• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    KA94
    KA94 --- ---
    Tak mám doma Fenixe TK41. Je to opravdu dělo - porovnával jsem jej s Tritonem M30. Nablízko: Triton má široký kužel a příjemně široké i ohnisko. Fenix má kužel trochu užší a ohnisko silně koncentrované. Na dálku: Triton má příliš velký rozptyl, takže v této disciplíně prohraje i s Warriorem. Fenix krásně a silně osvítil dům vzdálený dobrých 300 metrů (ještě mnohem dál, než ten barák přes dvě ulice, který jsem zvolil minule). Závěr: Triton (700 lm) je stavěný na blízko (interiéry, zahrady), zatímco jednačtyřicítka (800 lm a hladký hluboký reflektor) je skvělý do volné přírody...
    CYRILL
    CYRILL --- ---
    a co xeno/farka?
    KA94
    KA94 --- ---
    Lumintop a Olight jsou čínské. Neví někdo, z jaké země je Fenix? Nenašel jsem to...
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    KA94: Já bych bral asi Fenixe. Výkon srovnatelný, ale výhoda Fenixe v tužkových bateriích.
    KA94
    KA94 --- ---
    JIKE: Určitě - vypadá to na začátek června...
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: no jo paráda !!! tak pak řekni a já přijedu, nebo Ty. mám tu delší dosvitový místo :-))
    KA94
    KA94 --- ---
    JIKE: Ptal jsem se, kdy ho naskladní - a řekli mi, že za tři neděle. Pak můžem porovnat. Ještě pro Tebe mám ten hladký reflektor na Warriora.
    JIKE
    JIKE --- ---
    KA94: už Ti dorazil TerminátoR ? :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    tak ty články jsou z cca 1rok starých DELL baterií, prý v nich odešla elektronika, takže články by měly být snad okay.
    - jsou plně nabité
    - ještě jsem je nepřeměřil
    - ještě jsem je netestoval
    JIKE
    JIKE --- ---
    fakt zadáčo ... kdo chce ? dokud je mám? jsou funkční, ale kapacita je už trochu jetá :-))
    JIKE
    JIKE --- ---
    Kluci

    mám ze starších Baterii DELL články 18650

    nevím v jakém stavu. ale mám jich asi 20.

    cena nového je asi 500,-

    nyní = 0kč

    :-))

    kdo chce ať dá vědět počet max 5ks na osobu
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: to by byla paráda. Ti zavolám. díky "
    FINSON
    FINSON --- ---
    Měl by někdo zájem o tyhle akumulátory?
    Přečtěte si pořádně popis, ujistěte se, že vám to neodpálí svítilnu, a pokud vás to zajímá, tak:
    Budu objednávat z USA tenhle typ v rozměru 18650, můžu ale nechat dovézt i jiné rozměry (16340, 18350, 18500, problém bude s velikostí AA - rozměr 14500 není úplně kompatibilní).
    LEDshop to sice dovézt umí, ale pouze pohromadě s větší objednávkou, kterou v dohledné době nechystá. Mě to vyjde o něco levněji, ne o moc, ale nabízím to sem, kdyby někdo chtěl taky. Když se podělíme o poštovné, můžeme každý ušetřit i 100 korun :-)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Já to mám v pouzdře, takže by to mělo vydržet, alespoň doufám. 8-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: ta nezer víc vydrží,a pokud ot neni slitina hliníku, nebo letecký dural apod, tak časem hliník stéká. ale z leteckýho ne, to musí držet.. i když.. kdo ví...
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Jen nevím, jestli bych ti doporučil nerez nebo taky ten černěný hliník...
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Co jsem zkoušel, 22 lm je postačující a 96 jako rezerva ideální.

    Zatím netuším. Staví se pro to v pondělí.
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: paráda. děkuju !
    je vidět, že to tiablo má užší kužel, na blízko je EOS dostačující.
    respektive i s EOSem si v lese posvítíš na cestu, když se setmí a deš vožralej z hospody :-)

    PS: co ta kamarádka na to Tiablo?
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    V půli minulého týdne mi došla objednávka z LEDShopu. Kromě Tiabla pro kamarádku jsem si objednával i malou baterčičku do kapsy - iTP A3 EOS R5 v hliníkovém provedení.
    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-itp-a3-eos-r5~z3073.html

    Včera jsem vzal Tiablo i EOS do sklepa, kde máme 27 metrů dlouhou chodbu, šířka cca. metr. Na testy nic moc, spousta výstupků, překladů, světlo se tam láme, a foťák i na noční režim bez blesku má problémy (byť na stativu).
    Škoda, že nemám přístup do nějaké tělocvičny, bylo by to ideální, ale lověk musí být skromný a pracovat s tím, co má.
    Zde jsou výsledné fotky, pokud se chcete podívat.
    https://picasaweb.google.com/ltomancz/NozeABaterky#

    Závěry a hodnocení:
    O Tiablu se tu toho řeklo už spousta, nemá smysl asi pokračovat.
    EOS je krásně malá, padne do ruky. Zapíná se otočením a startuje na 1,8-22-96 lm. Vzal jsem hliníkové provedení. Je lehčí než druhá, dražší, varianta - v nerezu. Jen při zandávání baterky jsem měl divné pocity, jak moc to vydrží. Ale to musí být testované, takže to bude asi v pohodě.
    1,8 lm ideální pro noční pohyb po bytě pokud nechcete probudit drahou polovičku. Osvětlí asi tak 2 metry kolem sebe dostatečně na to, abyste viděli.
    22 lm v pohodě pro běžný provoz. Osvětlí dostatečně vzdálenost cca. 15 metrů.
    96 lm dává pěkné světlo.
    EOS má širší kužel než Tiablo, kratší dosvit, ale zase osvítí širší okolí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam