• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHOROBA: nespousti.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kouzelnej notebook!
    nebo se spis podivej esli se t wpa_supplicant nespousti pri startu :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHOROBA: a proc mi router hlasi ze na sve siti mam nastavene wpa2, notebook hlasi ze mam wpa2 (u jinych siti hlasi wep) a muzu se na moji sit prihlasit pomoci iwconfig?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    iwconfig neumi wpa, ale jenom wep. na wpa potrebujes wpa_supplicant z console wpa_cli
    KAERO
    KAERO --- ---
    KILLER_BEE: muzes zkusit i z terminalu jestli mas zajem, tohle mi jede pro WPA2. jestli se v prubehu nekde objevi error, tak je neco blbe :) :
    setup wifi:
    ifconfig: Enable your wireless device:
    ifconfig wlan0 up
    iwlist: List the available wireless access points:
    iwlist wlan0 scan
    iwconfig: Configure your wireless connection:
    iwconfig wlan0 essid WIFISSID key s:PASSKEYSTRING
    dhclient: Get your IP address via dhcp:
    dhclient wlan0

    setup wifi script:
    sudo vi /usr/local/bin/wireless_up.sh

    #!/bin/bash
    ifconfig wlan0 up
    iwconfig wlan0 essid WIFISSID key s:TEXTOVY-KLIC-WIFI
    dhclient wlan0

    sudo chmod u+x wireless_up.sh
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PELDA: my mame na phpmyadmin separatni web server a separatni adresar, ktery se nepouziva na nic jineho. je pristupny pouze z lokalnio site, z venku na dodatečné login/heslo.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    PELDA: ja jedu phpymadmin pres https, ale nevim jestli mas tu moznost
    PELDA
    PELDA --- ---
    Dotaz - jak moc je nebezpecne pouzivat webovy phpMyAdmin ?

    Jde mi o to, ze zadavam root heslo do MySQL pres nezabezpeceny protokol. To asi neni dobry napad, ne? a jak to pripadne resite.

    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    a taky lspci
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    dmesg
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    Ja prave Povolit bezdratove vubec nikde nevidim a notes se chova, jako by zadnou wi=fi nemol, pritom bluetooth mi tam blika, ze je ready
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KILLER_BEE: Na liště klikneš pravým myšítkem na ikonu sítě. Měl bys tam mít zaškrtnuto
    Povolit síť
    Povolit bezdrátové
    Jestli vidíš okolní sítě(levým myšítkem), tak je to všechno zapnuté.

    BTW Já přesedlal z Ubuntu na Lubuntu. Ještě v době, kdy staré prostředí Ubuntu bylo ještě nové. Odměnou mi byla větší rychlost a pohodlnější práce.
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    ERGOSUM: Ja mel asi smulu, ale nikdy se to neautorizovalo. Pokazdemi to hodilo heslo spatne a slus. A provozovat WiFi jinak, na to nemam nerv.
    Co se tyce povoleni Wi-Fi - kde presne to najdu? Na Nove ubuntu koukam jako tele na nova vrata a jsem v nem totalne ztraceny a z cmd line to tedy nedam.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KILLER_BEE: Zvláštní, Prakticky každou distribuci jsem provozoval i s WPA2 a to i skrytou a problémy nebyly.
    Asi zbytečně připomenu:
    Zapnout WiFi v biosu,
    zkontrolovat, zda není vypnutá klávesnicí,
    povolit bezdrátové sítě.
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    CHOROBA: Nikdy se to neatorizovalo, nasel jsem v jejich strankach, ze to bykl bug - jenom u WPA2-PSK. Zbytek az budu doma.

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    wicd neumelo wpa2? :-o spis esli to ta karta vubec umi
    hod sem z konsole dmesg
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    Ahoj, ozyvam se kvuli pokracujicimu trapeni. nakonec jsem rozchodil USB a vykopiroval potrebna data z HOME na zalohu, udelal sem si disk a nainstaloval tam 12.04 Ubuntu. Jsem ale totalne v haji - notas ma integrovanou Wi-fi a nova verze ji nezna. Predchozi verze ji aspon nasla, ale wicd, ktere jsem pouzival pro spojeni, neumelo WPA2-PSK. Situace je o to horsi, ze je to zenin notes, ktere uz leta vtloukam do hlavy, jak je Linux dobry a proc mi Wokna nesmi pres prah domu :( Poradite prosim, co s tim?
    Ta karta by mel byt Broadcom, vim ze puvodnim chip tam vubec nesel, protoze nemel zadne ovladace prio linux, taxem ho musel vymenit.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    zbytecne OT posty smazany.
    WELES
    WELES --- ---
    Já googloval jen setuptool a tam mi nic nevylezlo, každopádně dík, teď se mi podařilo nainstalovat tu srandu, po instalaci to prhohlásilo, že po relogu se objeví v tray ikona, což se nestalo.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    WELES:

    Let me google that for you
    http://lmgtfy.com/?q=ubuntu+ImportError%3A+No+module+named+setuptool

    prvni hit napovida instalaci python-setuptools - nepomuze?
    WELES
    WELES --- ---
    No co jsem tak hledal setuptool, tak je to součástí pythona prej a toho mám a samotný setuptool nějak nemůžu najít
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam