• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ARAUCARIUS: Zde je možná co hledáš.
    Sony DCR-TRV25E
    http://www.abclinuxu.cz/hardware/vstupni-zarizeni/digitalni-kamery/sony-dcr-trv25e
    Používám http://www.google.com/linux
    Klíčové bude:
    Pro připojení přes USB je třeba kameru přepnout do režimu MEMORY, bude se tak chovat jako zařízení USB Mass Storage, pak je možno stahovat fotografie a videa zaznamenané pouze na paměťové kartě kamery..
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    Nemáte někdo tušení jak rozchodit na linuxu (ubuntu) Sony Handycam HC24e? vůbec mi ji to nehlásí, firewire nemám a potřebuju to rozchodit přes usb. na WIN XP to kompatibilní je, ale nechce se mi kvůli tomu přeinstalovávat počítač z ubuntu na WIN XP. Google mi evidentně data zamlčí, Kino taky nenačte zdroj, netuším co s tím..
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PUPU: nemam sebemenší tušení co to umí a co ne.. byl mi darován ntb bez disku, se skoro mrtvou baterkou a úplně mrtvou grafikou (měl sem ho celej rozebranej, opticky tam nic vadnýho není)

    podle status diod sem identifikoval, že do BIOSu se dostanu a CD to nabootuje taky, takže chci zkusit ještě něco takovýho, než ho bratr demontuje na prvosoučástky :)


    ten Sysres vypadá dobře - už ho mam stáhlej a snad to večer vyzkoušim
    PUPU
    PUPU --- ---
    QWWERTY: fedora umi ssh i vnc, pokud mas kickstartovy server a ten tvuj stroj umi pxe
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    DAGO: Dik, dam to dohromady a budu testovat.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    http://www.sysresccd.org, pokud si ho trosku poupravis (default polozce bootmenu dat setkmap=us rootpass=heslo ) pak ti nabootuje a muzes se na nej sshcknout
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    mam tady ntb, kterýmu odešla grafika
    máte někdo tip na distro, který nabootuju z CD a hned po nabootování bude mít nějakej remote control (textový nebo rovnou GUI přes VNC)?

    přinejhoršim to nabootuju i virtuálně na desktopu a nějakej jednodušší conf odkrokuju to podle toho

    boot z flash by nebyl špatnej, aby to mohlo zapisovat logy, etc.. ale neviděl sem BIOS, takže nevim jestli je to podporovaný (CD bootuje 100%)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Doporučte mi nějakou minidistribuci. Chci ozivit stare zelezo. Koukal jsem po netu, neco nasel. Ale rad bych primo nejake dojmy.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    RUSTU: tak jsem se na to dival moc komplikovane, staci si vytvorit novy conf file, ve kterem budu rotovat pouze to, co potrebuju a spoustet logrotate s timto konfiguracni souborem..

    no kdyz to nemysli, tak totalne
    RUSTU
    RUSTU --- ---
    VLASTIS: No jestli se nepletu, tak logrotate beha jako cron.daily, proste planovana uloha. Takze tam asi rotaci navazanou na ukonceni nejakyho procesu nevymyslis. Typ rotace logu jak to popisuje neznam, coz ti teda asi moc nepomohlo :)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ahoj,
    shanim program / myslenku, jak resit historii logu, ale ne na urovni systemu pomoci logrotate/nesyslog, ale na urovni uzivatelskeho skriptu

    abych to vysvetlil - mam soubor X do ktereho sypu aplikaci data a ta aplikace jednou za cas upadne a rad bych mel automatizovane vic verzi logu z nekolika padu.

    tj, v soucasne dobe mam skript, ktery kontroluje, zda aplikace bezi a v kdyz nebezi, tak ji znovu nastaertuje. A ja bych rad pred tim, kdy ji nastartuje si log ulozil nekde bokem a abych po nastartovani zapisoval do cisteho souboru a mel historii

    ano mohu to resit na urovni skriptu prejmenovavanim, ale radeji bych na to mel program ROTUJ, kteremu hodim soubor a pocet verzi, ktere ma udrzovat

    neprisel sjem na to, jak to vyresit pomoci logrotate - prije mi ze ten je pevne rizeny casovymi udalostmi, ale ja potrebuji to odzalohovani resit na urovni skriptu
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    DANIELSOFT: uz sem na to prisel. na pocitaci s jadrem 2.6.32 to funguje a na pocitaci s jadrem 2.6.35 to nefunguje. nekde mezi tim doslo k nemile posirce v jadru a ted musim na 2.6.35 vzdycky nejdriv dat:
    modprobe -r pl2303
    a pak zas
    modprobe pl2303

    dalsi pripojovani a odpojovnai prevodniku uz nema na funkci vliv. jo rmmod narozil od modprobe nefungovalo pritom by to melo byt totez .. je to pekna haluz a pritom pl2303 je nejrozsirenejsi reseni prevodniku USB/RS232
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DAGO: nechal sis za FS nejakou rezervu? protoze pokud zmensis FS o 5GB a pak zmensis LV o 5GB, muze to taky dopadnout spatne... korektni postup by byl zmensit FS o 6GB, zmensit LV o 5GB, zvetsit FS na zbytek (klidne uz primountovanej)...
    PUPU
    PUPU --- ---
    DAGO: a zmensils opravdu ten filesystem? pokud zmensis lvol a filesystem nechas jak byl, dopadne to nehezky
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DAGO: proc by to nemelo jit? Jak to zalohujes/obnovujes?
    Jinak v tomhle pripade by asi bylo lepsi 1. zmensit filesystem /home, 2. zmensit LV, 3. vytvorit dalsi LV
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    JAZZZ: Je tam zapnutej SELinux?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    zkousel jsem i minicom a ten taky neni schopen na ttyUSB0 nic poslat. na druhou stranu kdzy pripojim modem kterej se hlasi jako ttyACM0 tak se s nim normalne da dovolat takze seriva komunikace jde.. nechapu v cem je problem

    kdyz vezmu ten samej prevodnik a zkusim to echo na gentoo tak to jde
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    napada vas nekoho proc se mi deje ve fedora nasledujici vec?
    sudo echo "hello" > /dev/ttyUSB0
    se zasekne a nic nedela a kdyz dam v jiny konzoli cat /de/ttyUSB0 tak se nic nevypise ?
    V ubuntu mi to pekne fungovalo ale tohle je asi nejaka bezpecnosti osirka..
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Co se znefunkčnění LED týče, neznám větší jistotu než kus izolačky - zpětné zprovoznění je pak snažší (v porovnání s přestřihlým káblíkem), ačkoliv uznávám, že to není až tak cool :) Mimochodem párkrát jsem už gafou zakrýval i tu obludnost "designed for windows"
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MR_DAN: jeden sem rozebíral teď o víkendu, další před týdnem .. svůj už sem měl otevřenej taky nedávno .. a pak spousty před tím, co se mi kde dostalo do ruky, popř. na praxi
    všechny který sem kdy viděl, měli LED buď přímo na motherboardu a nebo byly na DPS připojený ZIFem (popř. jinym konektorem)
    ani v jednom případě nešla odpojit jenom jedna, tak aby ostatní zůstali funkční
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam