• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CHOROBA: no a data tam zůstanou ?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    umount /dev/sda1
    tune2fs -j /dev/sda1
    Edit /etc/fstab, and for /dev/sda1, change ext2 to ext3
    mount /dev/sda1
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mel bych dotaz, mam 2TB disk kterej je EXT2, potreboval bych ho za chodu (max umount&mount) prevest na ext3 nebo ext4
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    na tohle jsou dobré flashky se šifrování.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUPU: No Já mám záchranou distribuci na kartě a na flashce(nezamčené). V obou případech Puppy. Je pro mne jednodušší to zformátovat a nahrát znovu, než shánět RO flashku. Navíc vždy mohu připojit externí CD/DVD mechaniku a placka se mi do tašky vejde.
    PUPU
    PUPU --- ---
    COLBEN: nerikam, ze musi zustat jen pro tento ucel. taky na ni muzu hodit jeste jeden filesystem a na nej sadu nastroju pro zkoumani zivych widli. nebo se chci proste chranit proti vlastni chybe ;-)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    nechci tu uplne flamovat, ale neda mi to, kdyz vidim nasazeni s jakym se snazis uzamykaci flashku ziskat. k cemu ti to je kdyz z te flashky stejne budes bootovat tj. pri dodrzovani par pravidel je riziko zaneseni nejakymi viry male.
    PUPU
    PUPU --- ---
    ERGOSUM: SD Cards – Not Recommended

    SD Cards, while they have a write-protect switch, are actually no good for this purpose because it’s not actually hardware write protection – at best the card reader sends a signal to the operating system that the drive should be treated as read-only. The write-protect switch on the cards is read by a sensor that’s part of the card reader, and the card reader then passes along to the operating system whether the card is read-only.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUPU: Jakákoliv čtečka SD karty a kartu uzamknout. Pokud má PC slot použiješ kartu přímo.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PUPU: Jeste jsem kdesi zahlidnul A-Data PD16, ale v recenzi ani na CZC jsem nenasel, ze by ochranu mel ...
    PUPU
    PUPU --- ---
    ADMIX: presne tenhle seznam jsem prochazel - bez uspechu. co jsem nasel bylo neco na Amazonu (kde bych za postovne dal vic nez za samotny kousek) a na jistem nejmenovanem ceskem eshopu, ktery se vyznacuje neuveritelnou sirkou nabidky - dokud si ovsem nezkusis neco objednat (druhy den prijde mail od nejakeho obchodnickeho droida, ze zbozi nemaji a nevedi kde sehnat, tak jestli nechces neco jineho)
    PUPU
    PUPU --- ---
    lehce OT - chci si nainstalovat nejakou zachrannou Linuxovou distribuci na flashdisk, ale chci nejaky s MECHANICKOU ochranou proti zapisu. existovaly, mozna jeste existuji, ale v nabidce nasich nebo cinskych prodejcu je nedokazu najit. nevite nahodou nekdo?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DICK85: no tak kdyz mas nainstalovany wine tak proc ho chces proboha kompilovat? nejak nechapu ceho se snazis dosahnout, z konzole pust "wine instalator_forxpro.exe" ne?

    jinak tady je seznam baliku potrebnych pro kompilaci wine: http://wiki.winehq.org/Recommended_Packages
    DICK85
    DICK85 --- ---
    CHOROBA: ne ne spouští se to na serveru
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MR_DAN: při příkazu ./configure --enable-gui se stane to že to chce nainstalovat Xlib/Xfree86 jinak wine mám nainstalovaný. Ačkoliv i to je již nainstalovaný.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DICK85: dobre tak duvod proc si nenainstalujes wine normalne z repozitare? v RPMforge testing je verze 1.4
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no pockej, a to chces aby bezelo na tom serveru? si spis spoustej klienti lokalne z widli a na serveru sou ulozeny databaze ne? pak staci akurat samba
    DICK85
    DICK85 --- ---
    CHOROBA: nj co mám dělat. Máme v tomhle peklu dělanej dispečink s nějákejma skladovejma zásobama tak nemám moc na výběr.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    visual foxpro? :-o
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam