• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MRNOBODY
    MRNOBODY --- ---
    GHOSTDOG32: Me lubuntu taky moc nesedi. Ja si nasel lepsi alternativu v Xubuntu. Ma prijemny vzhled, na starych PC slape bez problemu, novejsi verze uz jsou konecne stabilnejsi a xfce graficky prostredi je pro me ze vsech moznych asi to nejlepsi. Mam vzdy otevrenych spoustu oken a programu a ten rolovaci system u oken ti pomerne usnadni praci a kontrolu nad tim, co delas. Jinak jak te tu tak ctu, tak s tim linuxem zatim docela zapasis.-) Ja rikam kazdymu, komu linux nesedne, at se radsi vrati k windowsum.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: No nevím, za poslední rok jsem na Ubuntu s Flashem problém neměl (možná mám kliku?); uznávám, že ve verzi 9 to bylo utrpení a ve verzi 10 střídavě oblačno.
    LUDO
    LUDO --- ---
    GHOSTDOG32: normalne nainstaluj balik flashplugin-nonfree
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    premejslim esli sem nekdy v zivote videl llinux, na kterym by flash fungoval normalne
    KAERO
    KAERO --- ---
    GHOSTDOG32: nojo, to je chyba google chrome, ktery ma v sobe vlastni flash. s tim ti pomuze leda google :)
    muzes zkusit, jestli ti to dela firefox.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Hmmm...to vypadá jako nějaký problém s flashem (nebo samotným chromákem). Co v tom máš za grafickou kartu?
    KAERO
    KAERO --- ---
    GHOSTDOG32: dropbox je bohuzel integrovany jen do jedineho linuxoveho spravce souboru (toho co je v ubuntu), protoze firma dropbox jinde integraci neudelala a hlavne zakazala dobrovolnou iniciativu lidi, kteri delali integraci do jinych spravcu.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Lubuntu je v tomhle směru méně komfortní (ale zase jede svižně i na starších strojích). Možná zkus pogooglit, jak si do Lubuntu nastavit jako file manager Nautilus - ten má právě tu integraci s Dropboxem (z hlavy nevím).
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Má. Pokud máš Ubuntu nebo Debian, zkus si otevřít terminál a vypiš si /var/log/syslog (například toto:

    tail -F /var/log/syslog

    bude vypisovat nově zapsané zprávy v logu; k zobrazení předchozích lze použít třeba

    less /var/log/syslog

    a potom zmáčknout "G" k přesunu na konec logu (příp. PgUp a PgDn))

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Divný. Já mám pro sebe a spravuju pro jiné různý linuxy (povětšinou [X|L|K|]Ubuntu), a dělám na tom všelijaký psí kusy - ale podobnou situaci jsem naposled viděl před mnoha a mnoha lety...

    Pochopitelně z "když dělám něco (nevím přesně co), tak to dost často udělá nějakej error (nevím přesně jakej)" toho moc nevyčtu ;)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Není to vůbec běžný - jakou __konkrétně__ chybovou hlášku?
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    AHARAZ: Tak to jsme se jen prepsal v tom regexpu asi ted to na nekolik pruchodu dam a bude to asi nejjednodusi.

    Dekuji
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    ADMIX: rename jsme si nechal do zalohy ono mi to prislo nejak narocnejsi kdyz jsem chtel tu cestinu zachranit a nazvy jsou v UTF-8...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    AHARAZ: Jako nouzovku pro pripad, ze vsechno selze, muzes pouzit 'rename' - tomu se podhodi perlovy regular a seznam souboru k prejmenovani. (regular napr. s/[^0-9a-zA-Z_\-\.]/_/g, tj. vsechny znaky jine nez vyjmenovane nahrad podtrzitkem)
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    PISKVOR: jj tam jsem to nasel, mel jsem 1.12...

    Jen to stejne asi neumim pouzit:

    convmv --fixdouble -f utf8 -t latin2 12©ol2010_©alomová.doc
    Starting a dry run without changes...
    No changes to your files done. Use --notest to finally rename the files.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    AHARAZ: Hmm...asi stará verze? 1.15 by to mělo mít: http://www.j3e.de/linux/convmv/man/
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    AHARAZ: Hmm ale nekde jsme ho nasel v manu na internetu, tak se podivam proc...
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    PISKVOR: nevím co přesně máš na mysli můj convmv fixdouble jako parametr nezná...

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    AHARAZ: --fixdouble nepomůže?
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    Zdravim,
    jaky je doporuceny postup pro opravu ceskych nazvu souboru, kdyz jsem je prekopiroval z prostredi s kodovanim ISO 8859-2 do UTF-8 aniz bych nazvy konvertoval?
    Takze mam ted nazvy jako 12©ol2010_©alomová.doc kde © je Š, ale uz jsou v UTF-8. Takze convmv z toho dela jen horsi veci...

    Spravny postup byl asi to konvertovat pomoci convmv z iso8859-2 na utf-8 v puvodnim umisteni a az kopirovat, ale na to je ted pozde...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam