• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TOMINO_I: tak jako jinde nez tam se asi zadny kloudny odpovedi nedockas ... z vlastni zkusenosti urcite ne tady :-)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MR_DAN: Zadaval a ptal jsem se tam 2x.
    Viz.
    Starcraft 2 on NVIDIA - very low FPS : by Tomik
    a
    NVIDIA GTS 450 FPS problem : by Tomik
    Zadny kloudny odpovedi, mozna jsem mel plno knihoven od Nvidie a nejaky tam zustaly opensource. Mozna to delalo problemy, nevim fakt. Ale po pravde pamatuju si ze do kvetna me SC2 na Linuxu valil nadherne jak aj ve widlach.
    Ale to uz jsme asi v off-topicu.
    Mno nic.. nezbyde mi nez to testnout na vlastni kuzi na nove instalaci.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MR_DAN: Ja vim, ale nejak zahadne mi pred par mesici brutalne klesly FPS ve hre, a jaksi to bylo nehratelny. Ve widlich vse valilo v pohode.

    NYXEL: Pro me celkem pohoda. Pouzivam ho na par oddilech a nemel jsem jeste zadnej problem.

    NYXEL: JJ ja vim, ale zas widle na nic jinaciho nepotrebuju nez jen na obcasny hrani. Tak premyslim, ze se na cely widle vyprdnu a dam posledni sanci WINEu.
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    TOMINO_I: jednodussi bude instalovat linux az po windows, jelikoz do windowsiho zavadace jen tezko dostanes linuxove distro, kdezto opacne je mnohem snazsi ;-) ...
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    TOMINO_I: reiserfs jeste zije? me to tak nepripada http://en.wikipedia.org/wiki/Reiser4 - byval to muj oblibeny fs na linuxovych distrech, ale jeho budoucnost je sice naslibovana, ale zaroven dost nejasna a realita je spise tristni :-/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TOMINO_I: zrovna vsechny hry od Blizzardu behavaj pod Wine celkem dost dobre
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    NYXEL: Mno na linux bych si asi dal reiserfs na ty widle dam urco ntfs a aj na ten oddil kerej bude spolecnej. Jeste ale nevim, jestli tam ty widle budu davat. Nejak mam nutkani tam supnout jenom Archa a na widle se vyprdnout a doufat, ze mi SC2 pojede v pohode na Linuxu na me Nvidii GTS450. Mam celkem malo FPS ve hre, tak nevim esi se to reinstalaci neopravi.
    Cili pokud bych instaloval prvni Archa, tak bych si ho mohl rovnou zkusit a nakonfigurovat a pak tam supnout Widle.
    Mno.. ale mnohem logictejsi a prijemnejsi by bylo nejdriv nahodit widle a pak Archa. Tak nevim, musim to jeste poradne promyslet.
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    TOMINO_I: windows muzes mit normalne na ntfs a gnu/linux na ext3, do win7 si pak jen nainstalujes "driver", diky kteremu se dostanes na ten ext3 oddil 8-)
    Z linuxu se na ntfs taky dostanes 8-)
    Ja osobne pouzil dualbot s ubuntu, pro me ucely postelove ctectky pred spanim bohate staci a notebook se diky nemu nehreje a nehluci 8-) A fs mam ext3 pro lnx a ntfs pro w7 ...
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    TOMINO_I: prosimte, hod si tam ext, at nemusis jak debil defragmentovat na linuxu ;)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    CHOROBA: Praveze budou ty widle jenom na pareni :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    TOMINO_I: esli mas rychlej stroj a nechces na tom parit tak si ty sedmicky hod do virtualu neasi
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TOMINO_I: když uděláš partition v Linuxu, tak ji zarovnej na celý megabajty.
    Ve windows si to nemůžeš v GUI zvolit, ale automaticky se zarovnává od Visty nahoru správně.
    Já dualboot nemám, zeptej se co se má instalovat první, ale dřív se radilo první instalovat windows a pak linux
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    DELVIT: Ok... udelam NTFS partitionu

    Btw. nema nekdo zkusenosti s SSDckem, ktery je pouzito na dualboot?
    Mam 128GB Crucial M4 a chci dual boot s WIN7, cili nejdriv chci zarovnat bloky a pak rozdelit SSD na 2 partitiony (nebo to mam udelat opacne?). S tim ze jedna bude pro WIN7 a druha pro Archlinux.
    A tak se ptam jestli s tim ma nekdo zkusenosti, nebo ceho se vyvarovat :)
    Diky za rady ;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TOMINO_I: urcite nejjednodussi a nejspolehlivejsi je ntfs v5.1 (xp). Kazdpadne pokud by si chtel mermomoci linux partition tak ext2/ext3 nic jineho nema ani smysl uvazovat.
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    COLBEN: Asi to tak taky vidim, jsem chtel neco jednoduchyho, aby se tam nemrvilo kodovani cestiny apod. Mno, asi nic jinaciho .. ok dikes.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    TOMINO_I: nejjistejsi volbou je jednoznacne ntfs...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    TOMINO_I: ext3. googli IFS
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Ahoj, prosim o radu. Jaky typ partitiony pouzit, aby mohla byt ctena jak z Linuxu tak i z Win7? Fat32 je dost zastarala a nelze pouzivat pro velke soubory. Myslel jsem zeby slo exFat, ale jak jsem se docetl na wikipedii tak podpora neni nic moc diky patentum M$. Takze mi asi zbyde jen Ntfs ze? Nebo mi neco uslo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam