• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    BURAN
    BURAN --- ---
    odpalte ohnostroje :D
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: dej tomu čas, pár reinstalací, za chvíli budeš vědět co a jak funguje, neboj; jinak o ničem nevím :/ Co ale praktikuju je, že si dělám malé poznámky v evernote a taky si schovávám soubory, které upravuji pro referenci - chce to ale trpělivost. Chce to s tím furt něco dělat, ono se to dostane pod kůži.
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: happy testing ;)
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: na tohle slouží tzv. meta balíčky. Mělo by ti stačit napsat:

    $ apt-get install ubuntu-gnome-desktop

    Nemusíš nic nastavovat, resp. naklikáš si akorát gnome, ale s tím se počítá ;) Na přihlašovací obrazovce bys měl mít možnost vybrat si grafické prostředí (něco jako relace nebo tak). Systém přeinstalovávat nemusíš.
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: bohužel pro majitele intel grafik :/ ale jak řikám, gnome-shell a kde v pohodě ;)
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: to může bejt tím cos tam teď přidal, není vyloučený, že v tom není nějaká další chyba :) škoda; na navrácení do původního stavu se kdyžtak používá příkaz ppa-purge
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: btw. každé nastavení se neprojeví hned, doporučuju vždy odhlásit a přihlásit (jistota)
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: a xfce4 compozitor máš povolený? .. a compiz vypnutý?
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: předpokládám, že jsi se odhlásil a přihlásil
    K23
    K23 --- ---
    K23
    K23 --- ---
    GHOSTDOG32: Chápu, že je to balík efektů, dají se ale vypnout. Ten problém s maximalizací jsem neznal - možná se to ale dá řešit indirect renderingem. Pokud by ale měl ten compiz pomoct, tak bych se ho prostě nezbavoval. Jediné co tě z toho compizu vlastně teď zajímá je to, že pustí desktop v OpenGL což efektivně opraví tearing ;) Co jsem četl, tak v XFCE4 místo OpenGL používají Xrender, který má problém právě s tearingem i při zapnutém xfce compozitoru.

    Jak už jsem psal minule, mám úplně stejný problém a nevyřešil jsem ho. Naštěstí pro mě (vím, ale že ne pro tebe) já používal jenom gnome nebo KDE. U obou je to v pořádku.

    Ať mě ostatní klidně opraví, snažím se vysvětlit problém tak jak ho chápu já ;)
    K23
    K23 --- ---
    BURAN: reagoval jsem na to, že jsi mu připomínal, aby ho dal pryč. Ale to je jedno. Nebudem se hádat.
    GHOSTDOG32: můžeš prosím potvrdit, že ten compiz ti fixne vsync? Vím, že jsi tu zmiňoval, že ti jde všechno kromě flashe. Zkus to prosím shrnout, ať víme kam jsi se vlastně dostal :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    K23: ja preci nerikam, ze je na compizu neco spatneho - precti si jeste jednou co mu pisu.
    K23
    K23 --- ---
    BURAN: co je na compizu špatného? Když pomáhá nastavit vsync a tím vyřeší problém s tearingem na intel grafice, tak nevidím důvod ho odinstalovávat.

    Navíc ty výkřiky do tmy typu compiz je zlo nikomu stejně nepomůžou.
    BURAN
    BURAN --- ---
    compiz ti uz nekolikrat bylo napsano abys vyhodil.
    PUPU
    PUPU --- ---
    asi takhle - puzivanim Linuxu se tento stava vice a vice pouzitelnym, ale je to fuska. ne kazdemu se to vyplati. u Windows to bohuzel funguje opacne - cim dele je pouzivas, tim jsou mene pouzitelne a tim vic ti vadi veci, se kterymi pri nejlepsi vuli neudelas vubec nic. na druhou stranu, na opravdu velkou cast uzivatelskych potreb jsou Windows idealni odpovedi.
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHOSTDOG32: nerekl bych ze mas debilni problemy. je potreba se tim prokousat jako u vseho co je pro cloveka nove, nikdo uceny z nebe nespadl. i me to trvalo par mesicu, nez jsem se v tom trochu zorientoval, a nekterym vecem nerozumim dodnes.
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHOSTDOG32: to musi mit clovek i na cteni tyhle diskuze posledni tejden :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    kompiz vyhodit, to je zlo
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: mluvim o nastaveni vlc... ale uplne zakazat kompiz by taky mohlo bejt zajimavy... nikdy sem tomu kramu moc neveril...
    K23: hehe jojo... pri vic monitorech mi xka obcas delaj podivny veci... i kdyz mozna za to muze xfce... nicmene jsem s xfce jinak spokojenej... akorat je dobry druhej monitor po odpojeni zakazat, protoze kdyz ho nakonfiguruju a vytahnu kabel, tak se mi nejak divne chovaj okna...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam