• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KOC256: Jak by mohl "nedovolit" instalaci windows? Windows se pri startu z CD neptaji, zda jim neco "dovoli" instalaci, kdyz to nebezi ne nemuze se jim branit. Vyberes si jak chces rozdelit disk, nainstalujes windows a je po ptakach. Pokud tam uz neco je, tak musis TY dat pozor, abys to tema windows neprepsal a stejne ti nejspis prepisou bootsektor, aby bootoval do nich a ne do toho, do ceho chces.

    Chyba hdd, stejne jako chyba zdroje, ram, nebo cpu je jina kategorie. Ano, jde rict, ze to neni chyba windows, ale s linuxem to rozhodne nesouvisi.
    KAERO
    KAERO --- ---
    KOC256: pokud neni volna partitiona tak winy nabidnou smazani/format hdd ne?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    na 99% ji bootuje rovnou linux ane cdrom, f10 nebo f12 pri startu a vybrat spravnej disk
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GILHAD:
    OT/ no nemyslim si ze mas uplne pravdu...

    1/ je tam jiz linux ktery v kombinaci s volbami pri instalaci windows proste nedovoli dalsi instalaci (neni volna partitiona, ...) - no flame

    2/ co treba chyba HDD?

    jen chci poukazat ze vsechno neni cernobile...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ANICKCKAA: pokud Windows nejdou nainstalovat, je to problem Windows. Protoze ty instalujes na "prazdny pocitac" bez ohledu na to co tam ma byt, je ci neni.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ANICCKAA: ehm, píše se systém.

    Každopádně když chceš nainstalovat windows tak se pozeptej na audítku [ Windows - (Windows7, Win7, W7, Windows Seven, Windows8, Win8, W8) ] (každopádně budou asi chtít více informací, třeba jako co konkrétně ti tam nejde nainstalovat nebo co to píše)
    ANICCKAA
    ANICCKAA --- ---
    Ahoj, pořídila jsem počítač, který měl být původně bez sistému a zjistila jsem, že je tam linux a nejde mi nainstalovat windows. Poradíte mi, prosím, co mám udělat, aby to šlo? Předem děkuji za rady
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: tak jsem úplnej blb. jsem si nevšiml že mám prohozené ip adresy u dvou kopírek KM a už to jede jak má :-)
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: No teď mi to dělá " stopping job because the scheduler could not execute a filter"
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: nevim, jak na CentOS, ale jinde kde jsem to delal mozna SuSE, byl problem, ze se CUPSove skripty davaly do adresare neco jako /usr/lib/cups/filter a CUPSove ovladace pro minoltu to davaly do
    /usr/lib/kmpu/... Takze kdyz do adresare cups/filter udelas symlink pomoci ln -s /usr/lib/kmpu/printutility.filter.cups /usr/lib/cups/filter/kmfilter, tak by ti to melo chodit.

    DICK85
    DICK85 --- ---
    MR_DAN: Konkrétně jich tady mám asi deset:-) Ale aktuálně biz hub 350, bizhub C252, C220, to jsout akové nejauktuálnější :-)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DICK85: kterou Konicu Minoltu? napriklad jejich legendarni low-endova laserovka funguje bez nutnosti instalace ovladacu
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj, mám problém snažím se na CentOS naistalovat tiskárnu Konica Minolta,ale po naistalování ovladače mi to píše že mi chybí kmfiltr,ale něják nejsem schopnej dorpacovat k tomu co provést abych ho tam dodal.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DANIELSOFT: ten pouze vygeneruje ten config, takze az ho pusti, prepise mu to vsechny zmeny (stejne jako u kazdyho upgrade kernelu apod.) :D
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    DANIELSOFT: je, update-grub
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    neni v grub2 nejakej ten prikaz update-grub, kterej se musi zavolat, aby se zmena projevila?
    CYRUS_SMITH
    CYRUS_SMITH --- ---
    ADMIX: no to je klidně možná že ne - jak to poznam? a kde by případně moh bejt ten ze kterýho opravdu bootuje?
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CYRUS_SMITH: jde o to, zda mas jako /boot pripojeny ten stejny oddil, ze kteryho grub opravdu bootuje
    CYRUS_SMITH
    CYRUS_SMITH --- ---
    CYRUS_SMITH: kdyz dam locate grub.cfg, tak vyleze jen
    /boot/grub/grub.cfg
    /boot/grub/grub.cfg~
    /usr/share/doc/grub-common/examples/grub.cfg
    CYRUS_SMITH
    CYRUS_SMITH --- ---
    ADMIX: jakej starej boot? to je někde nějakej jinej než ten jeden /boot ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam