• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    QWWERTY: s driverama casto souhlasim - chybi v linuxu, tady bych uplne nesouhlasil. Akorat tady je rozdil oproti windows v tom, ze zde ovladace mas, jen je musis zaplatit (cca 700Kc).

    Pred nedavnem jsem prosel naprostym peklem rozchodit ovladace pro starsi tiskarnu (myslim nejaky xerox...) v 7kach. Nerad bych to jeste nekdy opakoval. Dovede jsem se o windows print subsystemu vice, nez jsem kdykoliv chtel vedet ;).
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    QWWERTY: tak to se resi i u widli .. napriklad starej hw pro kterej nejsou ovladace pro widle7
    nenadelas nic, musis s tim pocitat predem...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    INDIAN: jj mam HP laser tiskarnu a funguje naprosto skvele. V praci ji vyhodili, ze ve windows netiskne :D.

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    DELVIT: nj my před 7mi rokama koupili právě i320 a vzhledem k tomu že černej i barevnej toner stojí míň jak 50,- tak sem ji na aukru koupil znovu když ta stará před rokem odešla :)
    a pak sem byl v rámci školy (a své nechuťe přejít na Vista nebo 7) donucen skončit na kombinaci XP / Linux (konkrétně Mint)

    tohle je imho další mínus linuxu - věnovat větší pozornost hardwaru podle OS :/
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    DELVIT: nemam s tiskarnama temer zadny zkusenosti, ale z toho zlomku zkusenosti doporucuju HP. vzhledem k inegrovany hplib uz v jadre je to zadarmo (narozdil od widli je treba este neco doinstalovavat z cd nebo netu). jak kamosku, tak otce sem navedl k instalaci multifunkcniho zarizeni pouze po telefonu, prakticky to znamena jenom ji zapojit a od ty doby tisknou, skenujou a pouze to krmej inkoustem
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    QWWERTY: resil jsem neco podobneho s canon(em) (nevim jaka rada) a jedine spolehlive reseni bylo zakoupeni turboprint(u). Ted to funguje roky bez problemu.

    Jinak kdyz vybiram tiskarnu vybiram podle toho jestli jede dobre v linuxu ;).
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NYX: Audacious je založenej na BMP, kterej vycházel z XMMP - ale dík za tip - když vidim XMMP2 tak se na to ještě podívam :)
    o Okular vim, že má tyhle fce, ale zatim mi neotevřel ani jeden dokument a zatim netušim proč
    komentáře sám pro sebe mi stačí - potřeboval bych si akorát občas něco dopsat do slajdů nebo skript

    DELVIT:
    ad. 1) Miranda 0.3.3.1 ... no teď je 0.9.11 - starý pluginy sou nekompatibilní s novou mirandou, aktuální protokol je nekompatibilní se starejma pluginama (nezkoušel sem přímo ty co má na webu, ale aspoň pod Win mám tuhle zkušenost)
    btw podstatný info je, že pod Wine nejede clist_modern (gui se dá přežít) a tabsrmm (okno bez záložek už hůř i když je tam jako alternativa sciver)
    ad. 4) Adobe se snažim vyhnout :)

    nad prohlížečem img budu trávit ještě nějakej čas - neřešim ho tak dlouho


    a přivádí mě to ještě k otázce - tuší někdo driver pro Canon i320 (jinej než placenej TurboPrint) ? ...na to jak dlouho je ta tiskárna na trhu sem moc s hledánim neuspěl
    a když sem u tiskárny - nějaký uživatelský tipy na něco podobnýho FinePrintu? (tomu sem se zatim moc nevěnoval, proto se ptam jestli někdo doporučí něco už vyzkoušenýho) :)

    NELDOR
    NELDOR --- ---
    NYX: WinAmp se nijak zasadne nezmenil, takze pokud se nezmenilo XMMS, bude to porad dobra kopie :-).
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    QWWERTY: jeste jsem zapomnel pdf anotace... Resil jsem to pred nejakou dobou. Zatim pouzivam tohle reseni: http://www.gnurou.org/blog/2008/09/09/finally_real_pdf_annotating_under_linux
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    QWWERTY:

    ad 1) Tady si myslim, ze uplne alternativu nenahledas :). Hledas mirandu -> zkus tuhle stranku http://miranda.smoeller.de/. Alas spoustit mirandu pres wine.

    ad 2) Na ciste prohlizeni pouzivam Comix (umi jen prohlizet) ne editovat. Kdyz chci editovat spustim editor

    ad 3) nejlepsi je podle meho (jedu externi DAC) Audacious2. Zatim nic lepsiho neni :).

    ad 4) no stale si muzes naisntalovat acroread od Adobe ;). Osobne pouzivam kombinaci xpdf a kpdf na prohlizeni.
    NYX
    NYX --- ---
    QWWERTY: nevim, jak se od te doby zmenil winamp, ale driv bylo xmms jeho pomerne dobrou kopii.

    na obrazky pouzivam gwenview a nejak zvlast netrpim, ale nepouzivam to nejak moc.

    na pdf pouzivam prave okular a ten mi az na par drobnosti vyhovuje naprosto. hl/komentare ma, ale jen sam pro sebe...kdyz to nekomu posles, neuvidi je.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    nějakej tip na alternativy k:
    1. Miranda: všechny alternativy na wiki i ABClinuxu sem prošel - nevyhovuje mi ani jedna (abych to nepsal znova: důvody proč pidgin a jemu podobní nevyhovujou a pokus o mirandu pod linuxem) .. je to právě o těch možnostech customalizace a detailní nastavení chování jednotlivejch pluginů co, z mýho pohledu, dělaj Mirandu #1 (3 hodiny hrabání se v konfiguraci za uživatelskou pohodlnost stojí)

    2. IrfanView: pár sem jich vyzkoušel (gqvieq, gthumb, xnview...) - může mi někdo vsvětlit proč vývojáři se do všeho snaží nacpat stromovou strukturu složky?
    shánim něco jednoduchýho - menu, toolbar, img, status bar + základní funkce jako rotace, resize, změny barev, procházení složkou.. (gimp nechci - to je primárně editor, né viewer)

    3. WinAmp: všechny alternativy na wiki i ABClinuxu sem prošel - zatím stagnuju na Audacious a Qmpp ... nechci žádnou prasečinu s MediaLibrary ve stylu Amaroku, etc..

    a nějakej PDF reader - aktuálně sem na evince
    Okular mi hlásí na všechny dokumenty, že mu chybí plugin - dogooglil sem se, že je potřeba nastavit nějakej PDF flag, ale nenašel sem žádný další info
    minimální požadavky: highlight a vkládání komentářů


    doufám, že vzhledem k návu threadu, mi nebude řečeno, že jestli mi nevyhovuje množství nastavení, tak se mam jít hrabat ve zdrojákách a zkompilovat si to podle sebe :)
    NYX
    NYX --- ---
    NECROMAN:
    Slashdot Linux Story | Alternative To the 200-Line Linux Kernel Patch
    http://linux.slashdot.org/story/10/11/18/2246213/Alternative-To-the-200-Line-Linux-Kernel-Patch
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    NECROMAN: jj uz jsem procital reporty a zatim nemel moznost si hrat. Na Phronixu je uz hotovy patch na 2.6.36 kernel. Ma to dobre rozlozit zatez. Jsem na to hodne zvedavy, protoze tohle by mohl byt opravdu vyborny patch. Nemam moc rad slovo zazracny, protoze nic se nestane BONG ;).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Toto vypada zajimave!
    Zázračný patch pro linuxový desktop - Root.cz
    http://www.root.cz/zpravicky/zazracny-patch-pro-linuxovy-desktop/
    ZOMB
    ZOMB --- ---
    PLUG: Slovo "Flame" je všeobecné vyjadřování pro diskuzi, která překročila určitou mezi slušné výměny názorů a stala se ostrou hádkou.

    tvoje otazka prekopirovana do google
    WENCA
    WENCA --- ---
    je jeste jina distribuce krome sourcemage, ktera ma napsanej package manager v bashi? diky.
    KYTT
    KYTT --- ---
    zatim mě překvapuje Mandriva...
    OGLOKOOG
    OGLOKOOG --- ---
    KYTT: Já si myslím, že to ani moc nejde :D
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PLUG: To znamená, že se x lidí pře o tom, že dalších x lidí nemá pravdu a prosazují své názory šťavnatými výrazy a napadají slovně toho druhého.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam