• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    sem si rikal, ze bych koupil http://www.zebralight.com/H600Fc-III-High-CRI-Floody-Neutral-White-18650-Headlamp_p_172.html, ale na forech se rika, ze frosted skla dost snadno praskaj...
    VACA
    VACA --- ---
    Proto osobně preferuji, a asi bych i doporučil, zaměřit se na vzdálenost efektivního dosvitu, a v případě potřeby dokoupit difusér. (stojí třea dvě stovky) bejvá to taková gumová krytka s matnym sklem kerá se nasazuje přez hlavu světla.

    Na blízko a došířky toiž světlo difusérem "rozlejete" vždy, naopak to ale nefunguje.

    A malý tip na závěr: když nechcete kupovat difusér, kupte si "3m magic tape", je to taková matná "mléčná" páska která nezanechává stopy. Jako rozptilovač světla funguje dokonale;)
    VACA
    VACA --- ---
    Co se týče zoomování jsem toho názoru, že parabola s pevným ohniskem bude vždy efektivnější, zatímco zoomovací vždy o kompromisu. 
     

    Parabola je jeden z nejdražších komponentů svítilny. (troufám si odhadovat, že u prémiovejch svítilen dokonce dražší než samotná led "žárovka") 

    Věc se má totiž tak, že ledka bývá  u všech výrobců stejná (samozřejmě v závislosti na čase kdy byla svítilna vyvynuta a uvedena do výroby). Nejen u prémiových značek to zpravidla bývá ledka Cree. 
    Cree je výrobce, kterej se zabývá vývojem a výrobou světlo emitujících čipů (led "žárovek"). Výrobci svítilen si kupují tento komponent a "okolo něho" pak vyvíjí vlastní svítilnu.. 
    Elektronika vyvynutá už v režiji výrobce svítilen (Oilght, Fenix, apod.) nemá na "svítivost" zásadní vliv. 
    Elektronika udává jakým způsobem se svítilna obsluhuje, kolik a jakejch má režimů, (min, max, strobo, apod), naopak přímej vliv má na to jak efektivně svítilna hospodaří s akumulátorem.

    Naproti tomu parabola má přímej vliv na to, jak a kolik světla dokáže ledka vyzářit do okolí. 

    Parabola je v podstatě ten element kde se nejvíc odehrává konkurenční boj, protože výrobci se předhánějí v tom kolik světla a jak daleko dokáže jejich produkt dosvítit, ale led mají k dispozici všichni stejnou...

    U prémiovejch svítilen je parabola high-tech součástka co se týče geometrie i povrchu. Počítaj se promile procent efektivity, a měřej se i ztráty na sklíčku :) 
    JIKE
    JIKE --- ---
    JOSEF_K: udělej je super! Je to jak na 1x18650. Nebo na 3xAAA. A fakt svítí pěkné i dobrý zpracování.
    Na to co na co používás je jasny zoom proto to asi vyrábí pro lidi s tvymy potřebami :-)
    Ja ji mám taky na doma i na ven kdyz je potreba. Super je ze ma mohl módů
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    JIKE: Já jsem nedávno prolejzal nějaký prostory pod mostníma obloukama a přišlo mi super, že rozšířím kužel a mám přehled o celým prostoru, a když mě zaujme nějaký detail (např. papírová krabice, která by potenciálně mohla být někým obydlená), tak tam zaměřím světlo a perfektně tam vidím, i když je to daleko. To mě právě od fénixu a spol odrazuje, že bych o tuhle možnost přišel. Ale ty Tank007 vypadají pěkně, možná si udělám Vánoce:).
    JIKE
    JIKE --- ---
    JOSEF_K: ps: když jsem přišel 2003 nanyx, založil jsem ještě a měl pár klubí třeba o hodinkách, ale nikdo tam nechodil, tak jsem ho zrušil.. atd..
    JIKE
    JIKE --- ---
    JOSEF_K: :-)) žejo !

    Marketing? - No dle mého je to tím, že by to bylo nákladnější --- vůči poskytnutní kvality v rámci odolnosti/těsnosti/ceny. + taky účelnost na co to je určené - třeba Fenix výhradně military/police - odolnost/otřesy/vodotěsnost.
    I když ten můj Tank007 tuším, má šroubovací utahovatelný zoom, tak nevím proč by to také nešlo.

    jsou též svítlny, díky parabolce a ohnisku které svítí jak do dálky tak na blízko / v poměru.

    defakto pak časem většina uživatelů zjistí skoro nulovou využitelnost zoomu (u kterého je sice dané - svítí daleko, blízko). ale u klasikýho třeba M20 Olight to svítí daleko ale i celkem dobře kolem...

    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    To je vtipný - kdykoli začnu na nyxu hledat klub o něčem, co mě zajímá, tak jednak najdu klub taky ty samý idéčka, co potkávám všude jinde:D.

    No, ale dotaz. Tušíte někdo, proč je u dražších baterek tak málokdy zoom? Mám takový čínský shit za dvě stovky. Svítí to jak ďas, ale v životnost a odolnost nevěřím. Přemýšlel jsem, že koupím něco lepšího, fénix např., ale co tak koukám, tak skoro nic z těch taktických baterek nemá zoom. Ta moje čínská ho má a přijde mi to jako výborná věc, která navíc fakt není konstrukčně zrovna složitá. Jasně, jsou i dobrý baterky se zoomem, ale je jich děsně málo.
    JIKE
    JIKE --- ---
    wth?

    UltraFire SH98 910lm 3-Mode White Light Zooming svítilna w / Cree XM-L T6 - Black (1 x 18650) - Celosvětová doprava zdarma - DX
    http://www.dx.com/...800lm-3-mode-white-light-zooming-flashlight-black-1-x-18650-162491#.VmGc09KrTIU
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    JIKE: no jak co, nejaky ty neznackovy veci rozhodne, ja sem tuhle kupoval ledkovy svetlo na traktor:

    U nas se prodava za tezky prachy treba tady:
    Pracovní světla a rampy | Světlo pracovní, hranaté WL 11S 48W | LED AUTOŽÁROVKY | LED ŽÁROVKY | AUTO ŽÁROVKY
    http://www.led-autozarovky.cz/...Pracovni-svetla-a-rampy/0/5/4614-Svetlo-pracovni-hranate-WL-11S-48W

    V cine je toho kotel:
    Shop 48w led work light online - Buy 48w led work light for unbeatable low prices on AliExpress.com
    http://www.aliexpress.com/...200003683&initiative_id=AS_20151118115036&SearchText=48w+led+work+light

    Ja sem koupil ctyri, celkem za 1600 Kč i s postovnym, od cinana z nemeckyho ebaye, takze mi to prislo za 2 dny...
    JIKE
    JIKE --- ---
    ANARCHY: jasné dík. Stejně mám nějaký podezření, ze lokální prodejci to nakupující z tělech webu.
    POSEIDON: chce kvalitní baterii prave proto. Me jednou skratem baterie rozhavila kus kostry zařízení :-))
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    KOUTLOSH: no ono je docela blby kdyz ti zacnou horet...
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    POSEIDON: Za tu cenu, koho by to trápilo, kor když to nejspíš aspoň trochu i tak fungovat bude :D
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    ANARCHY: za tu cenu, by me zajimalo co za shit baterie k tomu dali...
    ASACRA
    ASACRA --- ---
    TABORACEK: možná by se ti mohlo líbit http://www.ledshop.cz/led-celovka-fenix-hl50~z4937.html
    Já pouzivam 18650 Armytek wizard pro warm wide a naprostá spokojenost, až na cenu, ale je to přesně světlo který v práci potřebuju.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LACHAUER: Ale jo, petzl dela i na AA, ale pravda prekoouknul jsem se. Mame doma dve, tacticu (3xAAA) a tikinu tusim, coz je stejna skladba baterii..
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    TABORACEK: to jsou všecko AAA, ne? Radši bych teda aspoň AA, nebo 18650. Našel jsem zatím sice tohle, ale zas skoro dva tácy za to dát nechci... http://www.ledshop.cz/celovka-nitecore-hc50~z8479.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam