• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    POPKORN
    POPKORN --- ---
    GHOSTDOG32: Já mám XFCE, intel grafiku a trhá se. Nějak mi to dřív nevadilo, ale teď mi to bude hlodat :)
    Tobě to vyřešil přechod na jiné prostředí?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    jak se to projevuje? treba to mam taky ani o tom nevim :-D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: já to používám s intel grafikou... občas se to skutečně chová zvláštně, ale závady jsou spíš kosmetickýho rázu...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: Doporučoval bych si vybrat prostředí buď XFCE nebo GTFO :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ADMIX: On má na mysli šipky, tabelátor, home, end(Pg Up, Pg Dn), s shift, ctrl, alt v nejrůznějších kombinacích a popsal to jako magii. ;-)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GHOSTDOG32: To jsem nikdy nepouzival = google :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GHOSTDOG32: zkus sabayon!~ :D
    K23
    K23 --- ---
    A to jsme chtěli ne? :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GHOSTDOG32: Jak te tak pozoruju, tak je u tebe velke velke riziko, ze se stanes trvalym uzivatelem linuxu - pozor na to!
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GHOSTDOG32: Na T520 na debianu pouzivam tohle, po startu X

    xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Evdev Wheel Emulation" 8 1
    xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Evdev Wheel Emulation Button" 8 2
    synclient TouchpadOff=1

    To posledni vypne touchpad + jeho tlacitka, tak to maji mazlickove radi
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GHOSTDOG32: Neni z toho LVM nahodou fedora spustena? To je imho spis lock, ze nemuzes manipulovat s partition, na ktery bezi system (ne ze by to neslo ...)
    LUDO
    LUDO --- ---
    GHOSTDOG32: stejnak je divne ze si v tom manualnom editore oddielov nevidel tie co uz su na disku, bohvie co si naklikal :D
    LUDO
    LUDO --- ---
    GHOSTDOG32: pise ti to ze si ziadnemu oddielu nenastavil ze ma byt ako hlavny bootovaci, pri oddiely so systemom (tam kde je Fedora) zaskrtni v nejakych Advanced volbach boot-flag alebo jak sa to vola

    Presne ti to z hlavy nepoviem jak sa to vola
    BURAN
    BURAN --- ---
    odpalte ohnostroje :D
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: dej tomu čas, pár reinstalací, za chvíli budeš vědět co a jak funguje, neboj; jinak o ničem nevím :/ Co ale praktikuju je, že si dělám malé poznámky v evernote a taky si schovávám soubory, které upravuji pro referenci - chce to ale trpělivost. Chce to s tím furt něco dělat, ono se to dostane pod kůži.
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: happy testing ;)
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: na tohle slouží tzv. meta balíčky. Mělo by ti stačit napsat:

    $ apt-get install ubuntu-gnome-desktop

    Nemusíš nic nastavovat, resp. naklikáš si akorát gnome, ale s tím se počítá ;) Na přihlašovací obrazovce bys měl mít možnost vybrat si grafické prostředí (něco jako relace nebo tak). Systém přeinstalovávat nemusíš.
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: bohužel pro majitele intel grafik :/ ale jak řikám, gnome-shell a kde v pohodě ;)
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: to může bejt tím cos tam teď přidal, není vyloučený, že v tom není nějaká další chyba :) škoda; na navrácení do původního stavu se kdyžtak používá příkaz ppa-purge
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: btw. každé nastavení se neprojeví hned, doporučuju vždy odhlásit a přihlásit (jistota)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam