• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    AZIM
    AZIM --- ---
    rada "rekompilace kernelu" na dotaz co zacina "Zdravicko. Sem pomerne novacek v Linuxu, ale" vytvari na me tvari usmev ... thumbs UP !
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no asi jo. nebo njaka ubuntu-lighweight distribuce na gameseni. kolega tvrdi ze steam zacal ohybat gamesy pro linuch, ja moc neparim, tgze taky nevim.

    nebo treba uz na quadcore nebude skubat adobe flash!!!
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: docela by mne zajimalo, co se z toho vyklube. muj osobni tip je x86-based konzole s Linuxovym jadrem a distribuci software pres Internet. ted uz tomu nic nebrani, vsechny komponenty existuji - zelezo se vyrabi v milionovych seriich, dostatecne vykonny OS uz tedy take mame, vyzkouseny distribucni kanal take... uz zbyva jen dat to dohromady a nalepit cenovku. a cekat na obsah... ktery uz se pocitam davno nekde vytvari. nedelejme si iluze, ze tohle nekdo vyrabel kvuli tem trem a pul dnesnim Linuxovym hracum
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    :D
    Nvidia uvedla nové ovladače pro Linux, zvedají výkon „na dvojnásobek“ | ExtraHardware
    http://extrahardware.cnews.cz/nvidia-uvedla-nove-ovladace-pro-linux-zvedaji-vykon-na-dvojnasobek#
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Uz sem nahodil Ubuntu Tweeker utility. Ta me nechala zmenit path k linkum, ale po restartu mi ty puvodni zmizeli a udelalo to neporadek. Ted sem se teda zabyval ovladacema na win, tak si s tim budu hrat jeste za chvili.
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    DELVIT: Po pravde nevim :/ Mam cerstve nahozeny Ubuntu 12.10. Unity je spravce oken bo to matu?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    BLOOD_ELF: to zalezi co za spravce oken pouzivas.
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Takova hloupa otazka. Nevite jak odstranim quick linky v sidebaru, abych si tam mohl dat svoje jenz mi linkuji na druhej disk? Takovy to music, pictures atd... kdyz na to kliknu pravim, tak mam remove zasedly. Zkousel sem za roota a bylo to to sami. Dikes
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    (T520)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHOROBA: jup
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    synaptics sou touchpady ne? :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DELVIT: popravde jsem to nezkoumal ... ted koukam do .old logu, a je tam fatal error a v trace zminka o synaptics_drv - tak asi jo :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ADMIX: aha ;) tak to uz chnapu. A bylo to na hlavu ovladace nebo necoho jineho?
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DELVIT: Proste jednou xorg crashnul a ejhle, LVDS2/VGA2, pak jsem asi za dva tydny rebootoval, a minuly tyden mi xorg crashnul znova, a mam furt LVDS1/VGA1 ...
    PUPU
    PUPU --- ---
    BURAN: ja mam Fedoru s podobnou konfiguraci. po instalaci aktualizace kernelu mi najednou externi display nesel vubec. kdyz jsem si trpce stezoval, tak mi napsali, ze to je znamy problem v tehle verzi a at zkusim novejsi kernel. tam to uz fungovalo, ale xorg si mezitim asi prepsal ty svoje autodetekce a KDE i kdm najednou zacaly brat jako primarni ten integrovany. joo, automatika... ted zurive klikam a snazim se najit, kde se to da nastavit. jak se zda, v KDE uz jsem uspel, ale s kdm mam asi smulu
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ADMIX: "kdyz xorg crashnul, ale pri dalsim crashi ne. Je to zahada :)" hehe to nejak nedava smysl ;)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    BURAN: Ja to resim tak, ze ve skriptech mam ty lajny zdvojeny, pro VGA1 i VGA2 ... :D na novym ntb se mi to zatim stalo jen jednou, kdyz xorg crashnul, ale pri dalsim crashi ne. Je to zahada :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    mam dotaz:

    mam Linux Mint 13 na notebooku a k tomu externi monitor. monitor mam nastaveny jako primary display, s panelem, a notebook jako secondary.
    externi monitor system odjakziva rozpoznaval jako VGA2.
    nicmene nedavno jsem nerozvazne vypnul pocitac kdyz jsem mel na notebooku pusteny neco ve fullscreenu, a tehdy to zaclo.

    od ty doby, co muzu rict tak nahodne, se po nabootovani externi monitor jmenuje VGA2 ale nekdy taky VGA1, coz v dusledku znamena, se mi nabehne system s panelama na druhym monitoru, protoze si ho delam jako primarni prikazem "xrandr --output VGA2 --primary" ve Startup Applications.
    je to peknej vopruz, to si asi umite predstavit, kdyz vam nahodne nabehnou panely tu na tom, tu na onom monitoru.

    googlil jsem ale nevygooglil. tak se ptam.
    vite cim by to mohlo byt, ze se ten externi monitor jednou jmenuje VGA1 a pak zas VGA2 ?
    predem dik za odpoved :)
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Budu potrebovat bumblebee, nebo tu int kartu dokazu zakazat i bez toho?
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    BLOOD_ELF: v tom pripade bych volil
    1. lsmod a smazani karty
    2. prekompilovani kernelu
    3. modifikace xorg v zavislosti, co je v kernelu a lsmod
    4. zeptal bych se na nyxu, protoze me nic jineho nenapada;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam