• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ERGOSUM: mám dávno...
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    THX_1138: zkus dpkg-query -L [balík]
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    CHOROBA: A nestacilo by v recovery modu, kdyz jsem prihlaseny jako root dat apt-get upgrade - podle mne tam ty baliky nekde ma.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHEVALIER: To už nemusí. Gentoo má také live distribuci ze které jde instalovat.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHEVALIER: Flashblok a Addblok na obzvláště otravné a dlouho natahované reklamy situaci zlepší.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    CHOROBA: Dobře, takže nějak omezit CACHE by situaci vyřešilo?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    top ukazuje RAM ale i s CACHE
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    CHOROBA: Jsem z toho nějak zmatený. Ukazatelé v panelu ukazují velkou zátěž CPU a malé využití paměti. TOP ukazuje malé využití CPU a v záhlaví ukazuje cca 80pct využití RAM, ale když sečtu jednotlivé využití RAM ve sloupci, dává mi to cca 30pct...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    si pust v terminalu top, at vidis co to zere. podle me to bude flash(i kdyz nevim proc u bookmarku?)
    pak bych zkusil nizsi verzi ff
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Mám dotaz ohledně Firefoxu. Železo 32bit 1.1Ghz 1GB RAM. Lubuntu 12.04. Při načítání stránky vysoká zátěž systému a hodně dlouho pracuje harddisk, přitom využití paměti je cca 40%. Při pokusu uložit stránku do "oblíbených" to samé a nakonec se okno pro uložení do oblíbených velkou většinou ani neotevře. Systém, ač se zdá papírově slabý, dokáže v podtaktovaném režimu na 600 MHz přehrávat filmy. Co s tím?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    skvela vyukova kniha linuxu!
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    GILHAD: Na Gentoo se chystám též. Jen mne odrazuje ta cca 80-ti stránková "instalační příručka"... :-)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    ERGOSUM, GILHAD: ok, díky :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ja pouzivam Gentoo s fluxboxem, da se to udelat hodne male a lehke :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BINARY_PARANOIC: Doporučím Lubuntu, které je z buntu distribucí tak nejlehčí(příjemné, plně grafické). Maká na starším stroji.
    Nebo pak Puppy, sice běhá snad všude, ale na ovládání třeba zvyknout(používám jako záchrannou distribuci). Balíky .deb umí také.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Hola,
    mohl bych vás poprosit o doporučení na hardwarově nenáročnou distribuci na dosluhující obstarožní matčin stroj? Musel bych se podívat, ale bude to tuším nějaký AMD Athlon, nVidia GeForce4 MX, … Potřebuje na něm víceméně jen Firefox a Pidgin :) Aktualizované Ubuntu to sice nějak zkousne (po mírných peripetiích s ovladači na grafiku), ale rychlost práce je samozřejmě na hranici použitelnosti. Díky :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KILLER_BEE: no to co jsem ti radil bylo nejjednodussi z pohledu uplneho zacatecnika. To co ti radi CHOROBA: ja zajiste mozne (obcas to bohuzel sam musim pouzit, kdyz se veci uplne nepovedou :) ), ale zalezi na stavu upgradu. Umim si predstavit, ze apt-get se muze dostat do nekonzistentniho stavu, kdyz se to uprostred distro upgrade zasekne.

    Nejlepsi na zachovani home je mit to oddelene od systemu pomoci lvm nebo na zvlastni partici. (zalezi na konfiguraci co mas)

    Jinak evolution to ma v .evolution v /home/user (kdyz si to nemenil)
    vice na: http://www.nairabytes.net/software/how-to-move-evolution-s-default-installation-folder-to-a-different-partition-in-ubuntu-10
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    sak nabootuj z flashky, chrootni se do systemu a pust apt-get update a pak apt-get upgrade
    how to chroot, simple and fast - Ubuntu Forums
    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1156240
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    DELVIT: To bude problem. Je to stara slupka od Asusu, Wi-fi se tam porad pere s hesly a ted budu rad, kdyz nahodim aspon eth0 nebo neco podobneho, uz dlouho jsem to rucne nedelal :( Nevis, kam si evolution uklada maily, jestli je to taky nekde v home, nebo jinde? jestli rozjedu jenom sit a scp, budu happy :(, neda se to preinstalovat z DVD a Home zachovat?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KILLER_BEE: asi bych prekopiroval home jinam a dal bych tam cisty system. Takhle uprostred zdechle bych se to nesnazil ani ozivovat, buhvi v jakem stavu to skoncilo. Mozna je to spravny moment zkusit jiny linux ;).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam