• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: Jinak to je neřešitelnej problém... vždycky když mi na notasu dochází místo na jednom oddílu, tak na tom druhym je ho spousta volnýho... Na minulym kompu jsem měl home a root dohromady a zas se to chovalo nehezky, když jsem třeba byl uprostřed aktualizace systému a stahováním filmu sem zabral potřebný místo :-D Taky to ztíží reinstalaci (což jsem za 7 let dělal jenom jednou a to při přechodu z debianu na archlinux, teď to zas nějakou dobu nemám v plánu)

    Možná si rozject LVM :-D Ale na notasu mi to prijde jako overkill...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: resize2fs pro ext234 nebo podobna utilita pro jinej FS. ma to vsak nasledujici podminky:
    0.) zaloha - minimalne zaloha tabulky oddilu pokud nemas zadny dulezity data
    1.) pred zmensovanim oddilu je potreba podle navodu defragmentovat nebo stlacit inody filesystemu na pozadovanou oblast
    2.) je potreba vytvorit naprosto stejny oddil se stejnym nastavenim, zacinajici na stejnym miste jako puvodni
    3.) po znovuvytvoreni oddilu (znova) resize2fs - tentokrat nafouknuti na novou velikost
    4.) fsck po operaci
    5.) kdyz sem to naposledy zkousel na ext4, tak to nevyslo... nastesti sem mel zalohu

    CHOROBA: tezko rict... v krajnich vytizenich to asi roli hraje:
    Does Vsync reduce performance?
    http://www.overclock.net/t/1331796/does-vsync-reduce-performance/10
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vsync je pouze sync, karta negeneruje vic frames nez kolik obrazovka zobrazuje - refresh lcd 60hz, karta generuje 60frames. zadna ztrata vykonu bych rekl.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    LUDO: wayland na vás! :-D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Mno... tak cara uz se mi netrha ani v xfce...

    yaourt -S xfwm4-vsync
    xfconf-query -c xfwm4 -n -t bool -p "/general/sync_to_vblank" -s true
    killall xfwm4
    (a pripadne zapnout kompozitor pokud jeste neni zapnutej)

    Nicmene o vsyncu je znamo, ze omezi trhani obrazu za cenu snizeni vykonu...
    LUDO
    LUDO --- ---
    GHOSTDOG32: problem je skor samotny X Server, ale to sa snad konecne v nasledujucich rokoch zlepsi
    POPKORN
    POPKORN --- ---
    GHOSTDOG32: Ted to zkousim z live KDE je to rozhodne lepsi. Na druhou stranu to stejne jako Harvie povazuju za celkem normalni, tak jeste pobadam. Kvuli youtube videum se mi nechce poustet do nejakych divocin... Kazdopadne diky za nasmerovani.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    A dělá mi to i s vyplym kompozitorem, ještě to zkusim ve fluxboxu, ale pochybuju, že to bude jiný...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: já nevim... jak vypadá to trhání? mě se trhá jakoby třeba na 2 půlky nebo na třetiny, ale to mi připadá jako relativně normální... i když asi mám nízký nároky... nicméně že se nějaká flashová sračka na linuxu seká to bych hned nesváděl na XFCE :-D v první řadě bych to sváděl na flash a ve druhý řadě na drivery...
    POPKORN
    POPKORN --- ---
    GHOSTDOG32: Já mám XFCE, intel grafiku a trhá se. Nějak mi to dřív nevadilo, ale teď mi to bude hlodat :)
    Tobě to vyřešil přechod na jiné prostředí?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    jak se to projevuje? treba to mam taky ani o tom nevim :-D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: já to používám s intel grafikou... občas se to skutečně chová zvláštně, ale závady jsou spíš kosmetickýho rázu...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHOSTDOG32: Doporučoval bych si vybrat prostředí buď XFCE nebo GTFO :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ADMIX: On má na mysli šipky, tabelátor, home, end(Pg Up, Pg Dn), s shift, ctrl, alt v nejrůznějších kombinacích a popsal to jako magii. ;-)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GHOSTDOG32: To jsem nikdy nepouzival = google :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GHOSTDOG32: zkus sabayon!~ :D
    K23
    K23 --- ---
    A to jsme chtěli ne? :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GHOSTDOG32: Jak te tak pozoruju, tak je u tebe velke velke riziko, ze se stanes trvalym uzivatelem linuxu - pozor na to!
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GHOSTDOG32: Na T520 na debianu pouzivam tohle, po startu X

    xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Evdev Wheel Emulation" 8 1
    xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Evdev Wheel Emulation Button" 8 2
    synclient TouchpadOff=1

    To posledni vypne touchpad + jeho tlacitka, tak to maji mazlickove radi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam