• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    WELES: napada mne asi 5 zpusobu, jak tohle resit. Az si budes chtit dat od et nekdy pauzu, tak si o tom linuxu neco aspon uplne zakladniho precti;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    WELES:
    si na plose udelej novej soubor enemy_territory.sh dej mu prava na execution a dovnitr nakopiruj et +set s_alsa_pcm plughw:0 +set s_numberOfSpeakers2
    uloz a spust
    WELES
    WELES --- ---
    nojo, jenže to budu muset pokaždý spouštět z terminálu i s těma parametrama
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    WELES: tak to pust z terminalu
    WELES
    WELES --- ---
    Ok, tak jsem u ET narazil ještě malej háček, nejde mi zvuk, návod radí

    "Nejde-li zvuk, upravte ikonu tak, aby příkaz vypadal takto: ./et +set s_alsa_pcm plughw:0 +set s_numberOfSpeakers2"

    ale netuším, jak to udělat pod unity
    WELES
    WELES --- ---
    ha, s mezerou to fachčilo :D dík, už můžu pařit enemy territory :D
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    WELES: pokudcsi to rozbalil nekam do home, tak sudo met nemusis na zmenu pravacna spusteni cili by melo stacit jenom toto:
    chmod +x jmenosouboru.run
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    musis tam mit mezeru voe :)
    WELES
    WELES --- ---
    Po zadání sudo chmod +x ./jemnosouboru.run a root hesla mi vypsal "chmod: po „+x./et-linux-2.60.x86.run“ chybí operand" a help na chmod mi osobně moc informací nepřinesl.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    sudo chmod +x ./jemnosouboru.run
    v terminalu a pak
    sudo ./jemnosouboru.run
    WELES
    WELES --- ---
    No v podstatě jde o tohle http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=573 Když postupuju podle návodu, tak se nezdaří ta autentizace, když to spouštím jako sudo, tak to ten soubor nepoznává jako program a nechce mi ho spustit (v terminálu)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    CHOROBA: Neni to trochu divny spoustet instalacu pres sudo?

    WELES: Kam se to snazi zapisovat? To nevidis v consoli?
    Btw.mozna to ISO nebo CD (DVD) namountit nekam do /home adresara. Treba by to pomohlo.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    spust to jako administrator. nebo z console sudo ./jmenoinstalatoru.sh
    nebo v consoli su a pak ./jmenoinstalatoru.sh
    WELES
    WELES --- ---
    Ahoj,
    mám malou potíž. Pokouším se nainstalovat wolfenstein enemy territory na linux, ale instalátor má potíže s autorizací. I když jsem si 100% jistej, že zadávám správné heslo, instalátoru se nepodaří získat práva na umístění souborů, nějaké rady?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Podobné mě potkalo, když jsem přenesl NAS. Doma fungoval, na jiném routeru ne. Příčinou byla neodpovídající maska a porty.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DICK85: no dole v tom konfiguraku smb.conf, kde jsou Share Definitions
    mas tam vse zakomentovane krome [printers] a [homes] ale nikde neni definovany zadny adresar, co chces sdilet
    za tim odkazem je i sekce "19.4.2. Command Line Configuration" (proc jsou vsichni lini trochu odscrollovat?)
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MR_DAN: v první řadě nemám grafické prostředí. A dole není uplně přesné určení kde mi něco chybí :-)
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MR_DAN: přesně jak píše klienti mají přistup do pracovní skupiny MARUTO01. V budoucnu budu chtít sdílět i jiné adresáře,ale teď je pro mě primarní rozchodit to a pak stím něco koumat dál.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DICK85: a to co je v "SELINUX NOTES:" jsi cetl/delal?
    klientsky pocitace maji pristup do workgroupy "MARUTO01"?
    jaky adresare chces sdilet? jen Home Directories? mam takovej pocit ze takhle to nestaci.. (jestli jde jen o tiskarny tak me ignoruj, o tech vim kulovy)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam