• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    zkousel jsem i minicom a ten taky neni schopen na ttyUSB0 nic poslat. na druhou stranu kdzy pripojim modem kterej se hlasi jako ttyACM0 tak se s nim normalne da dovolat takze seriva komunikace jde.. nechapu v cem je problem

    kdyz vezmu ten samej prevodnik a zkusim to echo na gentoo tak to jde
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    napada vas nekoho proc se mi deje ve fedora nasledujici vec?
    sudo echo "hello" > /dev/ttyUSB0
    se zasekne a nic nedela a kdyz dam v jiny konzoli cat /de/ttyUSB0 tak se nic nevypise ?
    V ubuntu mi to pekne fungovalo ale tohle je asi nejaka bezpecnosti osirka..
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Co se znefunkčnění LED týče, neznám větší jistotu než kus izolačky - zpětné zprovoznění je pak snažší (v porovnání s přestřihlým káblíkem), ačkoliv uznávám, že to není až tak cool :) Mimochodem párkrát jsem už gafou zakrýval i tu obludnost "designed for windows"
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MR_DAN: jeden sem rozebíral teď o víkendu, další před týdnem .. svůj už sem měl otevřenej taky nedávno .. a pak spousty před tím, co se mi kde dostalo do ruky, popř. na praxi
    všechny který sem kdy viděl, měli LED buď přímo na motherboardu a nebo byly na DPS připojený ZIFem (popř. jinym konektorem)
    ani v jednom případě nešla odpojit jenom jedna, tak aby ostatní zůstali funkční
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    QWWERTY: co to placas? videls nekdy otevrenej notebook?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LUDO: u notebooku nejsou žádný káblíky ... a když, tak pochybuju, že na LED (a ještě k tomu ke každé samostatně)
    kdyby to chtěl řešit hardwarově, tak nepíše do linuxackýho topicu, ne?
    LUDO
    LUDO --- ---
    DAGO: ja som mal na mysli odpojit kablik zo zakladnej dosky
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DAGO: lakem na nehty:)
    LUDO
    LUDO --- ---
    s rozoberanim notebookov nemam skusenosti, ale nebude sa dat ako na desktope priamo odpojit?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    To je tak, kdyz je nekdo slepy :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Takze posledni zpravy z fronty - tata ma ted moc prace, nic s tim nedelal a v nejblizsi dobe delat asi nebude. EEEbuntu se prejmenovava na Auroru a nejak jsem na prvni pohled nezjistil, jak ziskat posledni verzi (website pise "comming soon" a zda se, ze je zrovna ve fazi prestavby), UNR jsem nejak na webu ubuntu zabloudil, linky pro instalaci jdou bud na standardni ubuntu, nebo jsou oznaceny deprecated.

    Cili muj zaver je, ze mesic je zrovna ve spatne fazi a hvezdy nejsou memu pocinu nakloneny, tudiz nejlepsi bude mesic, ci dva pockat a az se vse usadi (vcetne otce), tak se rozhlednout znovu a treba bude obloha jasna a souhvezdi ve spravne pozici pro vykroceni na novou cestu.

    Zatim to "bezne ubuntu" bude stacit, aby si v kratkych chvilich volna mohl otevrit firefox, precist maily a zase ho zavrit s pocitem, ze "vse funguje a az bude mit vic casu, tak se na to podiva" :)
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    GILHAD: viz @ADITU ubuntu je ke stažení přímo jako verze pro netbooky, čisté ubuntu je spíš pro normální laptopy. navíc pro netbooky tušim, že mají jiný prostředí než gnome
    ADITU
    ADITU --- ---
    GILHAD: Ubuntu pro netbooky (UNR) ma prave vyresenou tuhle velikost oken a nic nikam nepresahuje, vsechno je veliky maximalne jako display. pravda, moje zkusenost s tim je rok az rok a pul stara, ale imho se toho prilis nezmenilo
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ARACAUSIUS: Takhle blbne ciste ubuntu 10.10 (i386, desktop). Ja ubuntu neznam, ale jako dat k experimentovani nekomu Getnoo na HW, ktery mam poprve v ruce na par hodin a pak ho zase uvidim kdovi kdy, tak by mi prislo jako slusny sadizmus :) Tak jsem si radsi nechal doporucit distro od nekoho, o kom vim, ze EEE pouziva (bylo to Puppy) a kdyz s tim bylo vic zlosti nez uzitku, tak jsem obslehl to, co tam fakt mel ... (uznavam, uzasny postup volby).

    Na eeebuntu se casem podivam, uvidim, jak s tim po dobu me nemoci zazapolil :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    RIVA: je to i pro widle a mac ... a ano, je to takova programova nadstavba nad OS
    v pripade toho XBMC Live to mas sikovne slozeny dohromady, ze to bezi na nejakym minimalistickym linuxu, aby to melo co nejmensi rezii...
    ale nevim, nezkousel jsem ho .. ja hlavne potrebuju mit i ten OS pod tim, kvuli browseru apod, ze je to i na ten net
    RIVA
    RIVA --- ---
    MR_DAN: Takze xmbc je v podstate multimedialni nastavba na linux? neco jak jsem mel na dellu media centre, ktery fungovalo nezavisle na systemu? chova se to jako aplikace z niz se da vyskocit, nebo je to takovej mrnavej OS sam o sobe?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MR_DAN: muzes si zkusit stahnout a vypalit na CD XBMC Live iso .. a vyzkouset
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    RIVA: XMBC je program pro media centra: http://xbmc.org/ na pousteni filmu, serialu, hudby, prohlizeni obrazku
    da se zevnitr toho programu i vypnout/uspat pocitac, takze muze klidne bezet od spusteni.. proste jde o to, co vsechno chces na tom media centru provozovat.... mne tam bezi jeste treba torrent klient, http server, ssh server, ... podle toho bych vybiral tu verzi .. ja uz vedel presne, takze jsem si to postavil "od semene" na ubuntu server edition
    RIVA
    RIVA --- ---
    MR_DAN: jo to bude asi ono, byl to windowsovskej instalator pro ubuntu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam