• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TOMINO_I: když uděláš partition v Linuxu, tak ji zarovnej na celý megabajty.
    Ve windows si to nemůžeš v GUI zvolit, ale automaticky se zarovnává od Visty nahoru správně.
    Já dualboot nemám, zeptej se co se má instalovat první, ale dřív se radilo první instalovat windows a pak linux
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    DELVIT: Ok... udelam NTFS partitionu

    Btw. nema nekdo zkusenosti s SSDckem, ktery je pouzito na dualboot?
    Mam 128GB Crucial M4 a chci dual boot s WIN7, cili nejdriv chci zarovnat bloky a pak rozdelit SSD na 2 partitiony (nebo to mam udelat opacne?). S tim ze jedna bude pro WIN7 a druha pro Archlinux.
    A tak se ptam jestli s tim ma nekdo zkusenosti, nebo ceho se vyvarovat :)
    Diky za rady ;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TOMINO_I: urcite nejjednodussi a nejspolehlivejsi je ntfs v5.1 (xp). Kazdpadne pokud by si chtel mermomoci linux partition tak ext2/ext3 nic jineho nema ani smysl uvazovat.
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    COLBEN: Asi to tak taky vidim, jsem chtel neco jednoduchyho, aby se tam nemrvilo kodovani cestiny apod. Mno, asi nic jinaciho .. ok dikes.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    TOMINO_I: nejjistejsi volbou je jednoznacne ntfs...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    TOMINO_I: ext3. googli IFS
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Ahoj, prosim o radu. Jaky typ partitiony pouzit, aby mohla byt ctena jak z Linuxu tak i z Win7? Fat32 je dost zastarala a nelze pouzivat pro velke soubory. Myslel jsem zeby slo exFat, ale jak jsem se docetl na wikipedii tak podpora neni nic moc diky patentum M$. Takze mi asi zbyde jen Ntfs ze? Nebo mi neco uslo?
    PUPU
    PUPU --- ---
    vyreseno. musim pouzit ssh -n, jinak mi ssh vysosne cely stdin. blef... nevzpominam si, ze by se mi tohle nekdy driv stavalo
    PUPU
    PUPU --- ---
    AQUARIUS: me to proste nefunguje. po prvnim ssh-cku se beh cyklu ukonci - s tim, ze se se set-x vypise neco jako:
    + cat servers
    + read HUHU
    + echo server1
    server1
    + ssh -l ...
    huhu
    + read HUHU
    ++ printf ... (vypsani promptu shellu)

    jako by ssh-cko to nacitani ze souboru nejak nasilim ukoncilo
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PUPU: zkus predtim kdyztat set -x
    PUPU
    PUPU --- ---
    DELVIT: pokud tam dam misto ssh jen echo, probehne to normalne. ale jeste to zkusim...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PUPU: tak jsem si to napsal. Je to spravne, aspon me to funguje a jede normalne dal i bez `. Takze ma DANIELSOFT: recht. Problem asi bude v tom souboru.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    PUPU: ja nevim me to prijde spravne. neni problem v tom souboru "servers" ? (jine konce radku nebo ja nevim...)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PUPU: strilm od boku nemusi to ssh mit jako `ssh`?
    PUPU
    PUPU --- ---
    uz asi blbnu.
    mam seznam serveru v servers. dam:

    cat servers | while read HUHU; do echo "$HUHU"; ssh -l user $HUHU 'echo huhu' ; done

    proc ten cyklus skonci po prvnim behu???
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    DELVIT: na převody kódování i oddiakritikování používám cstocs
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MINGHAO: Odstraneni hacku neni takovy problem. Napises si script, ktery projde cely adresar a prozenes to treba "enca" a tim se toho zbavis.

    V metadatech bys potreboval neco co dokaze cist treba id3tool. Kdyz jsem dal vychoochlit, tak to naslo i nejake reseni: http://www.linuxquestions.org/questions/linux-general-1/bash-script-for-sorting-and-renaming-multiple-mp3-files-by-id3-tags-602105/ . A kdyz chces pracovat s metadaty tak se muzes kouknout zase na linux dokumentacni projekt: http://tldp.org/HOWTO/MP3-HOWTO-13.html . Takze bych nacetl id3 tagy, prohnal to "ostranovacem" a ulozil to zpet zase pomoci te ctecky tech id3 tagu.

    Trivialni bash odstranovac: (napr.)
    $text = "příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy"
    echo(StrTr($text, "ÁÄČÇĎÉĚËÍŇÓÖŘŠŤÚŮÜÝŽáäčçďéěëíňóöřšťúůüýž", "AACCDEEEINOORSTUUUYZaaccdeeeinoorstuuuyz"));
    KAERO
    KAERO --- ---
    MINGHAO: pri nekterych spatnych nastavenich samby ebo starsich verzich se mi stalo, ze pri kopirovani z win disku na linuxove jsem dostal ctverecky v nazvech. v terminalu to vidis taky blbe?
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    KAERO: Je to tak.
    ESTEN: Zkusím to.
    ERGOSUM: No... to je práce na dlouhé zimní večery, navíc to jsou háčky i v metadatech.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MINGHAO: Vzhledem k tomu, že některé přehrávače s háčky mají problém, raději soubory odháčkuji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam