• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    / flame
    QWWERTY: zajimavej web je http://alternativeto.net/ myslim, že se dá i filtrovat dle OS
    LUDO
    LUDO --- ---
    WELES: Krusader ?
    DUNBAR
    DUNBAR --- ---
    DUNBAR: Pripadne si tam dopln jinej regularni vyraz pro ty soubory.
    DUNBAR
    DUNBAR --- ---
    WELES: To by prave mel bejt ten cat...neco jako cat *.00? > output
    WELES
    WELES --- ---
    thx, TC+wine zafungoval, ale chtělo by to nějaké elegantnější řešení
    DUNBAR
    DUNBAR --- ---
    WELES: Melo by stacit je jenom slepit dohromady catem. Jestli si neveris, tak wine+TC a tam merge files.
    WELES
    WELES --- ---
    Zdravím, narazil jsem na takovej malej zádrhel. Cosi jsem stáhl, jsou to archive soubory ve formátu *.001 až *.007 a tak nějak netuším, jak to rozbalit, jedu na Ubuntu 11.04
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DUNBAR: Imho iteruje přes funkci readdir(3) tak, jak to jde neuspořádaně přímo za sebou, čímž eliminuje overhead nějakého řazení položek.
    DUNBAR
    DUNBAR --- ---
    DANIELSOFT: Jo, to si nechavam jako posledni moznost. Spis by me zajimal duvod, proc to mc kopiruje treba 02,05,10,13,01 atd. Nejak v tom nevidim zadnou vyhodu.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DUNBAR: co modifikovat data nahrani pomoci prikazu "touch" v nejakem skriptu?
    DUNBAR
    DUNBAR --- ---
    Nevi nahodou nekdo, jestli jde mc donutit, aby kopiroval soubory-pisnicky na flaskhu v poradi 01,02,03 a ne nahodne? Muj mp3 prehravac totiz prehrava podle data nahrani, takze pak mam pisnicky na preskacku, coz neni uplne ono. Diky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    AACHEN: hardware muzes vyzkouset tak, ze nabootujes live cd linux distribuci. pokud bude taky mit problemy, tak je to urcite hardware. Pokud to pude dobre, tak by si to mohl zkusit preinstalovat, treba je chyba v konfiguraci
    AACHEN
    AACHEN --- ---
    zdravim, mam na desktopu nainstalovany ubuntu 11.04 vedle w7, mel jsem potize s instalaci (nejspis kvuli graficke karte), ktery se pak vyresili a slapalo to. neznam duvody, ale ted mi zacal pocitac padat, nebo zas nenabehne system (w7 vubec, ubuntu jeste obcas ano), podle nalady..chci pocitac donyst k nejakem profikum, ktery maji s linuxem zkusenosti a vedi jaky hardware tam dat/vymenit, aby nebyli potize (pocitac mi skladal kamarad nejsois z ruznejch starsich ale funkcnich komponentu co meli na firme), a nejak nebral v potaz, ze chci zkouset ubuntu)..klidne to muze bejt problem technickej, kterej treba nesouvisi s linuxem primarne..koukal jsem na tohle: http://www.pclinux.cz/seznam.htm mate nekdo jeste nejake tipy na lidi v praze, kde me nebudou chtit zbytecne natahnout a budou na me mluvit srozumitelnym jazykem? diky.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    JIRRA: co takhle vytisknout LARTC? :)
    JIRRA
    JIRRA --- ---
    zdravim - dotaz - potreboval bych doporucit nejakou tistenou publikaci o administraci siti v linuxovem prostredi , nejlepe uplne od zakladu , nechci nic brat naslepo a chci neco tistenyho co bych mohl louskat i kdyz nejsem u PC - doporuci nekdo neco ?.) diky
    PUPU
    PUPU --- ---
    asi delam nejakou trivialni chybu. kdyz jsem na ntb i pc dal dhcpd a zkusil se pak pres ne pripojit telefonem, fungovalo to. ale spolu si proste nepovidaji...
    PUPU
    PUPU --- ---
    jeste jeden detail - 'iwlist scanning' na ntb zobrazi rozlicne okolni site, na pc pouze 'ra0 No scan results'. nevim, jestli to spolu souvisi
    PUPU
    PUPU --- ---
    AQUARIUS: nezda se, i kdyz jsem to nasilne prepnul do a/b/g, chova se to stejne.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PUPU: na notebooku ti to pise, ze ta karta podporuje 802.11abg, dole mas nastavenou rychlost 150Mb/s, coz je spis 802.11n. Zeby byl pes zakopan zde?
    PUPU
    PUPU --- ---
    pokousim se otestovat uplne nejjednodussi konfiguraci pripojeni pres wifi - notebook a pc, v jenom pcmcia, ve druhem usb. oboji jevi tendenci spolupracovat, modul se naloaduje, zarizeni vytvori, nastavi se, dokonce se obe strany domluvi na ID celly... ale nepovidaji si. kdyz jim nastavim ip adresy a zkusim ping, je na lince mrtvo, neprojde vubec nic... na obou stranach vidim jen marne posilani ARPu. co s tim?

    ntb:
    [root@aphrael ~]# iwconfig wlan1
    wlan1 IEEE 802.11abg ESSID:"ptest"
    Mode:Ad-Hoc Frequency:2.412 GHz Cell: EA:51:4A:19:09:D7
    Tx-Power=20 dBm
    Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
    Encryption key:off
    Power Management:off
    [root@aphrael ~]# ip addr show wlan1
    4: wlan1: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP qlen 1000
    link/ether 00:1b:11:c5:54:8d brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
    inet 192.168.4.2/24 brd 192.168.4.255 scope global wlan1
    inet6 fe80::21b:11ff:fec5:548d/64 scope link
    valid_lft forever preferred_lft forever

    pc:
    [root@hactar RT3070STA]# iwconfig ra0
    ra0 Ralink STA ESSID:"ptest" Nickname:"RT3070STA"
    Mode:Ad-Hoc Frequency=2.412 GHz Cell: EA:51:4A:19:09:D7
    Bit Rate=150 Mb/s
    RTS thr:off Fragment thr:off
    Encryption key:off
    Link Quality=70/100 Signal level:0 dBm Noise level:-115 dBm
    Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
    Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
    [root@hactar RT3070STA]# ip addr show ra0
    10: ra0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP qlen 1000
    link/ether 90:e6:ba:17:4f:5f brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
    inet 192.168.4.1/24 scope global ra0
    inet6 fe80::92e6:baff:fe17:4f5f/64 scope link
    valid_lft forever preferred_lft forever
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam