• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GRIP
    GRIP --- ---
    ADMIX: díky, nějak mi nedocvaklo, že jsou ty panely identický a můžu si je přenastavit jak chci, díky...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GRIP: no vyborne, takze uz vime, jakou mas distribuci :)

    How To Add More Panels To Your Ubuntu Desktop
    http://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/how-to-add-more-panels-to-your-ubuntu-desktop/
    GRIP
    GRIP --- ---
    ADMIX: hovno trolling. tak to jsem hned zkusil a v nabídce to neni... je tam jen vytvořit: složku, spouštěč, dokument atd. mám Ubuntu a jsem prostě jen zákl. uživatel...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GRIP: kliknes pravym tlacitkem a das Pridat listu

    </trolling>
    GRIP
    GRIP --- ---
    zdar, omylem jsem dal odstranit spodní lištu a nevím jak jí vrátit, díky za případnou radu!
    DRAG
    DRAG --- ---
    děkuji ... to je to co hledám
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DRAG: nfs

    Sdílení dat v Linuxu pomocí NFS - spojení Linux-Linux, funguje v Ubuntu, Mandriva Linuxu, openSUSE a dalších distribucích - Linux E X P R E S
    http://www.linuxexpres.cz/praxe/sdileni-pomoci-nfs
    DRAG
    DRAG --- ---
    hi ... jak mohu HD na jednom linuxovém stroji připojit - namontovat v jiném linuxovém FS bez SMB ... pls?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    mi spis nekdo reknete jak se v debilnom gnome3 fallback modu menej klavesovy zkratky
    PUPU
    PUPU --- ---
    GILHAD: no ja tedy nevim, ale u me na Fedore jsou blokovane obe akce a to uz docela dlouho. ono tak nejak nebylo fajn, ze mohl kdokoliv prijit k PC a sestrelit xwin, bez jakehokoliv overeni...
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    GILHAD: ctrl+alt+del nenavidim od doby, co ve skrini plne windows serveru a dvou linuxovych byla konzole zapnuta na linuxu a ze zvyku jsem chtel probudit monitor trojhmatem, abych se nezdrzoval.... moje blbost, ja vim.... od ty doby mackam jen ctrl na probuzeni monitoru;-) a v inittabu tuhle dementni ficuru vypinam...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ctrl+Alt+Backspace je vypnute proto, ze genialni myslitel usoudil, ze BFU urcite casto omylem mackaji ruzne vicekombinace klaves a zrovna tato by je mohla priserne zaskocit tim, ze by je vyhodila z okna a museli se znovu zalogovat. Ctrl+Atl+Del samozrejme zustalo povolene, urcite nikoho pri nahodnem mackani neprekvapi, ze se restartuje pocitac a musi se znovu zalogovat. Obcas mysleni tech zlepsovatelu nechapu.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RAGUN: v novych verzich X je afaik ctrl+alt+bkspc defautne vypnute. proc to takhle debilne udelali nevim. musi se rucne nastavit DontZap na false v xorg.conf
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    DANIELSOFT: imho to je ono, ciste spusteni x, jenze i tam funguje ctrl+alt+bkspc a ze by se nedalo psat do terminalu je taky divny....
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CUJO: neni tam pri tom grafickem prihlasovani nejaka volba, kde bys zvolil druh sezeni (session)? byva to nejaky rozbalovaci seznam, mozna trosku nenapadne schovany. ono ti to hazi to, ktere jsi zvolil naposledy tusim - a nekde by mohla byt nejaka zachranna session, kde je pouze terminal (pokud se ti nedari prihlasit na terminal v textovem rezimu)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHOROBA: Napada me neco jako guest session :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja bohuzel nerozumim cesky co je sezeni hosta :(
    CUJO
    CUJO --- ---
    zdravicko. Mam problem. Nainstaloval jsem linux ubuntu. A jak jsem zkousel funkce, tak jsem dal Sezeni hosta. Jakmile jsem to dal tak me vybehla plocha, zadne postrani listy a mys byla jako krizek. po vygoogleni jsem se dozvedel:

    1. ze mam dat ctrl+alt+f9 ---- to se mo objevi konsole (terminal), ale nejde nic psat.
    2. mam dat ctrl+alt+backspace - --nefunnguje
    3. jakmile jse dotanu do terminalu mam dat "Sudo -k"
    4. kdyz dam trl+alt+f1 azf4 tak vybehne zas konsole. nejaky desktop.loggin a pod tim password. Heslo mi nejde ani naspat.

    byl jsem zoufal, tak jsem dal preinstalovat ubuntu, s dormatem disku, za ceny ztraty dat. Po reinstalaci v pohhode, ale jak jsem instaloval ovladac a restartoval pc tak ten rezim sezeni hosta byl zpet. a jsem tam kde jsem byll, nic nemohu delat anevim jak dal. posledni moznost me napada, vratit se k windows, o to se mi moc nechce. pls poradte....peaace
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    WELES: napada mne asi 5 zpusobu, jak tohle resit. Az si budes chtit dat od et nekdy pauzu, tak si o tom linuxu neco aspon uplne zakladniho precti;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    WELES:
    si na plose udelej novej soubor enemy_territory.sh dej mu prava na execution a dovnitr nakopiruj et +set s_alsa_pcm plughw:0 +set s_numberOfSpeakers2
    uloz a spust
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam