• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ISTRAM
    ISTRAM --- ---
    PANTARIL: diky za nakop, to -c se v manu predemnou docela schovavalo :)

    GILHAD: tohle uz samozrejme nastaveno je, pro potreby testovani i pro normalni pristup bude otevreny i tenhle port

    co me spis zarazi je, ze port se tvari jako closed, coz by ale nemel...
    predpokladam, ze neni nutne pouzit DNAT, kdyz jde o stejnou masinu?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    A samozrejme tam musis mit neco jako
    -A INPUT -p tcp --dport 1234 -j ACCEPT
    nebo, pokud je ten NAT na jinem stroji, tak totez pro FORWARD
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    ISTRAM: to pravidlo vypada dobre, ja bych hledani problemu zacal tim, ze bych si vypsal celou tabulku iptables -t nat -L PREROUTING a podival bych se, jestli se mi u toho pravidla zvysuje packetcount, kdyz se zkousim pripojit. Tzn jestli to ty packety vubec zachytava.
    ISTRAM
    ISTRAM --- ---
    zabavny dotaz:
    mam server (pro jednoduchost rekneme apache) bezici na portu 1234, ale potrebuju na nej transparentne predavat pozadavky i z portu 80.
    vzhledem ke svym slabym znalostem iptables jsem se diky gg dopatral tohoto:
    iptables -t nat -A PREROUTING -i eth0 -p tcp --dport 80 -j REDIRECT --to-port 1234

    Ale i kdyz je port 80 a 1234 povoleny, nejde se na 80 pripojit, nmap hlasi closed a browser dostane refused. Takze otazka zni, co jsem udelal spatne nebo na co jsem zapomnel?
    ( /proc/sys/net/ipv4/ip_forward = 1 )
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ARAUCARIUS: držím palce, já jsem měl docela problém ještě přesvědčit ten stařičký disk, aby se navenek tvářil tak naformátovaný jak ve skutečnosti byl - kdysi jsem to řešil dokonce v tomhle klubu, ale mám pocit, že pak nějakou dobu klub nejel (?)
    ZOMB
    ZOMB --- ---
    COLBEN: palim cd image normalne na dvd a zadnej problem jsem nezaznamenal (k3b), imho max kvalita tech medii jde dost dolu :(
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    MEJLA77: nakonec jsem boot rozběhl s volbou fb1024x768 a s nastavením framebuferovýho okenního manažeru(nesměla to být XVesa) takže nakonec to jde, ale jsem zvědav co to udělá po instalaci na hdd, na tp zatím nebyl čas
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ARAUCARIUS: dsl jsem testoval na notebooku z roku 1999 a rozjel se nakonec jen na volbu framebuffer 800x600 - lepší grafiku mi to neutáhlo - už si to nepamatuju přesně, ale při startu dsl jde vybrat v jakém režimu se má nastartovat... tuším, že mi je tam někde help.)
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    SKRIATOK: díky, vyzkoušim.
    SKRIATOK
    SKRIATOK --- ---
    ARAUCARIUS: jak zelena? (: jinak nechci tu zacinat njake hloupe flamy, ale slackware mi zatim jel na kazdem starem pocitaci, takze bych vyskousel starsi verze slackware (snad njakou 9tku), slaxu a pod. Se starejma masinama budes mit problem v spravne nahozenych moznostech v jadre a taky v loadrech. Je dobre vedet co potrebujes mit v jadre, hlavne na grub bych se u starejch masin vysral a hodil tam lilo.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj, nevite nekdo jak je to presne s vypalovani bootovacich cd obrazu na dvdcko? muze v tom byt nejaky problem? mam dojem, ze jsem s tim kdysi mel nejaky problem... ted potrebuji nainstalovat debian na kompu kterej neumi bootovat z usb a cdcka nemam, jen dvd... nevite jaka ja nejjistejsi cesta? budu mit jen jedno dvd, tak to musi byt jistotka:)
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    DELVIT: ad DSL, ten naběhl, ale obrazovka byla absolutně nečitelná.. zelená. takže možná bude problém i u grafiky?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ARAUCARIUS: jj to je retro. Muzes zkusit i starsi jadro. Spis me zaujalo, proc ti nenabehl damn small linux


    ARAUCARIUS: tak me napadlo, jestli nemusis vypnout treba z grubu nejake acpi nebo neco podobneho co se to snazi natahnout. Neco jako =noacpi pri bootu
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    WOODMAKER: point taken:-D ale cd-rw nemám zrovna po rucesnažim se vyjít s tím co je
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    KYTT: ono je v Ubuntu už zase epiphany? Výborně, dík za tip.
    ARAUCARIUS: (blbý rejpnutí) cd-rw? Test Virtualboxem ti imho vůbec nic neřekne.
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    DELVIT: ták ani tahle verze puppy retro mi nějak nefunguje buhví proč. napíše to loading kernel modules a tou hláškou to skončí a nepohne se to ani o kousek... asi si to nejdřív budu muset zkoušet na virtualboxu, jestli to poběží nebo ne. takhle už jsem spálil asi 5 cd různým distrem. a doma je k nenalezení disketa na vytvoření bios diskety, všecky co jsem našel to bohužel odmítá.. a do update biosu mi asi nepoběží ani ten linux, tak jdu dál hledat jakoukoli disketu xD
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    MR_DAN: díky, zkusim to
    DELVIT: když už puppy retro, tak tohle? puppy-4.1.2retro-k2.6.21.7-seamonkey.iso ? jenom jestli má cenu to pálit na cd
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ARAUCARIUS: no tak zkus dat si s tim tu praci a nainstalovat nejakej ubuntu minimal ( https://help.ubuntu.com/community/Installation/MinimalCD )
    a na to nejlip fluxbox, nebo podobny lehky window manager .. budes s tim mit zezacatku asi vic srani, ale vysledek by mohl prijemne prekvapit :-)
    KYTT
    KYTT --- ---
    DELVIT: už sem taky našel...díky :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KYTT: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/epiphany-browser/+bug/222256


    ARAUCARIUS: BIOS update neni zadna veda. Jenom je nutne neprerusovat aktualizacni process a nejlepe mit vsechno pod baterii, pro pripad kdyby doslo k vypadku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam