• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    BURAN
    BURAN --- ---
    K23: ja preci nerikam, ze je na compizu neco spatneho - precti si jeste jednou co mu pisu.
    K23
    K23 --- ---
    BURAN: co je na compizu špatného? Když pomáhá nastavit vsync a tím vyřeší problém s tearingem na intel grafice, tak nevidím důvod ho odinstalovávat.

    Navíc ty výkřiky do tmy typu compiz je zlo nikomu stejně nepomůžou.
    BURAN
    BURAN --- ---
    compiz ti uz nekolikrat bylo napsano abys vyhodil.
    PUPU
    PUPU --- ---
    asi takhle - puzivanim Linuxu se tento stava vice a vice pouzitelnym, ale je to fuska. ne kazdemu se to vyplati. u Windows to bohuzel funguje opacne - cim dele je pouzivas, tim jsou mene pouzitelne a tim vic ti vadi veci, se kterymi pri nejlepsi vuli neudelas vubec nic. na druhou stranu, na opravdu velkou cast uzivatelskych potreb jsou Windows idealni odpovedi.
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHOSTDOG32: nerekl bych ze mas debilni problemy. je potreba se tim prokousat jako u vseho co je pro cloveka nove, nikdo uceny z nebe nespadl. i me to trvalo par mesicu, nez jsem se v tom trochu zorientoval, a nekterym vecem nerozumim dodnes.
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHOSTDOG32: to musi mit clovek i na cteni tyhle diskuze posledni tejden :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kompiz vyhodit, to je zlo
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: mluvim o nastaveni vlc... ale uplne zakazat kompiz by taky mohlo bejt zajimavy... nikdy sem tomu kramu moc neveril...
    K23: hehe jojo... pri vic monitorech mi xka obcas delaj podivny veci... i kdyz mozna za to muze xfce... nicmene jsem s xfce jinak spokojenej... akorat je dobry druhej monitor po odpojeni zakazat, protoze kdyz ho nakonfiguruju a vytahnu kabel, tak se mi nejak divne chovaj okna...
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: fajn, dobrá zpráva. Ze zkušenosti s intel grafikou vím, že spolehlivě mi funguje akorát kwin (KDE4) nebo gnome-shell, tedy bez tearingu. Zkoušel jsem před časem xfce a taky se mi dělo tohle :(
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: 1 nebo více monitorů?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    K23: Jenom na delsi vypisy prosim pouzivat: 6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: a to v Xfce není nějaké klikátko na editaci položek v menu? Jak jsem už psal, z toho bys to krásně zjistil jaký příkaz máš dát k té zkratce. To že jsi viděl v about okně název xfce4-terminal je imho docela náhoda ne? :)
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: zapomněl jsi na nejdůležitější věc a to je jakou máš grafiku. Bez toho se zase nehnem. V terminálu napiš:
    $ lspci

    a pastni to sem.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: vypnout/zapnout akceleraci? prenastavit deinterlace filter?
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32:
    ERGOSUM: tohle jsem právě naznačoval tím správcem menu, v něm je vidět cesta k programu, který se má spustit. Třeba v gnome je na správu menu program alacarte. V Xfce nevím, proto to asi nevyznělo tak jak mělo :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GHOSTDOG32: A nebo pravé myšítko na odkaz/spuštěcí ikonu vlastnosti a číst.
    LUDO
    LUDO --- ---
    GHOSTDOG32: a v helpu k tomu terminalu co pouzivas neni napisany jeho presny nazov?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Spusť si terminál, a v něm spusť

    ps -A f

    To ti vypíše strom všech procesů; nějak takhle:

    3530 ? Ssl 8:07 /usr/bin/synergys
    3546 ? Ssl 2:08 /var/lib/dropbox/.dropbox-dist/dropbox
    7222 ? Ss 0:00 SCREEN
    7223 pts/9 Ss+ 0:00 \_ bash
    8184 pts/9 S 0:00 \_ tail -F /home/user/.xpra/:13.log
    5729 ? Sl 0:00 /usr/bin/konsole
    5731 pts/3 Ss 0:00 \_ /bin/bash
    5743 pts/3 R+ 0:00 \_ ps -A f
    7295 ? S 3:04 /usr/bin/python /usr/bin/xpra start :13

    Jak vidíš, samotný proces "ps" v něm taky někde je; nad ním je jeho předek "/bin/bash" (znázorněno tou ASCII větví "\_" ) a nad ním zase *jeho* předek, v mém případě je to "/usr/bin/konsole" - předpokládám, že ty tam budeš mít ten gnome-terminal nebo xterm nebo kýho čerta . To je ten soubor, který hledáš.





    (Jinak teda cesta ke spustitelnému souboru se zjišťuje přes which (když znáš název souboru), ale na to ses myslím neptal:

    $ which konsole
    /usr/bin/konsole

    )
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: máš v menu nějaký spouštěč na terminál, resp. nějakou jinou cestu jak se k němu dostat bez zkratky? Často to jde opsat z toho pomocí nějakého správce menu. Nicméně, ten příkaz by ti měl jít spustit, pokud ne, tak ti chybí balíček. Zkus prosím napsat více informací.
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: zkus /usr/bin/gnome-terminal
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GHOSTDOG32: Hm, jo. http://askubuntu.com/questions/89826/what-is-tumblerd
    Pokud netrváš na náhledech, klidně bych to odinstaloval:

    sudo apt-get remove tumbler
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam