• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    BURAN
    BURAN --- ---
    RATTKIN: Genius eFace 1300 funguje ihned po zapojeni v Ubuntu 11.04
    KOJA
    KOJA --- ---
    Nezkousel jste si nekdo porovnavat zen kernel a liquorix kernel nebo pripadne jine patch-sety?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    poradíte mi levnou usb web kameru, která půjde na OpenSuSe 12.1? buď to sama, nebo s návodem?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAGUN: Pokud si s tím chceš hrát až tolik, tak je dobré Kino. Sice to musíš napřed převést do DV a je pomalejší, ale možnosti jsou výrazně větší.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hod to do avi s mjpegem, esli mas hodne mista na disku :)
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    RATTKIN: to vim, prave proto tam byl bod b) np;-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAGUN: bacha, aby se to nemuselo nekolikrat kodovat, to uz by byla ztrata kvality znacna. Preved to do nejakyho losless kodeku, udelej si upravy co potreujes a pak nakonec preved do mpeg2, nebo co chces na to dvd.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    ERGOSUM: jde mi o to, ze mam nahravku z koncertu, abych s ni mohl neco delat (michat apod) potrebuju to v avi... pak teprve udelam dvd....
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RATTKIN:
    RAGUN: Avidemux také používám a pokud to má být placka, tak DeVeDe. Uděláš s ním jednoduše kapitoly, menu a podobné věci. Konverzi dělá také.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    zkusim...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAGUN: Já na tyhle věci používám avidemux. A) použij crop ale pak to nebude bestratové, ale kvalita by neměla moc trpět, pokud použiješ x.264
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    mam mp4 soubory, potreboval bych
    a) zmenit ratio z 4:3 na 16:9
    b) "zkonvertovat" nejlepe bezztratove do avi
    c) finalne je pak spojit (na poradi nezalezi, at uz avi nebo predtim mp4)
    ve videu jsem naprosta lama
    diky
    RDVN
    RDVN --- ---
    BEJKARNA: skus logovat niekam do siete, netconsole+syslog. ak to nieco zaloguje pred tym ako to uplne vytuhne, tak to tam najdes.
    BEJKARNA
    BEJKARNA --- ---
    Mam ubuntu server 10.04 bezi na nem jenom ftp a apache. na ftp obcas IP kamera nahraje obrazek. Po case (cca den) prestane pocitac naprosto reagovat. Nejde web, nejde ftp, nejde ssh. Kdyz pripojim monitor nevidim nic. V kern.log je posledni zprava z doby kdy to bootovalo. Tam proste nevidim nic. Nevedel by prosim nekdo kde hledat co se deje spatne? Dik za kazdej napad.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JIRRA: pravdepodobne ma spatne nastaveny framebuffer rozliseni. Jak rikal PUNKREASS: najdes si vga=(nejake cislo) v grubu a vymazes to a pojedes v textovem rezimu.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    JIRRA: Vypni si grafiku v grubu. Uz nevim presne, jak sem to delal ja, ale vygooglis to snadno.
    JIRRA
    JIRRA --- ---
    zdravim , mam problem s jednim pc , bezi na ubuntu 8.10 a kdyz se primo na tom PC ten clovek ktery na nem pracuje hodi do jakekoli konzole (f1 - f6) , tak misto prikazoveho radku ma jen cernou obrazovku nebo mu tam pry behaji nejake bile cary , Xko ale bezi normalne bez nejakych chyb , pres sshcko s tim ale pracuju normalne , nejaka idea v cem by to mohlo byt?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Pouzivate nekdo Teamviewer? S posledni verzi pro windows se ta moje linuxova nechce bavit, zepta se jestli chci upgradovat na nejnovejsi verzi ale v ton dialogovem okne je jen tlaciko "no" :D Rucni upgrade nepomaha.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    HEINZZ: Tak uzavřeno. nakonec sem postupoval podle návodu TADY a místo b43 driveru používám ndiswrapper. nechci bejt předčasnej optimista ale změna naprosto zásadní, disconnecty zatim žádný, jede to na plnou rychlost, 0% packet loss na bránu, prostě spokojenost... a aspoň sem se rovnou trošku naučil jak funguje správa síťovejch zařízení v linuxu.. = )
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    firmware se podivej v /lib/firmware
    nebo si dej rmmod a modprobe toho modulu a pak se podivej na dmesg, nebo do logu
    konkretnejsi nejak moc nejt nemuzu, pac sem tu kartu mel jen chvili a TAKNEJAK fungovala
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam