• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CHEVALIER: takže recode si myslí, že ten vstupní soubor není utf8. zkus ucs-2 místo utf8, nebo můžeš zkusit parametr "-f", tedy "recode -f " a zbytek řádky stejný

    tyto experimenty by neměly přepsat původní soubor, protože ho dáváš na vstup přesměrováním standardního vstupu, čili můžeš bez obav zkoušet ta kódování. ovšem pokud je soubor zničený, recode asi nepomůže.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    DANIELSOFT: recode: Invalid input in step `UTF-8..ISO-8859-2'
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CHEVALIER: zkus nainstalovat recode a pak spusť

    recode utf8..l2 < tvuj_soubor > vystupni_soubor

    a podívej se na vystupni_soubor
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MRDAC_BEDEN: googlil jsem... A pak se zeptal tady.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    CHEVALIER: tak to je pak tezky. Muzes si zkusit pohrat s utilitou iconv, ale dost mozna uz se k puvodni verzi nedostanes. Pouceni pro priste:

    1. nikdy neukladej soubor editorem, kterej ho neumi ani spravne zobrazit

    2. ruce pryc od softwaru, kterej jeste v roce 2012 neovlada unicode
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    CHEVALIER: no ono to vypadá dost nakople, znak s diakritikou je reprezentován dvěma znaky. Zkus googlit, zda to půjde opravit
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    VYHULENY_UFO: latin2. Pak jsem to přepnul na utf-8 a vůbec začal jsem zmatkovat a různě přepínat A výsledek je tohle a v podstatě v žádným kódování to nezobrazím správně...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CHEVALIER: no a v jakym kodovani ti edituje mobil?

    jinak zkus: http://tea-editor.sourceforge.net/
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ESTEN: http://tarot.freeshell.org/leafpad/ Předtím se to zobrazovalo normálně, ale píšu do toho souboru na mobilu (txtpad) a tam jsem něco zvojtil a nejsem schopen to vrátit spátky...


    MRDAC_BEDEN: informace v tom souboru jsou poměrně citlivé... Ale výstup byl stejný jako v tom textovém editoru.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    CHEVALIER: posli vystup z ´cat soubor.txt´
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    CHEVALIER: nevim co je leafpad a jak je spolehlivej, ale jestli je soubor opravdu v utf8, tak ho akorat zobrazujes necim neschopnym. V cem se ti spatne zobrazuje?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Ahoj. Mám problém s kódováním češtiny.

    Mám soubor.txt
    Kódování češtiny v souboru.txt je dle Leafpadu UTF-8
    Slovo např. "Ústup" je ale zobrazováno jako "ú½stup". Slovo "záležitostí" je zobrazováno jako "z�le�itost�".
    Zkoušel jsem různě převádět mezi kódováními, ale bez výsledku.
    Jak to mám napravit?
    Děkuji.
    HARVIE
    HARVIE --- ---

    <3.0!

    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Dík!
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Dá se nějak do Chromia naimplantovat klávesová zkratka "back" na backspace? Jsem na to zvyklý z Chromu a alt+šipka mě nebaví, vyžaduje používání obou rukou.
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    díky, na všechno mrknu. Ten centerim vypadá moc dobře a jednoduše. Bezva :)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    HALELUJA: bitlbee + irssi/weechat ?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DELVIT: jooo to je presne ono :-)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MR_DAN: finch ;)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    HALELUJA: centerim, pidgin-console (nebo jak se to jemnuje, proste ma to taky)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam