• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    87HIGHFLYER: pokud kupujes z dx tak to je asi fuk...

    pokud treba z shopu v zahlavi. tak jsou ceny jinde
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    zdar, potřeboval bych poradit. Potřebuju sehnat baterku jako dárek k vánocům. Aby s ní šlo jít do lesa a ven, takže trochu něco silnějšího. Koukal jsem různě po dealextreme ale je toho strašný mraky. Cena 10-20 dolarů, led dioda, napájení AA nebo AAA (ne speciální akumulátor). Nemá někdo tip? Na co dávat bacha a co je důležitý? Já to zatim bral podle lumenů, doby chodu a napájení. Díky moc
    JIKE
    JIKE --- ---
    tak IPT už neprodávat tu mini svítilnu na AAA :-/

    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-itp-a2-eos~z7073.html
    JIKE
    JIKE --- ---
    JIKE
    JIKE --- ---
    THX_1138: direct links na zboží. je to jednodušíí, než to hledat, vlatne od toho tu je ten Nyx :-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    kurwa hosi, co kdyby jste misto nazvu obchodu zacali pouzivat linky, tohle je unavne...
    FINSON
    FINSON --- ---
    THX_1138: Hm, to vypadá slušně. Sice drahý, ale jestli to vydrží, tak tak 205W varianta mě zajímá...
    JIKE
    JIKE --- ---
    THX_1138: pecka ! asi to seženu i v obi, nebo baumaxu co?

    myslíš tuhle čelovku?

    Led Lenser H14 R regulated headlamp - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=pqrg-o3qg5g
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: kdepak.. nevěděl.. ale je to super náhrada.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: ja o nich zatim jenom slysel, ze bych to v obchode videl to se zrovna rict neda. Ale ja taky zarovky nekupuju kazdej patek:)
    FINSON
    FINSON --- ---
    Mě docela překvapuje, že jste o těch halogenkách nevěděli - no nad těch 75W (což odpovídá klasické 100W) už se shánějí špatně.
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: to je super. to jsem ještě neviděl. pecka. 100W je sehnatelná? IKEA nebo ještě nekde se daj sehnat?
    JIKE
    JIKE --- ---
    teď jsem krásně využil čelovku, a Leathermana . montoval jsem na auto přítelky rámeček a značku, kterou jí dneska někdo urazil. Zebra je super, jak je směrovatelná, a leatherman .. :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    THX_1138: Jo, barevná teplota bude vyšší, ale barevné podání nezkreslují tolik jako úsporky (o LEDkách už nepíšu vůbec ;-) ). Dokud to nemá studenější světlo než zářivka, tak je to pro mě víceméně pořád OK. Spíš mi jde o spojitost spektra, a tady spolu s klasikou prostě dodnes nemají konkurenci.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: To je peklo. Mně stojí televize cca 40 cm ode zdi, takže si za ní na tu zeď namířím normální lampičku se slabší halogenkou nebo úsporkou - na tohle mi úsporka stačí...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: a navic mi doslo, ze za tu televizi se mi normalni zarovka nevejde:( achjo, to moderni osvetleni je fakt peklo...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: ja bych potreboval neco za televizi, ktera je prisroubovana na zdi. Ted ta mam studenou LED listu, a je to desne neprijemny, takze to nepouzivam a svitim lampickou co mam nad stolem, tak jsem si rikal ze bych zkusil tohle, ale ted me napada ze to bude dost topit, coz taky neni dobrej model:(

    Ale nad stul bych si to dal (pracovni svetlo), pripadne si rad necham neco poradit. Ty Osram Parathom co mam mv predsini se mi libi, ale neco jako 60W za petistovku je masakr...
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Není. Je to de facto normální klasická žárovka, akorát má vlákno uzavřené ještě v té malé vnitřní "baňce" naplněné inertním plynem - odtud její název. Podle výrobců je tím vlastně mechanicky odolnější než obyč klasika, ale čert jim věř. Je fakt, že mi odcházejí pomaleji než klasiky. Tohle je imo ta správná evoluce klasické žárovky - je efektivnější a trvanlivější bez obětování kvality světla, svítí opravdu stejně jako klasika (taky bych řek, že v tom halogenu je stejné vlákno, ale nestudoval jsem to; každopádně má plné světelné spektrum jako klasika, páč svítí na stejném principu).
    Jediný problém je sehnat výkony nad 100W, buďto nejsou vůbec, nebo jsou neúměrně drahé. Ale do lampičky, u které nepoptřebuju fakt festovní světelný tok, je to super.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: zkusim si to koupit. Jak moc je to citlive na blikani (rozumej aplikace zachod, koupelna, chodba)?
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Hledej normálně halogenovou žárovku s paticí E27 (nebo E14, pokud využiješ i malý závit) - tyhle zatím mají všude včetně Ikey, Tesca a tak...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam