• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PUPU
    PUPU --- ---
    RATTKIN: a hlavne nemiva v $PATH /sbin.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LUDO: poustis to jako root?
    normalni uzivatel nema na plno veci pristup
    LUDO
    LUDO --- ---
    ADMIX: nefunguju, proste napisem "ifconfig" a nasleduje klasicka hlaska "ifconfig command not found"
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    LUDO: Co znamena "neslapu" ? LXDE neznam, zkus googlit (lxde set display brightness apod.)
    LUDO
    LUDO --- ---
    Nainstaloval som na novy notas Lenovo Thinkpad Edge E420 Debian z Bussiness Card obrazu a hodil tam LXDE prostredie. Som v podstate zaciatocnik a potreboval by som poradit ako rozchodit wifi a nejak poriesit ovladanie jasu obrazovky.

    Takisto mi neslapu prikazy ifconfig a iwconfig pricom balik net-tools ktory by ich mal obsahovat mam nainstalovany. Ak ma niekto radu tak na to prosim chodte trocha polopatisticky.

    Diki
    PELDA
    PELDA --- ---
    PELDA: egrep '(slovoA|slovoB)' neco.txt
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    grep slovoA\\\|slovoB neco.txt
    nebo
    grep "slovoA\|slovoB neco.txt"
    PELDA
    PELDA --- ---
    funguje, diky vsem!
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    PUPU: přesně tak, obyčejný grep OR parametr | nezná.. je možné použít i bez závorek: egrep 'slovoA|slovoB' neco.txt
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    PELDA: grep -e slovoA -e slovoB neco.txt
    PUPU
    PUPU --- ---
    PELDA: zkus "egrep '(slovoA|slovoB)' neco.txt"
    PELDA
    PELDA --- ---
    PELDA:
    GILHAD:

    nevraci mi to nic... nespis byl spatne uz puvodni vyraz. pritom

    grep slovoA neco.txt
    i
    grep slovoB neco.txt

    mi radky vraci.. ?
    PUPU
    PUPU --- ---
    GILHAD: nebo do apostrofu '...'
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    grep slovoA\|slovoB neco.txt
    PELDA
    PELDA --- ---
    Potrebuji regularni vyraz ktery zobrazi radky s jednim nebo druhym slovem. Nasel jsem, ze to je operator.

    grep slovoA|slovoB neco.txt

    Toto z pochopitelnych duvodu nefunguje... Poradite?
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Jsem sám komu se teď nedaří se s CenterIM připojit k Gtalku?
    JIRRA
    JIRRA --- ---
    pokud tu nekdo pouziva mumble na ubuntu (konretne 11.04) pls posta neco s nim nemuzu vyresit .)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ssh jen jako management a na reseni problemu nejake intenzivni vyuzivani scp neni v planu

    jeste jsem si ted vytahoval statistiky a dlouhodoba zatez je 2,5 % tech 20% je ve spickach, kterych tak pet za tyden a trvaji v ramci desitek vterin, takze no problem

    diky za odpoved
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VLASTIS: tak pokud mas k dispozici 80%, tak to bude v pohode. Problem mozna nastane, az ty dalsi 3 stroje zvysi zatez. A taky jak intenzivni bude vyuziti ssh.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    no bude se jednat o fc10 na virtualizovane platforme }jako podklad je dvouprocesorovy dualcore intel na 2,6GHz s 8GB pameti
    na stejnem zeleze bezi jeste dalsi tri stroje, ale celkova zatez je dlouhodobe pod 20%

    co ve budu potrebovat? routing, nejake ACL na urovni iptables(jen na zakalde L3 a L4 informaci), syslogovani, snmp a ssh

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam