• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DELVIT: neni na to lepsi pouzit primo iptables?
    iptables -L -n -v
    Jinak v CentOSu je konfigurace v /etc/sysconfig/iptables , klikaci nastroj se jmenuje system-config-securitylevel
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: cirou nahodou firewall tam nemas zaplou na tom serveru behem testovani? (pravidla iptables zjistis prikazem: sudo iptables-save (kdyz to nic nevypise nemas zadna pravidla)) -> je mozne, ze v centos je na to nejake udelatko GUI, tak se na to take podivej.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: no ale z toho nemas ty puvodni logy ne? Zkus to znova a pripojit se parkrat a pak posli ty logy, aby bylo videt co se deje kdyz se zkousis pripojit.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: ale to co jsi napsal už v původnim confu zadáno je. Čím chci říct že to nemaká :-(













    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: pak restartni sluzby a zkus to z win stanice \\<ip_server>\sdileni
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: kdyz jsem se koukl na config tak toho mas vetsinu zakomentovane.

    Predpokladam, ze to mas na doma a server ma byt pro celou domain/workgroup
    Zaprvne to chce zapnout:

    local master = yes
    os level = 64
    preferred master = yes

    A pak chces asi sharovat neco jineho nez jenom /home

    tak si udelej nejaky adresar na sharovani (s dostatecnyma opravnenima):
    [sdileni]
    path = /home/<nick>/shared
    comment = Sdilena slozka
    public = yes
    writable = yes
    browseable = yes
    guest ok = yes
    guest only = yes
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: tady jsou ty logy.To je vše co jsem našel. Děkuji za jakoukoliv radu

    log.zip (10548 B)
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: omluva za to že jsem to vložil sem. http://pastebin.com/5TU8vGjc
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Napis to znova na ten pastebin - tady se to vubec neda cist.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: Ten pastebin jsem nepsal zbytecne (bod 6) na nastence). Ten .conf je velky a jeste potrebujeme ty logy. (pravdepodobne /var/log/samba nebo neco podobneho).
    RIVA
    RIVA --- ---
    MCKIDNEY: No, zrovna jsem ten prikaz vyzkousel a vypada to ze automatickej TRIM funguje. Nicmene nevim jestli jen na tu malou ext4 partition, anebo na celej disk. Nekde jsem cetl ze tam asi funguje nejaky command pass through do LVM, ale nemam tuseni jak zjististit co se teda presne stalo... :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    RIVA: myslím, že ne. Ale nemám ponětí kde jsem to zjišťoval.
    RIVA
    RIVA --- ---
    RIVA: UPDATE: Zrovna jsem zjistil ze fedora rozdelila moje ssdcko na mrnavou ext4 a masivni LVM2 Physical Volume partition. A podle toho jak to chapu, tak TRIM zatim funguje jen na ext4. Takze jsem asi v pytli, co?
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, potreboval bych poradit s nastavenim TRIMu na Fedora 17. V oficialni dokumentaci je akorat mount prikaz, kterej podle myho nazoru funguje jen na ne-systemovy disky. Kdyz jsem byl na ubuntu, tak jsem to vyresil editaci fstab podle tohoto navodu, ale ted jsem kapku ztracenej, bo fstab na fedore vypada tak nejak jinak.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: mozna by bylo dobre, zacit s smb.conf & logama (zmenit logovaci level v conf a dat to sem (pastebin), abychom vice videli).
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj potřeboval bych někoho kdo by měl chvilinku čas a mrknul se na to proč nevidím ve win síti server a naopak to není problém. Tím pádem aby se mi mrknu do smb.conf a řekl mi kde mám chybičku. zkoušel jsem různé fígle,ale nepodařilo se.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SAMGARR: dej na NELDOR: nejsmysluplnější přístup, abys měl co nejméně problémů.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    SAMGARR: Taky bych to udelal s tim mezikrokem. Upgraduj na lennyho, poopravuj co se rozbije, a pak teprve upgraduj na squeeze. Doporucil bych ale predtim udalat kopii toho systemu a vyzkouset to nanecisto treba v nejakem virtualu, sepsat si pritom seznam co je potreba udelat a opravit behem te upgrade procedury, abys pak pri upgradu produkcniho systemu sel na jistotu a minimalizoval downtime (a starosti).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SAMGARR:
    jeste hint od kamose kdyz jsem upgradoval ja...

    20.4.2012 14:24:20:
    akorat bache na mysql

    14:24:28:
    je tam nejaka chyba

    14:24:36:
    kdyz si uz upgradeoval pred tim na lennyho

    14:25:00:
    zbyde tam skip-bdb v /etc/mysql/my.cnf

    14:25:09:
    a to uz nova neumi

    14:25:32:
    takze se to cele zkurvi (mysql se nenastaruje po upgrade a ten instalacni skript se zblazni)

    14:25:39:
    staci to ale zakomentovat pred tim upgradem
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SAMGARR: z etche na lennyho byly dost zasadni zmeny - treba prechod na apache2, zmeny v mysql nebo v postgresql, ktery potrebovaly rucni zasah. Sel bych proto pres Lennyho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam