• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Restart v linuxu casto velmi pomuze :D
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    MR_DAN: kde beres presvedceni, ze nepomuze?
    jakoze se linux "sam" rozmr_dat nemuze?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    restart, reinstall, nejsem ve spatnym foru? neni tohle diskuse windowsaku??
    kde porad berete presvedceni, ze nejaky restart nebo reinstall v linuxu necemu pomuze?

    JIRRA:
    co synaptic, funguje? update manager funguje? jakym prikazem se ubu sw center spousti? kdyz se spusti z konzole, vypisuje neco?
    s pravama uzivatele sis nehral?
    JIRRA
    JIRRA --- ---
    ERGOSUM: zkoušel jsem , i jsem našoupal všechny updaty s nadějí ze se tim v něm něco přepíše , ale dělá to samý ,tak ho zkusim komplet znova instalnout
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JIRRA: Než se do toho pustíš, nestačí to zabít a restartovat systém?
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    JIRRA: jo, ale removni ho z terminálu pomocí apt-get remove ;-)
    JIRRA
    JIRRA --- ---
    zdravim , mam dotaz mam ubuntu 11.04 (natty narwhal) a ubuntu software center mi pri vypisu instalovanych aplikaci zustane na searching a nic , tak by me zajimalo jestli pokud ho removnu tak se odstrani jen tahle graficka nadstavba a apt-get atd commandy muzu normalne pouzivat dal (napr proto abych tam ten soft center dal znova) ?
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHEVALIER: ??? asi si nerozumime. kaffeine a metv je software. co mu da hardware, to asi zobrazi na monitor. kompozitni signal ja teda obvykle pripojuju k hardwaru.jestli potrebujes nejake ovladani prepinani vstupu hw, tak tezko rict cim. ty ses ptal jestli jde video zobrazit necim jinym nez mplayerem. tak si ty programy nainstaluj a zkus je.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Nevím jak zjistit, jestli ten můj openbox jede na X11 nebo OpenGL...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    KAERO: Dá se k něčemu z toho připojit kompozitní signál?
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHEVALIER: kaffeine si zkousel? Me TV? jeste jsou nejake jine softy na televizi. obvykle pokud to najde jadro, tak ty softy uz s tim problem nemaji. kaffeine umi i sam vyhledavat tv stanice.
    Popravde dost se divim ze tam maji vubec pismenko o tom jak koukat na tv pod linuxem.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    WIL_M: Mám http://www.avermedia.com/Product/ProductDetail.aspx?Id=293

    Podpora veškerá žádná. V jednom .txt souboru je popsáno jak zobrazovat video, a je to skrzevá mplayer... Jde to něčím jiným?

    Teď mi to taky hlásí:

    *** uninit(0x0)
    vo: x11 uninit called but X11 not initialized...

    Co s tím? Mám ubuntu 10.10 GUI Openbox.
    PUPU
    PUPU --- ---
    hmno, tak treba pred chvili se mi pri aktualizaci BINDu tento zasekl pri ukoncovani a nasledne pochopitelne nenabehl. predtim jsem ho aktualizoval v prubehu let mnohokrat - obcas problem mel, v naproste vetsine pripadu ne. jistota neni nikdy. sveho casu byla treba smrtici aktualizace udev-u. zasekla system a byl potreba tvrdy reset. nikdy predtim ani potom uz tenhle problem nenastal...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Takové mechanismy existují na úrovni programu, instalátoru i systému. Vysvětlovat mechanismy, kterými to dělají, by bylo na článek nebo knihu. Čím méně věcí máš spuštěných, tím méně jich musí kontrolovat. V Linuxu jsou navíc programy víc oddělené, takže se vzájemně podstatně méně ovlivňují. Pokud má aktualizace dost prostředků, běží rychleji.

    Asi většina před aktualizací dokončí co má pod rootem, povypíná okna, která už nepotřebuje a pokud to má trvat dýl, věnuje se nějaké bezpečné činnosti, jako například čteni nyxu :-).

    Jsou věci které se nevyplatí na žádném OS například v době stahování velkého souboru z free Rapidu spouštět akce s vyšší prioritou na netu (typicky mail) (může dojít k přerušení stahování, které se "nedá" navázat).
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    díky všem za odpovědi, teď je mi to všechno jasnější

    NELDOR: no já jsem si tímto nebyl jistý, proto se ptám. Doufal jsem, že je nějaký mechanismus, co to bude nějak hlídat.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    WOODMAKER: Proc se vlastne ptas, kdyz odpoved uz znas sam? Z toho, co jsi tu napsal, jasne vyplyva, ze se neco nehezkeho vzdycky muze stat. Navic to hrozne zalezi na konkretnim programu a konkretnim updatu, takze jistou "ano/ne" odpoved na takovouhle obecnou otazku zkratka dostat nemuzes.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    MR_DAN: woodmaker tim mysli, ze zkompilovany jadro je jeden soubor
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Jistotu typu "Nikdy to nic špatného za žádných okolností neprovede dnes ani v budoucnu, tady máš dvousetletou záruku." nedostaneš. Naopak. Z velkých čísel vyplývá, že někdy, někde někomu nějaký program při aktualizaci něco špatného provede. Co s tím? Možnosti máš.
    1) Vůbec aktualizaci nedělat.
    2) Vypnout co můžeš, zálohovat a se zatajeným dechem instalovat aktualizaci.
    3) Vypnout co nepotřebuješ a aktualizovat.
    4) Skončit všechny potencialně nebezpečné činosti a aktualizovat.
    5) Nic s tím nenaděláš. Aktualizovat musíš a program také musí běžet. Kdyby něco, máš zálohy.
    6) Jde o hromadné aktualizace v síti. Tam by si to měl pohlídat admin a většínou k tomu nástroje má.

    Pokud ti jde o nějaký konkrétní případ sem s ním. Jinak ti nezbývá, než si nechat napsat záručák ve věštírně.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    RADICETA: jádro je jeden soubor a navíc tak specifickej, že se nikdy nenačítá znovu (zkopíruje se do paměti při startu systému a už se na disk nešahá, myslím), ale když je nějakej program typu firefox, kterej sestává z více souborů, není už tolik jasné, že si nějakej soubor neuzavře a neotevře ho zase až za čas (třeba soubor s nastavením, který se může tou aktualizací změnit). To by totiž znamenalo, že buďto tu konfiguraci pro novou verzi rozbije, nebo z ní začne číst a může to neumět. A to jsem se ještě nedostal ke knihovnám, které případně může otevírat až když je potřebuje. Promiňte, ale furt nemám z toho, co jste řekli, jistotu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam