-lumintop-td15x-terminator-cree-xm-l/prod_235.html
    JIKE
    JIKE --- ---
    FUNIAK: zrovna včera jsem to večer řešil, že namodralé světlo odráží míň barvy, než teplejší. Ale zase tak veliký rozdíl to nebyl.
    A mozek si to dost dopočítá. takže neúplné spektrum budeš mít pořád, chce to najít kompromis. A ani to tolik nevadí... fakt nevadí. pro orientaci to je naprosto dostačující.

    Co ty vyžaduješ od světla? respektive na co chceš svítit?
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    zdravím pánové, co si myslíte o spektru světelného zdroje? mám ze zkušenosti že namodralé světlo špatně odráží barvy, celkově se s ním špatně orientuje ve tmě. jakou teplotu světelnýho toku by jste doporučili?
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    FINSON: Máš druhou možnost - ze zákona ji do 14 dnů vrátit.

    FINSON: Sakra, teď jsi na to přišel sám... A já chtěl bejt chytrej 8-)1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam