• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    CHAOTICROMAN
    CHAOTICROMAN --- ---
    OMIKK:
    ADMIX:

    NIKDY jsem problém s Linuxem (rok Ubuntu, 4 roky Gentoo) neřešil reinstalací systému, nebylo to potřeba. Předpokládám, že tam máš Unity, s tím jsem nikdy nedělal. Zkus se mrknout v konfiguracích Compizu

    How can I configure Unity? - Ask Ubuntu - Stack Exchange
    http://askubuntu.com/questions/29553/how-can-i-configure-unity
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    V tom pripade bych navrhoval reinstalaci systemu :D

    (evidentne spatny mapovani klaves)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    KAERO: a pardon..mam koalu 9.10
    ten problem vznikl zcista jasna! to je na tom to nejhorsi prave! takze s zadnejma dalsima informacema nemuzu slouzit..
    KAERO
    KAERO --- ---
    OMIKK: zkus si precist http://www.hash.cz/inferno/otazky.html , hlavne odstavec:
    Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.

    ale co tak vestim, tak imho neco je v konfiguraci tveho desktopoveho prostredi. odhadem muzes overit problem zalozenim testovaciho uctu a zkusit jestli se to deje i tam,
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    zdar,
    potrebuju navest na vyreseni nasledujiciho problemu..
    pokazdy kdyz zmacknu na numericky klavesnici dvojku tak mi jakakoliv aplikace spadne na listu...
    nic jsem si ale nenastavil(vedome)...nevite nekdo co se mi pokaklo? klavesnici sem uz vymenil a je to to same
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Je tu někdo, kdo používá weechat s bitlbee? potřebuju pomoct s konfigurací pluginů pro notifikaci nebo alert okna s weechatem při nové zprávě. Nejlíp v poště.
    DETER
    DETER --- ---
    admix: pogooglim, vyzkoušim a dám vědět, za tip díky
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DETER: co Subsystem sftp internal-sftp -l VERBOSE
    nebude fungovat?
    DETER
    DETER --- ---
    čaute,

    chtěl bych na debianu logovat, kdo kdy pracoval s jakým souborem přes sftp. Bohužel, zdá se, že ssh loguje jen přihlášení(někam do /var/log/auth.log mam za to) ještě k tomu bez IP, ale jednotlivě stažené/uploadnuté soubory přes sftp neloguje. Pěkně je loguje např. proftpd, kde je vidět kdo/kdy/co s kterym souborem prováděl... a já bych podobný logy chtěl právě i pro přenosy skrz sftp.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    KOJA: ok, normalne kopiruju Ctrl + Insert a Shift + Insert.
    KOJA
    KOJA --- ---
    SAMGARR: Dobry, zacinam rozumet na co se ptas. No, zacal bych tim, ze zkusime kopirovat jakejkoliv text z terminalu do terminalu. Obvykle to byva oznaceni levym tlacitkem mysi (tazenim), Ctrl + Insert a Shift + Insert, pripadne podle toho jakej terminal pouzivas, tak se podivej do jeho nastaveni na klavesovy zkratky nebo pravy tlacitko mysi na nabidku. Jakmile Ti pujde tohle, tak to zkus s vimem a imho by to mohlo chodit, kdyby ne, tak je treba potom resit to kopirovani primo ve vim.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    KOJA: presne tak, gnome.
    KOJA
    KOJA --- ---
    SAMGARR: Aha, takze mas u sebe otevrene dva soubory ve vim, kazdy z jineho stroje pres ssh a chces u sebe pres systemovou schranku ctrl+c, ctrl+v kopirovat z jednoho beziciho vimu do druheho?

    Takze to mas pod X11? Pod jakym prostredim kdyztak?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    DELVIT:
    KOJA: Vim ze to nedava smysl, reseni s scp samozrejme znam a pouzivam. Spis mi jde o to, ze neumim ve vimu zkopirovat text do schranky a vlozit ho jinam nez odkud jsem ho zkopiroval. Asi jsem blbe polozil otazku.
    KOJA
    KOJA --- ---
    SAMGARR: Sorry, ze se ptam tak blbe ale je to v klubu pro zacatecniky. Taky mi to nedava smysl. To se prihlasis pres ssh na jeden stroj, pustis tam vim, prihlasis se na dalsi stroj, tam taky pustis vim a chces ty dve instance nejak synchronizovat?

    Jestli chces jenom kopirovat data a mas pristup k obema pres ssh, tak se pres ssh prihlas na prvni stroj a tam odutd kopiruj pres scp na druhy.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SAMGARR: nebylo by jednodussi prenos souboru pomoci scp/sftp nez to lamat pres koleno pres vim?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Zdar, pouzivam Vim version 7.2.445 a bojuju s neprekonatelnym problemem. Potrebuju zkopirovat mezi dvema instancema vimu (pomoci ssh na dvou ruznych serverech) cely obsah souboru otevreneho ve vimu. Zkousel jsem nejake navody z google, prikazy jako :"*yy vypisou akorat neco jako no marks set...diky za tipy!
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    DICK85: Over si, ze ta bootovaci partisna ma nastaveny "bootable" flag. Nektery BIOSy odmitaji zacit bootovat, pokud nejakou takovou nenajdou...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    DICK85: pokud ti instalace na disk nezapsala MBR, tak PC "neví" odkud začít zavádět OS/loader..

    většinou se MBR instaluje automaticky samo se zavaděčem (grub/lilo/..), pokud si nevybereš jinak, ale netuším, jestli to nemá server verze nějak upravený
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj,mám problém na tomto serveru (http://www.alza.cz/fujitsu-primergy-tx100-s2-d182361.htm) nainstaluju ubntu 10.04 pro servery. Celá instalace proběhne v pořádku,ale ve chvíli kdy proběhne restart a měl by začít nabíhat OS tak mi to napíše hlášku že není nainstalovaný žádný Os. Nějáka rada pro lamu? Díky moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam