• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    DANIELSOFT: Aha, to jsem hledal v AURu pred hodinkou a nic kloudnyho tam nebylo, az ted me napadlo se podivat primo do default package(u) pro arch :P, dik prubnu ;)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    TOMINO_I: beep media player
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Caues, jen se chci zeptat, co pouzivate za prehravac MP3, neco na zpusob xmms. Vcera jsem zkousel xmms2 se skinem Promoe, ale bylo to cely nejak moc nahlas a ztracel se zvuk v aplikacich, jak to bylo moc hlasite, nepomohlo ani vyber jinaciho kanalu v xmms demonu a stelovani hodnot volume v xmms2 a v KDE4.
    Dnes jsem naasel qmmp.
    Nebo mate nejaky jinaci oblibeny (minimalisticky prehravac).
    PS: Audicious jsem zkousel, pouzivam na Fedore, ale nejak mi nevyhovuje, nevim ani proc.
    PPS: XMMS me vyhovoval, ale dneska uz je to preci dost stara vec.
    PUPU
    PUPU --- ---
    HONCKA: redhat to mival sveho casu podobne a ten to ma v /etc/sysconfig/iptables
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    iptables-save > caunejasemfirewall.txt
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONCKA: ja to mam v neco jako /etc/sysconfig/suse/susefirewall, ale taky se mi to jako tobe nechce googlovat ;)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Mam v praci jeden maly server bezici na SUSE 10, ktery slouzi jako router a firewall, potrebuju to prehodit kvuli stari na jinej komp, nikde jsem nenasel, nikde nemuzu najit conf s udaji, co mam zapsany v maskarade (je toho dost a nechce se mi to rucne prepisovat), ktery bych chtel exportovat na ten novy, muzete poradit? Diky
    GRIP
    GRIP --- ---
    ADMIX: díky, nějak mi nedocvaklo, že jsou ty panely identický a můžu si je přenastavit jak chci, díky...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GRIP: no vyborne, takze uz vime, jakou mas distribuci :)

    How To Add More Panels To Your Ubuntu Desktop
    http://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/how-to-add-more-panels-to-your-ubuntu-desktop/
    GRIP
    GRIP --- ---
    ADMIX: hovno trolling. tak to jsem hned zkusil a v nabídce to neni... je tam jen vytvořit: složku, spouštěč, dokument atd. mám Ubuntu a jsem prostě jen zákl. uživatel...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GRIP: kliknes pravym tlacitkem a das Pridat listu

    </trolling>
    GRIP
    GRIP --- ---
    zdar, omylem jsem dal odstranit spodní lištu a nevím jak jí vrátit, díky za případnou radu!
    DRAG
    DRAG --- ---
    děkuji ... to je to co hledám
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DRAG: nfs

    Sdílení dat v Linuxu pomocí NFS - spojení Linux-Linux, funguje v Ubuntu, Mandriva Linuxu, openSUSE a dalších distribucích - Linux E X P R E S
    http://www.linuxexpres.cz/praxe/sdileni-pomoci-nfs
    DRAG
    DRAG --- ---
    hi ... jak mohu HD na jednom linuxovém stroji připojit - namontovat v jiném linuxovém FS bez SMB ... pls?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    mi spis nekdo reknete jak se v debilnom gnome3 fallback modu menej klavesovy zkratky
    PUPU
    PUPU --- ---
    GILHAD: no ja tedy nevim, ale u me na Fedore jsou blokovane obe akce a to uz docela dlouho. ono tak nejak nebylo fajn, ze mohl kdokoliv prijit k PC a sestrelit xwin, bez jakehokoliv overeni...
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    GILHAD: ctrl+alt+del nenavidim od doby, co ve skrini plne windows serveru a dvou linuxovych byla konzole zapnuta na linuxu a ze zvyku jsem chtel probudit monitor trojhmatem, abych se nezdrzoval.... moje blbost, ja vim.... od ty doby mackam jen ctrl na probuzeni monitoru;-) a v inittabu tuhle dementni ficuru vypinam...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ctrl+Alt+Backspace je vypnute proto, ze genialni myslitel usoudil, ze BFU urcite casto omylem mackaji ruzne vicekombinace klaves a zrovna tato by je mohla priserne zaskocit tim, ze by je vyhodila z okna a museli se znovu zalogovat. Ctrl+Atl+Del samozrejme zustalo povolene, urcite nikoho pri nahodnem mackani neprekvapi, ze se restartuje pocitac a musi se znovu zalogovat. Obcas mysleni tech zlepsovatelu nechapu.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RAGUN: v novych verzich X je afaik ctrl+alt+bkspc defautne vypnute. proc to takhle debilne udelali nevim. musi se rucne nastavit DontZap na false v xorg.conf
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    DANIELSOFT: imho to je ono, ciste spusteni x, jenze i tam funguje ctrl+alt+bkspc a ze by se nedalo psat do terminalu je taky divny....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam