• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ADMIX: "kdyz xorg crashnul, ale pri dalsim crashi ne. Je to zahada :)" hehe to nejak nedava smysl ;)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    BURAN: Ja to resim tak, ze ve skriptech mam ty lajny zdvojeny, pro VGA1 i VGA2 ... :D na novym ntb se mi to zatim stalo jen jednou, kdyz xorg crashnul, ale pri dalsim crashi ne. Je to zahada :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    mam dotaz:

    mam Linux Mint 13 na notebooku a k tomu externi monitor. monitor mam nastaveny jako primary display, s panelem, a notebook jako secondary.
    externi monitor system odjakziva rozpoznaval jako VGA2.
    nicmene nedavno jsem nerozvazne vypnul pocitac kdyz jsem mel na notebooku pusteny neco ve fullscreenu, a tehdy to zaclo.

    od ty doby, co muzu rict tak nahodne, se po nabootovani externi monitor jmenuje VGA2 ale nekdy taky VGA1, coz v dusledku znamena, se mi nabehne system s panelama na druhym monitoru, protoze si ho delam jako primarni prikazem "xrandr --output VGA2 --primary" ve Startup Applications.
    je to peknej vopruz, to si asi umite predstavit, kdyz vam nahodne nabehnou panely tu na tom, tu na onom monitoru.

    googlil jsem ale nevygooglil. tak se ptam.
    vite cim by to mohlo byt, ze se ten externi monitor jednou jmenuje VGA1 a pak zas VGA2 ?
    predem dik za odpoved :)
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Budu potrebovat bumblebee, nebo tu int kartu dokazu zakazat i bez toho?
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    BLOOD_ELF: v tom pripade bych volil
    1. lsmod a smazani karty
    2. prekompilovani kernelu
    3. modifikace xorg v zavislosti, co je v kernelu a lsmod
    4. zeptal bych se na nyxu, protoze me nic jineho nenapada;-)
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    RAGUN: Bohuzel nejde v BIOSU vypnout. Hloupej Alienware :/
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    BLOOD_ELF: vypni ji v biosu....
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BLOOD_ELF: v BIOSu bud automatika (coz je default) nebo vynucena ta diskretni grafika (a aspon u me je to fuk) a v konfiguraci na grafiku xorg ten nvidia ovladac... uplne obycejnej setup Xek...
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    DANYSEK: Jo sorry to sem myslel, tu Nvidi proste. A nevis jak vypnu tu integrovanou? Asi potrebuju odinstalovat bumblebee, nahodit nvidia drivery a pak nejak vypnout tu integrovanou?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BLOOD_ELF: no jestli te diskretni grafice, co je vevnitr rikas externi, pak ano...
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    DANYSEK: Takze kdyz bych chtel bezet jen na nvidii, tak mi to pomaka v pohode? Jak nastavim, aby to jelo jen na tu externi tedy?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BLOOD_ELF: proste bezis na jednu grafarnu a na ni udelas vsechno... osobne pouzivam Nvidia s jejich binarnim ovladacem a no problem. Jedine omezeni spociva v tom, ze nejde mit soucasne aktivni vice jak dva displaye. Ale pokud mam jen dva, no problem (jakakoliv kombinace interni+externi...clone nebo vetsi desktop, prehazovani dle potreby i pres GUI bez problemu)
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Zdravicko. Sem pomerne novacek v Linuxu, ale at se snazim jak se snazim tohle se mi nedari vyresit a ani to moc nevypada, ze by to nejak effektivne vyresit slo.

    Porarilo se nekomu s Optimus GPU (Laptop co ma integrovanou kartu + externi gpu) nastavit externi HDMI display, tak aby bezeli oba jak ten u laptopu, tak i externi? Co sem tak prochazel fora, tak to vypada, ze vzdy jede jen jedna karta coz znamena, ze oba screeny se proste nepodari rozbehnou najednou.

    Pokud mate nekdo zkusenosti, tak diky za nejake rady.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ahoj, prosim pomozte, nedari se mi rozchodit prava pro programer USBTINY na Linuxu Mint 13.
    ID zarizeni:
    Bus 002 Device 025: ID 1781:0c9f Multiple Vendors USBtiny

    do etc/udev/rules.d jsem pridal soubor 41-usbtiny.rules ktery obsahuje radek
    SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idProduct}=="0c9f", ATTRS{idVendor}=="1781", MODE="0666"

    potom sudo chmod a+r /etc/udev/rules.d/41-usbtiny.rules
    a pak sudo restart udev

    to je postup ktery funguje snad vsem na internetu, ovsem me ne.

    pripojil jsem zarizeni, ale avrdude (program co pouziva ten programer) mi opet zahlasil Operation not permitted.
    kdyz pustim avrdude pres sudo, tak to jde, ale je to velmi neprakticke, protoze ten avrdude chci volat z IDE.
    vsechno co jsem byl schopen vygooglit je tohle reseni, variace
    SUBSYSTEM=="usb", SYSFS{idVendor}=="1781", SYSFS{idProduct}=="0c9f", GROUP="adm", MODE="0666" taky nefunguje.
    zkousel jsem i .rules soubor umistit do lib/udev/rules.d, bez vysledku.
    uz jsem z toho celkem zoufaly, poradite prosim co s tim?
    PUPU
    PUPU --- ---
    HALELUJA: SSL extender primo od Checkpointu. proti Fedore chodi pekne
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Nemáte někdo zkušenost s připojením se k Checkpoint VPN? Shrew se mi nepodařil zkompilovat (krachlo to na qt knihovnách a byť tam narvu žádané verze, tak cmake řve, že ne).. kvpnc to neumí.. dál nevim :_(
    KAERO
    KAERO --- ---
    DELVIT: jo jede. dik za help. stejne me ale mate, ze z jednoho uctu to jelo bez domlouvani, z druheho ne a z winu taky ne.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KAERO: jasne, zase automaticka vec co se pripojuje nikam. Nemel si tamto uuid te site, kam si se pripojoval a proto to nereagovalo. Hlavne, ze to mas poresene.
    KAERO
    KAERO --- ---
    DELVIT: zjistil jsem, ze cely problem je v souboru /home/user/.gconf/system/networking/connections/cislo/connection/%gconf.xml. kdyz tenhle soubor zkopiruju z uctu kde se lze na wifi pripojit do uctu kde to nejde, voila uz to jde.
    viz vypisy souboru nize. ale moc mi smysl nedavaji.

    funkcni verze:
    <?xml version="1.0"?>
    <gconf>
    <entry name="timestamp" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>1351191988</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="type" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>802-11-wireless</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="uuid" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>92f7eb1a-d765-499d-86f2-9a19021622e4</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="id" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>Auto aja</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="name" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>connection</stringvalue>
    </entry>
    </gconf>

    vadna verze:
    <?xml version="1.0"?>
    <gconf>
    <entry name="type" mtime="1351192068" type="string">
    <stringvalue>802-11-wireless</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="uuid" mtime="1351192068" type="string">
    <stringvalue>5390a6ae-84fe-41ec-8d37-6bea557b8235</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="id" mtime="1351192068" type="string">
    <stringvalue>Auto aja</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="name" mtime="1351192068" type="string">
    <stringvalue>connection</stringvalue>
    </entry>
    </gconf>
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KAERO: jaksi dopadl s tou siti?
    KAERO
    KAERO --- ---
    ADMIX: ha, to vypada jako to co hledam. dik!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam