• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    RAGUN: boot z usb je ok (aspoň že tak).
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    RAGUN: Zaheslovanej bios snad neni takova prekazka, ne ?
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    LEFTY: pokud je bezpecnostne sesnerovany, tak by ti nemel umoznit ani ten boot z usb/cd... kazdopadne distr asi jakoukoliv...
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Otázka do pléna:
    dá se (dlouhodobě) fungovat z nějaké persistent live alternativy linuxu?
    Proč:
    v práci jsem nafasoval počítač (win7), který je bezpečnostně sešněrovaný úplně neskutečně. Protože nechi pořizovat další HW pro osobní účely (njedej bože ho tahat s sebou), zvažuju že bych v případě potřeby nabootoval z USB a fungoval tak.
    Provozujete to tak někdo? Jakou distribuci? Díky.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    PUPU: jj, uz jsem dozkoumal;-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    RAGUN: tak nemas nainstalovany xinetd. doinstaluj ;-)
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    RDVN: no... ten tam prave nemam...
    //redhaty jsem nevidel pres deset let, tak jdu zkoumat....
    RDVN
    RDVN --- ---
    RAGUN: /etc/xinetd.conf
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    kde se schovava v oracle linuxu (resp rhel) neco jako inetd.conf?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    RAGUN: sambu nevidím ani takto. Ale smb.conf by měl být nastaven správně. Skusim mrknout na policy settings ve win
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    jinak pri nastavovani samby plati spise nez 2x mer a jednou mer - 2x mer a jednou to prerizni, spatne nastavena samba dokaze nadelat paseku ve fungujici windows domene/workgroupe....
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    DICK85: dost obecne... muze tam byt hafl problemu, jejichz reseni je od modifikovani policy settings na windowsech, pres nastavovani dns az po nastavovani smb.conf....
    sambu vidis aspon takto? \\smb_server_name_nebo_ip_adresa\share_name?

    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj, mám problém po naistalování samby a nastavení(asi špatném) nejsem schopnej najit ve win siti server,ping maká,přes ssh se připojím, ale v síti ho nevidim.
    OTZ
    OTZ --- ---
    dik:)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    widle-linux
    OTZ
    OTZ --- ---
    prosimvás, když chci na jeden fyzickej disk instalovat xubuntu 10.04 a windows xp 32, v jakym pořadí to mam udělat? ohledně grub/mbr..asi první win a pak xubuntu, že?
    PELDA
    PELDA --- ---
    MCKIDNEY: mam ubuntu server. ale uz jsem kdysi spoustel ten pruvodce, tak jsem to tam mozna omylem navolil.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    KOC256,NELDOR,PUPU, super díky moc
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: bud pouzij nejaky klikaci/konzolovy nastroj, nebo prepisuj /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-* (pro nastaveni interfacu) a /etc/sysconfig/network pro jmeno a default gateway
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    DICK85: To je ovsem low level prikaz ktery manipuluje primo s bezicim kernelem, a nijak nesaha do konfiguracnich souboru. Na to musis pouzit budto nejaky konfiguracni program dles sve distribuce (centos neznam) a nebo upravit konfiguracni soubory dle sve distrubuce primo rucne. V Debianu je to /etc/network/interfaces, v redhatu zase nekolik soubory /etc/sysconfig/nework a soubory v adresarich /etc/sysconfig/network*, kazda distribuce to muze mit jinak.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DICK85:
    ted jsem resil upravu IP a menil jsem nastaveni v /etc/network/interfaces
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam