• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: je možné že směrování světla díky kolimátrou a rozptyl něco ztratí ... ale je to divné. fakt je že mě 180 lm a 270 příjde taky naprosto stejné a to je po výstupu z optiky. tak nevím jestli to je barevným vjemem nebo čím. ale těch 700lm je na diodě. kolik sežere kolimátor nevím.. zkus to bez něj... pokud to jde a srovnat to?
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Přesně tak, 700lm na diodě (i když mám dojem, že tím "na diodě" se nijak explicitně nechlubili, parchantíci). Nicméně i kdybych bral 30% ztáty na optice, což je hluboko pod průmyslovým standartem, měla by na výstupu dávat nějakých 490lm : Pokud vezmu žárovku, u které výrobce udává 320lm, s větším rozptylem, než má MTE, posvítím s ní na zeď a ona v kolmém směru na té zdi udělá jasněji nasvícený flek než za stejných podmínek ta MTE, tak tam něco nesedí...
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: u té MTE psali 700lm jestli se nepletu... ale to je asi před výstupem z optiky si myslím.
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Kde, u čeho? Bral jsem warm white 900lm, day white 900lm a 2x day white 320lm. Jedno moje MTE má 700lm a druhý 1000lm - papírově. Realita je zřejmě úplně jinde.
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: psali tam 700lm...
    FINSON
    FINSON --- ---
    JVCNC: Neuznávat neměl co, bylo to vrácení ve 14-denní lhůtě bez udání důvodu po nákupu z eshopu. Psal jsem jim předem mail, že to vracím - neptal jsem se, jestli můžu, prostě využívám zákonné možnosti odstoupit od smlouvy a jestli to chtějí na prodejnu nebo na centrální sklad - a při formulaci jsem se snažil, aby tam fakt žádný důvod nebyl a nemohlo to ani vzdáleně připomínat reklamaci, aby se na tom nemohli točit.

    Nicméně jednání po celou dobu od začátku velice seriózní a korektní, za tohle jim určitě dávám za 1.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    FINSON: tak jasne ze musel znit prekvapene, zas mu k plusu to ze vola pro feedback a ne ze se bude hadat ze je vsechno v poradku a nic neuznava.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Mimochodem, mate nekdo tuseni proc se vlastneprodavaj ty studeny bily? Ja si dal jeden led pasek (zakrabickovana vec co vypada trochu jako zarivka) za telku a je narocny si na to zvyknout....
    IMHO: LED se studenou bílou mají víc lumenů než stejná verze v teplé. V taktické svítilně to chápu, v žárovce na doma... to taky chápu - když už to někdo vyrábí do taktických svítilen, pokusí se toho přes různé marketingové segmenty na trh narvat co nejvíc a řádně na tom vyrejžovat, než si ty segmenty všimnou, že je to k hovnu.
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Co píše Finson, tomu bych věřil, a on je zrovna hoodně opatrnej člověk.
    Hezky řečeno :-) Možná mám opravdu nadmíru citlivé oči, ale ty LED žárovky mi prostě vadí. Je fakt, že mám na určité věci i citlivější sluch, asi jsem mutant. Na poštu jsem to nesl včera, udělal jsem mezitím ještě amatérský test a srovnával tu jejich "day white" 320lm žárovku se světlem ze své MTE, která má mít taky day white diodu (700lm) svícením na bílou zeď ze stejného místa.
    Zjištění: MTE v žádném případě nemá 700lm, spíš tak 200 - 250 :-/ nicméně svítí fakt příjemným bílým odstínem, kdežto ta žárovka z Almicry je prostě hnusně studeně modrá - přesně jak jsem to popsal předtím.

    Vrácení zásilky do Almicry nebyl problém (teda tvrdí to, na vrácení peněz ještě mají čas) a hned mi taky volali zpátky a zajímal je důvod. Řekl jsem chlapíkovi to, co jsem napsal sem (jenom ne tak hystericky) včetně toho, že tu jejich "day white" jim nebaštím a že je prostě modrá a ne bílá a ta warm white je žlutozelená a že tomu RA 80 teda taky vůbec nevěřím... + všechny ty blbé pocity okolo. Chlapík děkoval za feedback, prý s výrobci pořád pracují na vývoji lepších LED, snažil se znít překvapeně, že jsou tyhle tak špatné, ale měl jsem takový matný pocit, že jsem nebyl první, kdo mu něco takového říkal...

    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Mám nějaký halogeny z Ikei a spokojenost, ale nevím, jak jsou na tom se zásobama / nabídkou teď aktuálně...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    JVCNC: nad stolem mam usporku (vubec nevim co me to tenkrat napadlo, proste debil no) a chystam se pri nejake prilezitosti nekde koupit halogen E27 presne pro tyhle prilezitosti. Netusite kde se to da v praze koupit, ze bych to zitra nekde poresil?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ja kdyz potrebuju v praci videt, napr pri kontrole dps nebo rucnim osazovani smd, tak je 80w klasicke zarovky v lampicce 20cm nad stolem pomalu malo a je to jen tak tak a pri adekvatnim svetelnem vykonu jineho spektra vidim uplne hovno a oci bolej ne po nekolika hodinach ale po par minutach
    JIKE
    JIKE --- ---
    JVCNC: pak ale jde o spotřebu - myšleno na EU a jejich výmysly..
    jinak určitě.. já to budu češit asi zářivkama, ale nějak elegantně..
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    jinak co se tyce led, tak mam v planu vyuzit v praci se volne poflakujici 1,5m dlouhou difusni trubku a do ni dat valec na kterem bude ve sroubovici namotan led pasek, co jsem mel moznost videt co ta trubice udela s obyc zarivkou pro kterou je urcena tak by to mohlo fungovat s ledkama docela slusne, led pasek RGB, takze si barvu namicham, co sem zatim videl kdyz sem ty pasky pro znameho ruzne pulil nebo nastavoval vic dohromady tak se mi celkem libilo, jen se trochu obavam ceny, protoze ve sroubovici to do te trubky par metru bude
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: fakt je, že večer pálíme vedle barevných zářivek i svíčku... já právě led ještě doma na světlech neměl...
    JVCNC: to sice ano, ale v praxi jsem to ještě neviděl. tak nevím. ale co píše Finson, tomu bych věřil, a on je zrovna hoodně opatrnej člověk.


    TABORACEK: to je jasná věc... Osrám si je doma sám :-) mám taky usporku, a bolí mě z toho voči. tak jsem koupil 60W, 100 neměli :-(

    nebo si je budu vyrábět asi sám :D

    to je jako u monitoru, prostě aby byly vlnový dýlky spektra kompaktní ze všech zdrojů světla v místnosti... wolfram je base.. a podle mě nejlepší a nejpříjemnějsí co jsem mohl poznat..

    stejně, sice chtějí šetřit, ale pokud chceme svítit, stejně jich budeme muset mít rozesvícenejch víc, abychom dosáhlí toho na co jsme zvyklí..
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    posunuli samozrejmne, fuj
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    JVCNC: souhlasim a proto by nas EU nemela nutit tyhle nesmysly pouzivat, zvlastepak kdyz uspora energie je v EU meritku nekde okolo 6% (a to je pokud vim ten nejlepsi scenar)...

    Pokud jde o ty baterky, tam jsme se posunuly od zarovky na 4 D clanky se svitivosti 35lumenu k necemu co je na 2 AA baterie a sviti to 200 lumenu. To je slusny. U domaciho sviceni v lampickach jsme se posunuli od neceho co bylo levny a svitilo to jako das, k necemu co vubec nesviti (usporky included) ale vaha a spotreba nas vubec nesere, protoze rozdil je minimalni, coz je vlastne taky slusna revoluce:)

    Ale doufam ze ted kdyz to maj vsichni poviny, tak cena pujde dolu a kvalita nahoru, takze nad tim hul nelamu uplne... Proste LED je ta spravna cesta, ne ty smradlavy a jedovaty usporky.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    TABORACEK: pro pouziti ve svitidlech je to proste moc mlada technologie, vem si jaka revoluce to byla v baterkach, oproti led baterkam klasicke zarovkove nesviti prakticky vubec a jak dlouho s nima lidstvo dokazalo zit, mam doma jeste docela dost prvnich teslackych ledek a to bylo teprve neco
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    JVCNC: To se posunuly, ale jeste porad to neni dost daleko a ma to jeste porad dost velky rezervy...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    FINSON: parodie na svetlo jsou blikajici zarivky, kdyz v praci potrebuju videt tak jedine starou dobrou dneska pod oznacenim "tepelna koule" :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam