• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    BLOODRAT: dej si tam puppy linux a bude ti to litat dost rychle.


    ROENICK: Muzes nejak podrobneji napsat, jaky mechanismus si predstavujes? Clovek sedi u kompu a ty se mu v nem budes hrabat a clovek to uvidi nebo ne? Pak se chces odhlasit a on bude vesele pokracovat?
    KAERO
    KAERO --- ---
    ROENICK: a nemas aspon pristup pres ssh? ze bys vnc nainstaloval z konzole pres ssh?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    kazdopadne kdyby nekdo vedel o nakym VNC nebo necem jinym co si ale umi vzdalene nainstalovat ten "server" a pak ho zase odebrat, tak budu vdecnej

    RDP prece jen naky veci neumi
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: tak bud mas normalne uzivatelske jmeno, coz vetsinou nemas.

    Pokud ne, tak se prihlasis na admina a normalne se prihlasis na uzivatele - remote control. Samo to musite byt povolene v group policices atd. atd.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    rdesktop do bezici session na widle? jak?


    ROENICK: dik, ja myslel ze je mapi este v alpha
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ROENICK: jde to 100% ;), používál jsem to každý den několikrát. Měl jsem to i naskriptovane pro ruzne rozliseni monitoru... velmi uzitecna vec coz me ve windows jde asi nejak taky, ale nemel jsem silu to zatim hledat


    DICK85: není zač.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: he jsem slepej. Děkuji
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    DELVIT: aha..asi to jde teda. Ted jeste globalne povolit RDP pripojeni. Mozna se toho dameware stejne budeme zbavovat :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    CHOROBA: no prave remote desktop je vsude zakazanej :/ a hlavne te to hodi na jinou plochu nez vidi uzivatel...u serveru jsem se dostal damewarem i rdp na stejnou plochu ale u beznyho kompu to nemam vyzkouseny
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ROENICK:
    CHOROBA: pouzil bych take rdesktop, ktery dlouhou dobu pouzivam. Otazka je jesli to splni to pripojeni na remote session (ale to muzes preci pod svym uctem a pripojit se na session toho uzivatele uvnitr te remote desktop session).
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ROENICK: aha, tgze vzdalenou plochu na widle jo?
    tak potom balik rdesktop a k tomu nejaky omalovanky pro Xka. esli mas gnome tak primo RemoteDesktop Client
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj. Potřeboval bych jednoduchý porgrámek na Ip kamery. Jediné co od toho chci aby to umělo zálohovat v sekvencích třba po 500mb. A fungovaloto na Centosu. Děkuji za radu
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    CHOROBA: mame Exchange 2010

    kouzlo spocivalo v petiminutovym googleni -sosl jsem Evolution, evolution-mapi, pustil, vyplnil, bezelo :)

    Connect Evolution to Exchange 2007 MAPI
    http://www.ghacks.net/2010/04/27/connect-evolution-to-exchange-2007-mapi/

    jen mi to nejdriv neodesilalo maily ale stacilo vypnout secure connection a ok


    jenze vsechny tyhle VNC a teamviewery vyzadujou aby neco bezelo na klientovi zejo...nebo musi diktovat naky cisla atd...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vnc linuch umi, taky umi teamviewer. asi nejlepsi co sem zatim videl
    a ted mi prozrad to kouzlo, jak si pripojil evolution na exchange. Esli teda nemate exchange 2003
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    prosim o radu

    v praci ve windows domene pouzivame DameWare Utilities, takovej soft jak na vzdaleny pripojeni na plochu tak na naky dalsi veci co jdou zjistovat vzdalene o kompech (klienti jsou XP). Velkou vyhodou toho pripojeni na plochu je, ze pokud je clovek na vzdalenym kompu clenem administrators grupy, sluzba se vzdalene nainstaluje a spusti a na konci ji zase lze jednoduse vypnout a odebrat, uzivatel je clenem skupiny users a nemusi/nemuze ani nic prijmout/odmitnout (ale volame jim predem :D)

    napadlo me, ze bych se zbavil win a jel na linuxu.. nahodil jsem si posledni ubuntu, pridal se do domeny, nahodil Evolution, pripojil se na exchange, to vse je vpoho...akorat bych potreboval nakou alternativu k tomu pripojovani na windows kompy a hlavne abych nemusel nikde nic predem instalovat

    umi to nakej klon VNC nebo tak neceho? googlim zkousim a nic...remote desktopy jsou vsude bohuzel vyply (a navic tim se nepripojim na tu plochu kterou vidi user, nebo jo?)

    dik
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pripadne smplayer umi titulky tahat sam.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    KAERO: Dík. Nakonec jsem českou diakritiku rozběhl na tom základním movie playeru za pomocí googlu + zdejších rad a experimentů, periscope určitě vyzkouším.
    KAERO
    KAERO --- ---
    BLOODRAT: subdownloader je takovy podivne poruchovy. nekdy stahuje, nekdy ne. mel jsem s nim problemy. periscope mi prijde lepsi.

    iconv je imho standartne nainstalovany, je to konzolovy program, to jest pustis si bash, a tam zadas neco jako
    iconv -f CP1250 -t UTF8 NAZEVSOUBORU

    ale kodovani lze menit ve skoro kazdem textovem editoru s grafickym rozhranim, ale tam uz ti nepomuzu - pouzivam vim, ale to je vyssi divci
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Btw, používáte někdo Subdownloader? Je třeba to nějak nastavovat? Takový už od pohledu užitečný program, který mi najde přesně co potřebuju, a když to má titule stáhnout, tak nic - stahování se zasekne a stojí na nule.

    (já vím, že to jsou hrozný důchodcovský dotazy, ale mám Linux třetí den, a horkotěžko se orientuju v základu...je tu milion věcí co mě baví a taková spousta užitečných vychytávek, že už si win nechám jen jako subsystém na hry a Ubuntu jako primární na práci - ale jak je sebemenší zádrhel, tak se nechytám a nemám šajnu, jak to opravit...)

    ESTEN: Ještě dotaz...kdeže ten program na konverzi titulků najdu? :o)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    ESTEN: Já bych se obešel i bez titulí, ale žena není tak zdatná :o) Dík, zkusím.



    ESTEN
    ESTEN --- ---
    BLOODRAT: jestli podivnosti, tak to nebude fontem.

    Ja, kdyz uz me nekdo donuti k ceskym titulkum, je nejdriv prevedu z cp1250 na utf8 pomoci iconv, a nasledne alespon v mplayeru neni problem... rek bych, ze by stejne by to melo fungovat v ostatnich prehravacich.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam