• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    SWIST
    SWIST --- ---
    LACHAUER: Pokud jsem to dobře pochopil z toho videa tak by se tak měl zapínat i ten Fénix..
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    LACHAUER: Docela plasťák a 34 lm taky není žádná sláva. Ale to červené světlo je super.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    VACA: rovnou do červené se zapíná třeba Silva Ranger, dá se sehnat kolem 700 Kč
    http://vybaven.cz/elektronika/svitilny/recenze-celovka-silva-ranger-po-6-mesicich/
    SWIST
    SWIST --- ---
    VACA: Dneska se na ni jdu kouknout, tak uvidím. Červené diody jsou pro mě hodně podstatné, využívám je snad i čestěji než normální - při běžném provozu. To přepínání červená / bílá.. Na současné čelovce to mám tak že když se podrží spínač tak se to mód přepne ale pokaždé na chvíli problikne ten původní. Takže ano, když se jde z bílé do červené tak tě to oslní, ale to jsem se naučil řešit zakrytím dlaní. Co jsem se díval teď na nějaké video tak módy jsou při přepínání od nejslabšího po nejsilnější -> red - low ... max. A má i paměť na poslední mód...
    Což tedy možná trochu koliduje s tím červeným světlem - pokud budu mít jako poslední mód bílé low, tak se asi pak budu muset překlikat přes všechny módy bílé abych se dostal na červenou, nebo nevím. To se vyzkouší. Každopádně separátní tlačítko by bylo asi nejlepší řešení...

    JIKE: Váhu až zas tak moc neřeším, pokud bude dobře ržet na hlavě.
    VACA
    VACA --- ---
    SWIST: vypadá zajímavě, pak dej reference prosím..
    Ty červený diody se mi líběj, to může bejt dobrá vychytávka, kór na čelovce..
    Co bych tomu teda ale celkem fakt vytknul, že se do červenýho světla leze přez turbo mód :( (jestli jsem to správně pochopil) Chtělo by to na ně vlastní vypínač, takhle se člověk snadno oslní a noční zrak je tentam..
    JIKE
    JIKE --- ---
    SWIST: se mi libi jen bude malinko těžší ale zvyknes si
    SWIST
    SWIST --- ---
    Tak mě nakonec zaujala http://www.ledshop.cz/nabijeci-celovka-fenix-hl60r~z1555.html napájená 18650, červená dioda, teplý odstín světla.. Sice je jednou tak dražší, ale doufám že se vyplatí investovat..
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    SWIST: Zebralight i Armytek mají verze čelovek s teplejší barvou. Sám mám Zebralight s warm diodou a kouká se s tím v noci dobře.
    SWIST
    SWIST --- ---
    Zdravim. Mohl by mi někdo doporučit čelovku s teplou barvou světla? Mám sice jednu co slouží dobře, ale teď o víkendu jsme byli v noci venky kdy jsme hladali stopy a v té studené to opravdu jde pěkně špatně...
    VACA
    VACA --- ---
    LEIN: Osobni zkusennost nemam, na co by jsi zamyslel jeji pouziti?

    Ono by to melo mit neuveritelne dalekej dosvit..

    Je to ale spis o pouzivani s dalekohledem, nebo na signalizaci/ navigaci napr. vetulniku..
    Jinak tam zas tak moc vyuziti nevidim. Svetlo je zelene (pokud se bavime o to samem) takze ono v terenu toho zas tak moc detajlne vlastne nevidis.

    Posli odkaz na ten kterej ˇodel te zajima..
    KYTAROVEJ
    KYTAROVEJ --- ---
    RATTKIN: Děti byly na 14ti denním táboře, jednomu dítku vydržely baterie celý tábor, druhý musel měnit. Ale to ti asi moc neřekne. :)
    LEIN
    LEIN --- ---
    nemate nekdo zkusenosti s laserovymi svitilnami ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KYTAROVEJ: dá se to ztlumit? jak dlouho vydrží svítit?
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    COUDAK: Jn, kor v případě 3W diod...
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    KYTAROVEJ: Dobrá volba, ale mám za sebou dost táborů na to abych věděl, že jedny baterky stačit nebudou nikdy ;) .. nauč ho vyměnovat doma baterie a přibal mu i náhradní :) jinak ten háček skvělej na zavěšení ve stanu :)
    KYTAROVEJ
    KYTAROVEJ --- ---
    Diky všem. Nakonec jsem koupil http://www.fortel-katalog.cz/pracovni-svitilna-led-cob-3w-160-lm.htm
    Za tu cenu to svítí perfektně. Je to velký a na 3 AA baterie, takže to snad i něco vydrží.
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    KYTAROVEJ: Nejsem znalcem těch lowcostových řešení, dle mého má mít svítilna duralové tělo a jednu vysocesvítivou diodu alespoň 50lm+ (spíš 100+)... ;) možná mrknout na nějaké outdoorshopy, nebo třeba v Bauhausu mají nějaké asi i použitelné svítilny za rozumnou cenu, ale nejsem schopen nic doporučit.. když už tak bych vsadil na to magnum od ESP, bude to docela odolné, bude to dost svítit ale nebude to vysloveně baterkožrout a za dvě kila se to dá... obávám se ale, že výměně baterií se v průběhu 14ti dní nevyhneš tak jako tak, leda fakt s nějakým sranda svítítkem od na klíče a to kdo ví jestli, navíc na bojovku do lesa mi to i pro to dítě příjde málo, i když 550lm světlo jako já asi potřebovat nebudou :) Možné řešení by bylo koupit jim u ťonga hrst nebo dvě nějakých těch jejich baterek, ale to mi příjde dost nevýchovné, takže osobně bych to po zralé úvaze viděl na http://www.obrana.cz/obrana.cz/shop/182-duralova-svitilna-se-14-led-diodami-magnum.html a nejzručnějšího bych ustanovil vyměňovačem baterií ;)
    JIKE
    JIKE --- ---
    KYTAROVEJ: Pak me napadá jsk prodávají treba v CZECH computeru ty svítilny za par korun s klikou na nabíjení ...
    KYTAROVEJ
    KYTAROVEJ --- ---
    Díky za tip. Jako neznalý koukám že jsem ten výběr měl více specifikovat. :)
    1) Mělo by to svítit. :)
    2) Dlouho vydržet svítit. Většina z těch co doporučujete se vybije po pár hodinách. A je mi jasný jak dopadne výměna baterie u 8letýho dítěte. Tábor bude 14ti denní.
    3) Musí to být větší. Mám strach, že ty klíčenkový velikosti hned stratí.
    4) Cena do 300Kč.

    Asi nereálný že?
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    KYTAROVEJ: Fenix E01, LED Lenser A5, mozna MAGNUM od ESP
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam