• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: no jo paráda !!! tak pak řekni a já přijedu, nebo Ty. mám tu delší dosvitový místo :-))
    KA94
    KA94 --- ---
    JIKE: Ptal jsem se, kdy ho naskladní - a řekli mi, že za tři neděle. Pak můžem porovnat. Ještě pro Tebe mám ten hladký reflektor na Warriora.
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: už Ti dorazil TerminátoR ? :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    tak ty články jsou z cca 1rok starých DELL baterií, prý v nich odešla elektronika, takže články by měly být snad okay.
    - jsou plně nabité
    - ještě jsem je nepřeměřil
    - ještě jsem je netestoval
    JIKE
    JIKE --- ---
    fakt zadáčo ... kdo chce ? dokud je mám? jsou funkční, ale kapacita je už trochu jetá :-))
    JIKE
    JIKE --- ---
    Kluci

    mám ze starších Baterii DELL články 18650

    nevím v jakém stavu. ale mám jich asi 20.

    cena nového je asi 500,-

    nyní = 0kč

    :-))

    kdo chce ať dá vědět počet max 5ks na osobu
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: to by byla paráda. Ti zavolám. díky "
    FINSON
    FINSON --- ---
    Měl by někdo zájem o tyhle akumulátory?
    Přečtěte si pořádně popis, ujistěte se, že vám to neodpálí svítilnu, a pokud vás to zajímá, tak:
    Budu objednávat z USA tenhle typ v rozměru 18650, můžu ale nechat dovézt i jiné rozměry (16340, 18350, 18500, problém bude s velikostí AA - rozměr 14500 není úplně kompatibilní).
    LEDshop to sice dovézt umí, ale pouze pohromadě s větší objednávkou, kterou v dohledné době nechystá. Mě to vyjde o něco levněji, ne o moc, ale nabízím to sem, kdyby někdo chtěl taky. Když se podělíme o poštovné, můžeme každý ušetřit i 100 korun :-)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Já to mám v pouzdře, takže by to mělo vydržet, alespoň doufám. 8-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: ta nezer víc vydrží,a pokud ot neni slitina hliníku, nebo letecký dural apod, tak časem hliník stéká. ale z leteckýho ne, to musí držet.. i když.. kdo ví...
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Jen nevím, jestli bych ti doporučil nerez nebo taky ten černěný hliník...
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Co jsem zkoušel, 22 lm je postačující a 96 jako rezerva ideální.

    Zatím netuším. Staví se pro to v pondělí.
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: paráda. děkuju !
    je vidět, že to tiablo má užší kužel, na blízko je EOS dostačující.
    respektive i s EOSem si v lese posvítíš na cestu, když se setmí a deš vožralej z hospody :-)

    PS: co ta kamarádka na to Tiablo?
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    V půli minulého týdne mi došla objednávka z LEDShopu. Kromě Tiabla pro kamarádku jsem si objednával i malou baterčičku do kapsy - iTP A3 EOS R5 v hliníkovém provedení.
    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-itp-a3-eos-r5~z3073.html

    Včera jsem vzal Tiablo i EOS do sklepa, kde máme 27 metrů dlouhou chodbu, šířka cca. metr. Na testy nic moc, spousta výstupků, překladů, světlo se tam láme, a foťák i na noční režim bez blesku má problémy (byť na stativu).
    Škoda, že nemám přístup do nějaké tělocvičny, bylo by to ideální, ale lověk musí být skromný a pracovat s tím, co má.
    Zde jsou výsledné fotky, pokud se chcete podívat.
    https://picasaweb.google.com/ltomancz/NozeABaterky#

    Závěry a hodnocení:
    O Tiablu se tu toho řeklo už spousta, nemá smysl asi pokračovat.
    EOS je krásně malá, padne do ruky. Zapíná se otočením a startuje na 1,8-22-96 lm. Vzal jsem hliníkové provedení. Je lehčí než druhá, dražší, varianta - v nerezu. Jen při zandávání baterky jsem měl divné pocity, jak moc to vydrží. Ale to musí být testované, takže to bude asi v pohodě.
    1,8 lm ideální pro noční pohyb po bytě pokud nechcete probudit drahou polovičku. Osvětlí asi tak 2 metry kolem sebe dostatečně na to, abyste viděli.
    22 lm v pohodě pro běžný provoz. Osvětlí dostatečně vzdálenost cca. 15 metrů.
    96 lm dává pěkné světlo.
    EOS má širší kužel než Tiablo, kratší dosvit, ale zase osvítí širší okolí.
    KA94
    KA94 --- ---
    Tenhle Triton 3X s hladkým reflektorem se mi taky líbí: http://www.youtube.com/watch?v=3-XrSRgeqSg
    FINSON
    FINSON --- ---
    KA94: Jo, to by mohlo být fajn.
    KA94
    KA94 --- ---
    FINSON: Plánuji nákup bicyklu a myslel jsem, že toho Terminatora bych používal i na cyklistiku - objednal jsem i otočný držák na kolo...
    KA94
    KA94 --- ---
    JIKE: Už jsem toho Terminatora objednal, ale zatím ho nemaj na skladě, takže si počkám. Tentokrát to kupuju na Svitilny.eu a doufám, že to nebudu zas muset reklamovat.
    Co se týká toho MTE s kolimátorem, svítí sice dobře, ale špatný je, že po vypnutí si nepamatuje poslední nastavený režim, takže se musí pokaždé několikrát přepínat. To je větší problém než absence bočního tlačítka...
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Na vodu nebo tak si s sebou vezmu dva záložní čerstvě nabité akumulátory. Ty stačí i doma pro případ, že by dva dny nešel proud, nicméně mám v šuplíku i lithiové CR123 s expirací za 8 let - a u těch mi na rozdíl od AA nehrozí, že si je vybiju v budíku ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam