• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PELDA
    PELDA --- ---
    Co to znamena? :)


    --------------------- Cron Begin ------------------------

    Errors when running cron:
    grandchild #5413 failed with exit status 255: 1 Time(s)
    grandchild #5429 failed with exit status 255: 1 Time(s)
    grandchild #5441 failed with exit status 255: 1 Time(s)
    grandchild #5457 failed with exit status 255: 1 Time(s)
    grandchild #5467 failed with exit status 255: 1 Time(s)
    grandchild #5484 failed with exit status 255: 1 Time(s)
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    PUPU:
    No nic, vypadá to, že ten soubor je nějak chráněnej proti změnám, těžko říct, jestli to s tim souvisí.
    Já jsem každopádně nevěděl, že když vytáhnu cartridge, tiskárna automaticky vytiskne soubor jinou barvou, takže se omlouvám, jestli jsem plítval tvym časem a každopádně dík za pomoc.)
    PUPU
    PUPU --- ---
    SPYYDY: neboli ve zkratce: pdf2ps prevede neco.pdf na neco.ps a ten sed ve vyslednem neco.ps zmeni kus textu
    PUPU
    PUPU --- ---
    SPYYDY: jeee. tak pardon, tenhle trik jsem neznal. druhy radek (ten zacinajici 'sed' ) ma misto "${1%.pdf}.ps" "vstupni_soubor.ps".
    PUPU
    PUPU --- ---
    SPYYDY: tak rucne. co vyprodukuje prikaz 'pdf2ps vstupni_soubor'?
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    SPYYDY: (před prvnim řádkem mám samo ještě "p")

    PUPU: No bohužel furt nic, říká to, že cesta k tomu vstupni_soubor%.pdf.ps neexistuje. A jinej způsob tě nenapadá?
    PUPU
    PUPU --- ---
    SPYYDY: tedy, presneji receno - misto prvniho $1 vstupni_soubor a misto ${1%.pdf}.ps vstupni_soubor%.pdf.ps
    PUPU
    PUPU --- ---
    SPYYDY: nevim jestli zrovna tohle funguje, ale pokud ano, pak staci misto $1 zadat vstupni a misto $2 vystupni soubor
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    Upozornění: lama dotaz
    Ahoj, potřebuju změnit barvu fontu v jednom pdf z černý, našel jsem tenhle "návod" (http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/151080), nicméně jako správnej lumík vlastně moc nevim, co s tim. Když tam zadám cestu k pdf i výstupu, vyleze mi prázdný pdf.
    Cesty k jakejm souborům patří do těch úvozovek?

    df2ps "$1"
    sed -e 's/setrgbcolor/pop pop pop/g' -e 's/setgray/pop/g' -e 's/^%%EndPageSetup/0 0 1 setrgbcolor\n%%EndPageSetup/' "${1%.pdf}.ps" > "$2"
    KAERO
    KAERO --- ---
    kdyz das nainstalovat, tak se ti objevi okno kde je vlevo seznam kategorii aplikaci, a vlevo dole je "Nainstalovat program, ktery neni v seznamu". takhle muzes nainstalovat cokoliv. ty playonlinux skripty jsou hlavne urcene pro aplikace, ktere potrebuji nejake winetricks nebo knihovny navic.
    LUDO
    LUDO --- ---
    LUDO: instalaciu cez playonlinux myslim
    LUDO
    LUDO --- ---
    KAERO: prave v manuale som nasiel len sposob ako instalovat len cez tie preddefinovane skripty
    KAERO
    KAERO --- ---
    LUDO: ne. nainstalujes paradise poker pres playonlinux do samostatneho adresare ("winebottle" se tomu rika), pro ktery muzes nastavit wine verzi, kterou se to pousti. si precti manual ne?
    LUDO
    LUDO --- ---
    Momentalne to teda pod Wineom vypada tak, ze Paradise Poker pri zakrtnutej moznosti Emulacie Virtualneho Desktopu len preblikne a nic sa nedeje
    LUDO
    LUDO --- ---
    KAERO: takze v playonlinux pridam medzi nainstalovane verzie Wine 1.3.23 a potom pustim exe subor mimo PlayOnLinux?
    KAERO
    KAERO --- ---
    LUDO: he? tak co resis? u toho paradise poker platinum je napsane ze to je wine verze 1.3.23. nervujes se nad vlastni neduslednosti. nainstaluj si playonlinux, tam si naklikej wine verzi a spust instalaci. jde to samozrejme i pres prikazovou radku, ale s playonlinux to je jednoduche. ja mam takhle nekolik v playonlinux cca 10 her a hricek a kazda jede v jine wine verzi. teda u pokeru asi nebude problem s rychlosti, ale hry jako oblivion nebo total war sem rad kdyz jedou na maximu a nejsou zpomalovany virtualizaci.
    LUDO
    LUDO --- ---
    KAERO: Tak skusal som to pod testovacou 1.3. Build bol tusim 1.3.31. Ale hovorim asi teda pojdem skor do tej virtualky nez sa nervacit nad Wineom.
    KAERO
    KAERO --- ---
    LUDO: a mas spravnou verzi wine?! distribucni verze byvaji logicky hodne pozadu za vyvojem.

    PUNKREASS: prave ze definice platinum je:
    Platinum :An application can be rated as Platinum if it installs and runs flawlessly ‘out of the box’. No changes required in winecfg.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    LUDO: Jak chces. Nebo mrkni na http://www.pokerth.net/home.html - nativni klient, hrat muzes i proti pocitaci i proti lidem. Ale to uz zacina bejt spis do [ Hry & Linux - Co parite pod Linuxem? ]
    LUDO
    LUDO --- ---
    PUNKREASS: to male howto som skusal a nepomohlo, chybu to vypisuje nieco v tom zmysle ze to je celemu tymu Wine luto a mam sa pozriet na appdb.winehq.org pre pripadnu pomoc. Noc nic, asi skusim virtualku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam