• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BURAN: Ano, jak sdílené přes windows (Samba client), tak přes printserver aplikaci. záleží na typu tiskárny zda je podporována (Samba nepřenáší drivery do linuxu....)
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    tak konecne mam DMESG a LSPCI - co presne v tom mam hledat, jsou toho haldy, to lspci je strucnejsi, tak to sem vlepim:
    00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile PM965/GM965/GL960 Memory Controller
    Hub (rev 03)
    00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated
    Graphics Controller (primary) (rev 03)
    00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics
    Controller (secondary) (rev 03)
    00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller
    #4 (rev 03)
    00:1a.1 USB controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller
    #5 (rev 03)
    00:1a.7 USB controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB2 EHCI Controller
    #2 (rev 03)
    00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controller
    (rev 03)
    00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Port 1 (rev 03)
    00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Port 2 (rev 03)
    00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Port 3 (rev 03)
    00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Port 4 (rev 03)
    00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller
    #1 (rev 03)
    00:1d.1 USB controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller
    #2 (rev 03)
    00:1d.2 USB controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller
    #3 (rev 03)
    00:1d.7 USB controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB2 EHCI Controller
    #1 (rev 03)
    00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev f3)
    00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801HM (ICH8M) LPC Interface Controller (rev 03)
    00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801HM/HEM (ICH8M/ICH8M-E) IDE Controller
    (rev 03)
    00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 82801HM/HEM (ICH8M/ICH8M-E) SATA
    Controller [AHCI mode] (rev 03)
    01:01.0 CardBus bridge: Ricoh Co Ltd RL5c476 II (rev b4)
    01:01.1 SD Host controller: Ricoh Co Ltd R5C822 SD/SDIO/MMC/MS/MSPro Host Adapter
    (rev 18)
    01:01.2 System peripheral: Ricoh Co Ltd R5C592 Memory Stick Bus Host Adapter (rev 09)
    01:07.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+
    (rev 10)
    04:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN (rev 01)

    Ten Broadcom je to, co jsem to notesu daval, protoze puvodni chip neumel vubec s Linuxem. Nicmene na Ubuntu 12 ho proste nevidim, vubec mi nenabidne wi-fi, jenom bluetooth.
    BURAN
    BURAN --- ---
    hoj, mam dva kompy, jeden s Linux Mint a druhej s Windows a tiskarnou, jde na ty tiskarne nejak po siti tisknout z toho Linuxovyho kompa?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: a zkousel si to ze serveru smbclient(em)? Pripojis se?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: No a co pouzivas jako backend na to overeni tech hesel? isam, mysql, neco jineho (AD)?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: Ta stanice se do jiných sdílenych složek na serveru dostane.A jsou to složky s veřejným přístupem tak i přimo složky určené pouze pro uživatele dané stanice.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: no záleží na tom, jak je nastavená i ta stanice co to ověřuje. Vidí něco jiného? Když dáš čistý share (t.j. bez hesel, jen tak), dostane se tam? Chce to otestovat za vice situaci
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj, děkuji za rady. OPTIMISTIC LOCK jsem odstranil. Další věc je že já mám jen workgroup takže se to proti doméně nemám ověřovat a něják nevím jak stim pohnout :-(. Richard
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AQUARIUS: Jo zapomněl jsem. RHEL si dává takovou práci s dokumentací, že je z toho knih víc ;) Všechno dostupné v PDF/epub/html
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    MCKIDNEY: vyborny cteni je taky Redhat Deployment Guide
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KORAL: Každá distribuce má svoji dokumentaci. Dobré distribuce je mají formou knihy, která tě to naučí (RHEL/Centos, Fedora atd..)

    Většina ostatních knih hrozně rychle zastarává.
    Osobně jsem četl tyto tři:
    http://neoluxor.cz/odborne-knihy/linux-profesionalne--28926/
    http://neoluxor.cz/odborne-knihy/linux-kompletni-prirucka-administratora--16016/
    http://neoluxor.cz/odborne-knihy/ucime-se-red-hat-linux--36207/
    Všechno byla historická poučka, ale užitečná. Práce systémového administrátora obsahuje dohledávat aktuální dokumentaci a nevyhneš se tomu.

    Příklady třeba pro fedoru:
    http://docs.fedoraproject.org/cs-CZ/index.html
    KORAL
    KORAL --- ---
    Zdravím, chci se zeptat jakou českou publikaci by jste doporučili pro začínajícího člověka.
    Instalace Linuxu je docela pohoda. Dnešní distribuce jsou už hodně vychytané a není snima problém.
    Ale kde najdu popis kde se upravují spouštěcí scripty, příklady, atd ... ?

    Vím, že hodně se dá sehnat na root.cz, ale né vždy mám přístup k netu, ale mám čas číst.

    Díky
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DICK85: nemam moc cas, takze jsem to jenom rychle preletel,

    par poznamek: a) doporucuji se zbavit nastaveni, ktere evidentne neni rozeznano: Unknown parameter encountered: "OPTIMISTIC LOCK"
    b) [2013/01/18 13:01:49.103633, 3] auth/token_util.c:436(create_local_nt_token)
    Failed to fetch domain sid for MARUTO01
    Tady to ti pise ze to neumi ziskat sid z domeny - t.j. neoveri ti to proti domene.

    A nakonec Ti vypise: lib/privileges.c:63(get_privileges)
    get_privileges: No privileges assigned to SID [S-1-5-21-1989534011-1724068483-3145672901-1000]

    K danemu SID neprideluji zadna prava, protoze ho nedokazu overit. Takze nejdrive dosahnout overeni uzivatele a pak resit neco dale.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Zdravím, můj problém spočívá v tom že mam na serveru centos sdílené adresáře. Vše bylo funkční,ale teď se děje to že když chci aby se uživatel "Prodej" připojil do složky AKCE tak to brblá že síťová cesta neexistuje,ale do složky se přitom jiní uživatelé připojí. A když skusim z jiného pc z Win skusim připojit uživatelem "Prodej" tak to napíše že zadaná síťová složka je aktuálně připojena pomocí jiného uživatelského jména a hesla.

    A nejsemschopnej si stím poradit. V podstatě se jedná o dva uživatele a jiné sdílené složky.

    tady je smbd.log = http://pastebin.com/nSacFkxU

    Děkuji za případnou radu.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    sed -i "s/ *| */|/g" nejaky.soubor
    PELDA
    PELDA --- ---
    Help please!

    Potrebuju nahradit v souboru odstranit vsechny mezery pred pipou a za ni. Dal jsem dohromady

    sed -e 's/ |/|/g' -e 's/| /|/g'

    jenze ted mi doslo, ze to bude fungovat jen pokud tam bude prave jedna mezera. Ja potrebuju to same pro X mezer.

    Diky
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHOROBA: nespousti.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kouzelnej notebook!
    nebo se spis podivej esli se t wpa_supplicant nespousti pri startu :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHOROBA: a proc mi router hlasi ze na sve siti mam nastavene wpa2, notebook hlasi ze mam wpa2 (u jinych siti hlasi wep) a muzu se na moji sit prihlasit pomoci iwconfig?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam