• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    DANIELSOFT: tohle mi bash žere
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MR_DAN: nene, jen dělám pětiletku..
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    PUPU: jo, tohle chci:-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    DANIELSOFT: ...nebo se cely vyraz da do ' '. nicmene zatim porad nevim, jestli opravdu chce udelat to, co si myslim...
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RUDOLF: v prve rade hvezdicka po "-name" musi byt escapovana zpetnym lomitkem, aby ji neexpandoval shell
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    PUPU: to jsou ty domaci ukoly :-D
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUDOLF: chces najit vsechny soubory, co vyhovuji vyrazu '*.open', a z jejich jmena odstranit tu cast s '.open'? pokud ano, tak delas spatne skoro vsechno ;-)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    co dělám špatně?

    find ~/rudolf/ -name *.open | xargs -0 rename 's/\.open$//'

    ani

    find ~/rudolf/ -name *.open -exec rename 's/\.open$//' {} \;

    nic nezmění.. (potřebuji odstranit poslední suffinx .open)
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    ERGOSUM: jo, já vím, že to tam jde. Příjde mi to jenom málo přehledné ...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MEJLA77: ja exportnu do pdf pred tim zen to poslu prohlidnu pdf.. v illustratoru teda
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ERGOSUM: asi budu OT, ale mám dotaz - chtěl bych více používat scribus na sazbu a inkscape na tvorbu vektorové grafiky, ale nikdy si nejsem úplně jistý zda je to opravdu ve CMYKu (inkscape - pořád tam jsou vidět RGB hodnoty barev) anebo jestli je opravdu dobře nastavený výstup do pdf (scribus) - můžeš mi pls poradit jak to poznám (nebo mě někam odkázat)? Nechce se mi posílat data do tiskárny a trnout hrůzou, tak to vždycky nakonec nechávám nějak projet komerčními softy... ale standardně s inkscapem dělám loga a ve scribusu si zatím řeším faktury a drobné osobní věci, které tisknu na domácí tiskárně. Děkuji za rady.)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: doporucil bych krusader a namapovat (v nastavenich) na linuxovsky rar (pripadne unrar).

    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    ERGOSUM: rozbal to v konzoli, unrar e nazev.rar, me to pomohlo
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Měl bych dotaz. V *.rar souboru s heslem je adresář/složka s windowsím háčkovaným názvem. Heslo znám, ale nedá se to otevřít, protože "adresář neexistuje". Widle rozbalí, ale poslouchat řeči...
    Jak tohle rozlousknout?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Tak to máš velmi jednoduché. Pokud nechceš dělat sazbu, ale jen naformátovat text, stačí si v OOo přečíst něco o stylech. Stručně: Místo aby měl nadpis fontXX a velikost 25 má styl nadpis1. Totéž pro nadpisy a texty nižžších úrovní. Zároveň určíš, že po nadpis1 je nadpis2 a po něm text. Pak akorát změníš vlastnosti stylu a je. Mužeš to mít v šabloně. Ostatně, používání stylů je základ, pokud to myslíš s formátováním textu trochu vážně.(LaTeX a CSS taktéž styly)
    Scribus také používá styly, ale navíc dělá třeba stránkovou montáž a další věci. Skutečností je, že spolu OOWriter, Scribus a Inkscape velmi dobře spolupracují. Ale je to nejspíš o třídu výš než zrovna potřebuješ.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    regexpy stvoril buh nultej den, kdyz nevedel jak na svetlo :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RADICETA: A nauc se trochu regexpy, je to strasne uzitecna vec.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    AXTHEB: Juhů, to je ono! Díky moc.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RADICETA: Man lynx? Myslim že ti pomůže -display_charset
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    AXTHEB: Jo fachá, super, má to jednu chybku (že jsem tak smělý) místo češtiny mi to píše cestinou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam