• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHEVALIER: neni. ale to neznamena ze to neumi. nevim, nepotreboval jsem to. proc to konecne nenainstalujes a nezkusis?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ADMIX: Děkuji.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHEVALIER: musis sudo i pred ten sed
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    GILHAD: Děkuji, ale ještě je v tom nějaký háček...

    boot.log:

    udevd[342]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent device, in /etc/udev/rules.d/56-hpmud_support.rules:10

    udevd[342]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent device, in /etc/udev/rules.d/56-hpmud_support.rules:12

    udevd[342]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent device, in /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1000.rules:6

    udevd[342]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent device, in /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1000.rules:9

    udevd[342]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent device, in /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1005_series.rules:6

    udevd[342]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent device, in /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1005_series.rules:9

    udevd[342]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent device, in /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1018.rules:6

    udevd[342]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent device, in /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1018.rules:9

    atd.

    Soubor.txt = CistySeznam2.txt:

    /etc/udev/rules.d/56-hpmud_support.rules
    /etc/udev/rules.d/56-hpmud_support.rules
    /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1000.rules
    /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1000.rules
    /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1005_series.rules
    /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1005_series.rules
    /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1018.rules
    /etc/udev/rules.d/86-hpmud-hp_laserjet_1018.rules
    atd.

    sudo cat CistySeznam2.txt | (while read jmeno; do sed -i "s/SYSFS/ATTR/g" $jmeno; done)

    sed: /etc/udev/rules.d/56-hpmud_support.rules nelze číst: Adresář nebo soubor neexistuje
    sed: dočasný soubor /etc/udev/rules.d/sedjuLJA4 nelze otevřít: Operace zamítnuta
    sed: dočasný soubor /etc/udev/rules.d/sed8Pn9z2 nelze otevřít: Operace zamítnuta
    sed: dočasný soubor /etc/udev/rules.d/sedBWoMX2 nelze otevřít: Operace zamítnuta
    sed: dočasný soubor /etc/udev/rules.d/seduw3UR2 nelze otevřít: Operace zamítnuta
    sed: dočasný soubor /etc/udev/rules.d/sedB5DQm3 nelze otevřít: Operace zamítnuta
    sed: dočasný soubor /etc/udev/rules.d/seduReNc3 nelze otevřít: Operace zamítnuta
    sed: dočasný soubor /etc/udev/rules.d/sedjZZKx3 nelze otevřít: Operace zamítnuta
    atd.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    cat soubor.txt | (while read jmeno; do sed -i "s/A/B/g" $jmeno; done)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Mám txt soubor a v něm:
    cesta/soubor
    cesta/soubor
    cesta/soubor
    atd.

    a na tyto soubory potřebuju aplikovat:

    sed "s/A/B/g" vstup.txt > vystup.txt

    Nevím jak přinutit SED, aby procházel soubory v tom txt souboru a na nich aplikoval to nahrazení. Nebo jestli to jde jinak... Nejsem programátor.


    Druhá věc: UBUNTU 10.10 pomalá reakce na klávesnici a celkově zpomalený systém. Na co se mám mrknout?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    KAERO: Mě šlo o to, jestli tam kromě "otevřít soubor" je taky "otevřít zachytávací zařízení".
    PUPU
    PUPU --- ---
    KAERO: a ty dokazes sestrelit program v Linuxu, ktery zamrzl pri volani kernelove funkce? ;-) widle maji dll hell, rpm-based linuxy maji dependency hell. a nepochopitelne se chovajici programy jsem potkal taky na obou systemech. oba systemy maji svoje a oba po svem; zasadni je vybrat si spravny nastroj na konkretni ukol a umet ten nastroj pouzivat.
    KAERO
    KAERO --- ---
    MR_DAN: presne. me napriklad sere ze ani win 7 stale nedokazou sestrelit na pozadani libovolny proces. a pak mi zbyva jen restart... takhle mam pocit ze to neni operacni system, ktery ovlada pocitac, ale jen graficky spoustec jinych programu.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    VLASTIS: to neni o tom, jak jsou napsany programy ... to je o registrech, o kterejch si mysli svoje uplne kazdej .. nebo o nemoznosti kontrolovat systemovy sluzby a procesy (tudiz jedinej zpusob, jak je otocit je restart)... nebo o tom, ze ti nove nainstalovanej program presmahne nejaky DLLka svoji zpaskvilenou verzi a prestane ti fungovat vsechno, co na nich zavisi, pak pomuze reinstall

    a protoze linux registry nema, procesy kontrolovat muzem a knihovny jsou mezi vsim sw sdileny (diky repozitarum), tak ... dopln si sam
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    MR_DAN: ale ja ti rozumim
    jen proste neverim v bozsky napsany programy v linuxu a napicu napsany programy pod win..
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Ale dost offtopicu, pachal jsem to na hardwaru, kterej bych nepral ani nepriteli, s podivne kompilovanym kernelem, takze vypovidaci hodnota 0
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    MR_DAN: modul byl prekvapive bezproblemovej, snad krom toho ze obcas zmizel ttyUSB0 :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ADMIX: usb_modutils? :-)))
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    MR_DAN: ty ses peknej bastard asi :) co ja se s nima navztekal, nez to zaclo aspon chodit ...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ADMIX: ty huawei co cpou zakaznikum cesti mobilni operatori?
    mel jsem v kompu snad vsechny a v linuxu aspon, narozdil od widli, je uplne jedno jestli tam narves konkurencni simku
    wifi, bluetooth, card reader dongly, i ty nejlevnejsi co maj na alzaci.. ja nevim, prijde mi ze uz jsem toho mel v ruce fakt ranec
    kernel panic naposled v bsod screensaveru, fakt ze jo :-)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    MR_DAN: Ze nektery problemy nepotkavame neznamena, ze neexistuji :)
    Hodne zabavny jsou taky nektery ty usb 3G/wifi/whatever dongly, ty zase pro zmenu cloveka nauci cpat do sysctl kernel.panic :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ADMIX: restartovat umi kazdej jouda zejo .. ale vyresit problem bez restartu, bez zabiti zivotne dulezityho procesu
    ..treba neresumovatelnej (od slova resume) silene pomalej download na 5 hodin, 3 minuty pred dokoncenim
    ..nebo kdyz vis, ze te spolubydla zmlati, kdyz mu stopnes film uprostred napinavy sceny, kterej streamuje ze spolecnyho serveru

    btw nevim jestli jsem dite jehovovo, nebo co, ale v zivote jsem nezazil problem se zadnou wifinou (vcetne wifi do usb) at uz na tom byla znacka broadcom, intel, cokoliv .. tak obcas jen nevericne ziram
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    MR_DAN: typicky to delaly nektery wifi karty, u kterejch jsi nekdy moh loadovat moduly do omrzeni, ale pomohlo az vypnuti na par minut :))) I kdyz je pravda, ze posledni dobou uz s tim problemy nemam, a na muj super-truper-intel v notasu uz taky funguje parkrat reloadnout moduly.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    VLASTIS: protoze kdyz napr. killnes dpkg uprostred nastavovani baliku (jeden z moznejch duvodu JIRRA) tak muzes restartit do haleluja, ale restart za tebe dpkg --configure -a nespusti....
    protoze reinstalace programu ti (defaultne) rozjebany konfiguraky nesmaze a tudiz ani problem neopravi..

    ADMIX: priklad neceho, co by vyresil restart?
    nebo jako jasne, kdyz si nekdo neumi manualne otocit nejakou sluzbu nebo natahnout modul, tak asi jo, ale to je takovy to jak ti privezou obri svatebni dort, ty vezmes z uplnyho vrsku tresnicku, hodis si ji do martini, to vypijes na ex a sklenicku i s tresni vyhodis...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam