• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    NAVARA: zeus kouknout ještě po odkazech v záhlaví. tohle jsem vzal jako optimánlí AA na Led Shop kde jsem bral všecky svý svítilny.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JIKE: nevypadá špatně... :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Někde mi venku upadlo Tiablo TL-1 a už se ke mne nevrátilo. Hledám tedy nástupce,
    něco malého jako Tiablo,
    napájení na AA/AAA,
    nějakou sponu aby to už mole nevypadlo z mole
    teplejší barvu než Tiablo (denní ideálně)
    ?
    JOPS
    JOPS --- ---
    JIKE: netusim kolik to ma lumenu, ale pocitove to je peklo :)

    Superflash SMART RL321R
    https://www.youtube.com/watch?v=KTMTQjfGGjk
    JIKE
    JIKE --- ---
    JOPS: zdar, jen 0,5 Wattové a kolimátor, co je to za diody že to tak svítí? nevidím tam lumeny
    JOPS
    JOPS --- ---
    koupil jsem si vcera blikacku na kolo SMART RL-321 R 2 x 0,5 Watt

    prejmenoval jsem to na vypalovacka sitnic. To je fakt masakr, co to vyda za mnozstvi svetla :) Asi budu muset zkusit nekdy za tmy, jak to je videt, protoze s timhle Vas zadnej ridic neprehledne a pokud bude za volantem spat, tak bych rekl, ze ho to i probere :)))

    Ultra svítivé zadní blikací světlo SMART RL-321 R 2 x 0,5 Watt | Bike-Eshop.CZ
    http://www.bike-eshop.cz/...svitive-zadni-blikaci-svetlo-smart-rl321r-2-x-0-5-watt#parametry&shsor=6
    JIKE
    JIKE --- ---
    Olight S2 CU Copper Baton Review 950 Lumens for EDC!
    http://www.youtube.com/watch?v=P4omM0W4eAA
    JIKE
    JIKE --- ---
    Water Cooled 100,000 Lumen LED Flashlight!!
    http://www.youtube.com/watch?v=-vgNh3fLxJc
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    měl jsem skvělou od PrincetonTecu, ale loni při úrazu jsem o ni přišel...
    ASACRA
    ASACRA --- ---
    JIKE: no já to pomohl zvrátit na 6:4 :D
    JIKE
    JIKE --- ---
    koukám na anketu. 50/50 .. na násteňce je vidět, že defakto 50% lidí tady nemá svítilnu, na kterou by se mohli spolehnout.


    co s tím uděláte? :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    TESSS: díky!
    TESSS
    TESSS --- ---
    TESSS: nakonec jsem nasla:
    Service Center - Maglite
    https://maglite.com/support/service_center

    Pro Ceskou republiku je tam:
    TradeNet s.r.o.
    Dopravaku 723
    CZ-18400 Praha 8 - Dolni Chabry


    Czech Republic
    Telephone: 420-220-612-330
    Email: info@tradenetsro.cz

    Tak kdyby se nekomu dalsimu hodilo..
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TESSS: MagLite ma dozivotni zaruku. Posli jim to do ameriky, oni ti to gratis opravi. Vyzkouseno a opravdu to funguje.
    JIKE
    JIKE --- ---
    TESSS: hledal jsem a nenašel zkus napsat přímo na maglite jako takovy
    TESSS
    TESSS --- ---
    dotaz: nevite nekdo kde v Praze je "servis" na Mag-lite baterky? Nejspis potrebuju jenom zarovku, ale neni to 100%. Zkousela jsem Kentaura v Dejvicich a tam uz se v tom neangazuji.
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    FIDELIAN: Tohle se nedávno řešilo na Outdoorforu. Můj závěr z diskuse byl, že ta ochrana tam může dělat zbytečnej bordel a mást elektroniku čelovky i nabíječky. Takže osobně jsem radši koupil aku bez ochrany, protože mám čelovku i nabíječku, která se o tyhle věci stará sama a vidím, že jsem dobře udělal. Další bonus je, že to vyšlo levnějc.
    FIDELIAN
    FIDELIAN --- ---
    VACA: mrknul jsem jeste tedy na to..problem je v ochrane tech aku. dle rady vacy jsem aku rozkuchal zde detail na ochranu http://fidelian.rajce.idnes.cz/oprava_celovky/#IMG_2979_1.jpg
    vysledek ? bez ochran mi aku v čelovce vzorne sviti...cili dalsi zkoumani nechavam elektrikarum..ale i tak by me zajimalo co se tam muze posrat pripadne jak to opravit.
    diky a caute
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: PS. Utrhni pak ale i ten vodič co vede od elektroniky k opačnýmu (v tomhle případě +) pólu! (na mém obrázku je to ten pásek pod žlutou izolačkou) Jinak hrozí propojení obou pólů!
    VACA
    VACA --- ---
    FIDELIAN: jj, myslim že ledspop je celkem ochotnej, párkrát jsem tam nakupoval, osobně u něho v Liberci.... Když jsem pak chtěl nějaký součástky, tak třeba náhradní gumovou kritku vypínače, tenkrát na olight, mi dokonce nabídl zdarma...

    Zkus asi navštívit nějakej ten e-kuřáckej obchod. určitě se v ostravě nějakej najde... Jednak tam pořídíš nejspíš ten magnet, ale budou tam mít i aku 18650. U ekuřáků je to oblíbenej článek protože dokáže dávat velký proudy, a to oni potřebujou do teh svejch větších dýmivejch udělátek...

    Myslim že by jsi tam možná mohl mít i příležitost nějakej akumulátor vyzkoušet. Nepřijde mi to něco podlého. Řekneš že si nejsi jistej jestli by ti ve svítilně fungoval... Když uvidíš že to najednou bezproblémově funguje, možná je to důvod rovnou nějakej pořídit...

    Co se týče tý ochrany vlastního akumulátoru... že se k tomu nejde dostat. Jistě že se k tomu dostat jde, a to celkem jednoduše. Jednu jsem pro tebe dekapitoval :)

    Prostě z toho strhni ten igelit a posléze odloupni plošnej spoj kterej bude s největší pravděpodobností na mínusovym pólu. Utrhneš ty vodiče který to spojujou s akumulátorem, a to je celé. V tu ránu z toho máš nechráněnou baterku s normálnim mínus pólem. Ale musíš zohlednit fakt, že ten akumulátor je pak o to kratší...





    Ale POZOR! Tyhle akumulátory dokážou dávat opravdu celkem velké proudy, skratovat nechráněnej by mohlo být celkem i nebezpečné... Musíš bezpodmínečně brát v potaz to, že ten akumulátor bez toho "igelitovýho" obalu je celej vodivej, třeba v případě toho na obrázku je celé jeho tělo mínusovej pól!

    Možná by nebylo od věci takto upravený akumulátor znovu zaizolovat. Třeba elektrikářskou páskou, ale musíš udělat jen jednu vrstvu, jinak se to pak nemusí vlézt do té svítilny.

    Ale jestli ledshopovi ta svítilna běžela na tři různý, vsázim, že ti to vyřeší výměna za novej akku. neni to tak drahý;)

    A můj osobní tip na závěr: pokud by jsi pořizoval novej akku, ušetřit 80korun nebo kolik se v tomhle případě nevyplatí.. Doporučoval bych ti pořídit značnevej. Ideálně panasonic, nebo sanyo. Ty fungují opravdu spolehlivě. S těma noname (jako např ten na obrázku) nemám dobr zkušenosti. Většina z nich mi umřela za nedlouho.. A to jsem je nabíjel pravidelně....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam