• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    ROUMEN: HA, na ten jsem koukal a paletka mi unikla. Díky!
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    LEFTY: Taková klasika na prohlížení a nenáročné úpravy včetně tisku náhledů je podle mě gThumb. Jenom mě v té novější verzi mírně vylekalo, že úpravy zmizely z klasického menu, ale vpravo přibyla nenápadná ikonka palety, která rozbalí sloupeček úprav.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    LEFTY: co treba fotoxx (pomerne neznamej editor) - http://www.kornelix.com/fotoxx.html
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    poraďte pls grafickej editor (pro ubuntu) na rychlou úpravu fotek - crop, resize, contrast, to je vše.
    Gimp kvůli tomu startovat nebudu :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BELIEVER: Já mám docela rád XSANE. Pro někoho může mít moc hejblátek, ale mě vyhovuje, že nemusím dělat dodatečné úpravy.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BELIEVER: Značka a co nejpřesnější model? Někteří výrobci HW jsou Linuxu otevřeně nepřátelští, u jiných je to snadno řešitelné.
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Jak přidat do Ubuntu nový scanner? Tiskárnu přidám jednoduše, ale scanner ani za nic...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    777PLAY: Existují způsoby snadné a složitté. Pokud je to tak, že se přihlásíš, jako root a nepříjme ti to uživatele 777PLAY tak ho můžeš přidat. Jestli se nemůžeš přihlásit jako root(to bylo heslo bez uživatelského jména) je pro začátečníka snadnější nainstalovat to znovu a správně. Tedy heslo roota, jméno uživatele (777PLAY), heslo uživatele 777PLAY(*****).
    Administrovat počítač ke kterému nemáš administrátorská práva. je téměř tak nešťastné, jako mít administrátora(roota) bez hesla.
    Jsou sice způsoby, jak to řešit bez reinstalace, ale zatím nemáš důvod se o ně pokoušet.

    ADD Ještě můžeš zkusit přihlásit se jako uživatel root bez hesla a pokud se tam dostaneš heslo změnit na něco rozumného.
    Jinak platí předem napsané.
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    ZDRAVÍM,
    dnes první krát v "životě" instaluji LINUX mám verzi linux susi Enterprise desktop 11 SP2 3.0.27-0.27.1.4116.0.PTF
    Vše jsem v poho nainstaloval, vytvořil uživatelské heslo, ale ne HESLO!!!
    Teď , když se chci nalogovat tak mi to přijme uživatelské heslo , ale heslo, když žádné nezadám,
    tak mě to napíše nesprávné heslo. Toto mi píše UŽIVATEL NENÍ ZNÁM POUŽITÉMU AUTENTIZAČNÍMU MODULU

    Snažil jsem si hrát i v biosu v system Log , ale nejde mi to a taky přes FAILSAFE, tam mi to píše,
    když nic nezadám nezprávné heslo

    Tak fakt nevím

    Díkes

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: na renamovani je v linuxu spousta programu... ja pouzivam rename u util-linux... zadas mu regular jak ma nazvy nahradit a pak soubory (nebo masku souboru), u kterejch se ma ta nahrada aplikovat...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LEFTY: Ctrl+PageUp
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    PISKVOR: já jsem to tak nebral, spíš jsem si chtěl potvrdit, že mc je stále to pravé, problém s ním žádnej nemám (kromě toho, že backspace neskáče o dir výše, ale na to snad nějak přijdu).
    PUPU
    PUPU --- ---
    PISKVOR: me osobne uz pred lety dostala funkce 'Lynx-like motion'. ve spojeni s alt-s to usetri opravdu hodne casu...
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    PISKVOR: krename integrovanej do krusaderu jsi zkoušel? Na hromadný přejmenování ho používám a TC mi nechybí.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LEFTY: To nebylo "máš MC, tak šoupej nohama a používej ho." Mínil jsem tím tolik, že v TC(+pluginech) jsem používal hromadu funkcí, které s jeho původní/základní funkcí měly společné dost málo (čtení/editace MP3 tagů?!?), a v Linuxu to prostě dělám úplně něčím jiným - proto jsem se ptal, co konkrétně v tom TC děláš. Jinak MC sice vypadá jako Volkov Commander blahé paměti, ale má taky hromadu různých funkcí, jen nejsou úplně objevitelné na první pohled (F2 například).
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    PISKVOR:
    HARVIE:
    díky, tak používám mc, no :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LEFTY: No, podle toho, _co_ z toho TC potřebuješ - ve verzi 8 je to obrovská (funkčně, nikoli velikostí) hromada funkcí, která umí Úplně Všechno Včetně Vaření Kafe ;) V prostředí Windows, kde spousta těch funkcí chybí, je to naprosto nepostradatelný nástroj; v Linuxu existuje mnoho z těch funkcí samostatně (SSHFS, rsync na synchronizaci, 7z na pack/unpack).

    Já používám MC (a teda Wine+TC na ten GUI Mass Rename, to jsem nikde neviděl udělaný líp).
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    LEFTY: MC nikdo nepřekoná... teďka se toho zas nejaky typci ujali a opravili spoustu nedoladenosti (mam pocit, ze dokonce snad vsechno co me na nem sralo). Jinak je tech commanderu asi milion pro linux... Kdysi se mi dost libil projekt zemljanka, kterej vyuzival nejakou asciiartovou implementaci GTK k tomu, aby sel pustit jak v konzoli, tak v xkach, ale umrelo to driv nez ho dokoncili jestli si dobre vzpominam...
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    LEFTY: Krusader
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Poradíte nějaký soft, který by byl co nejblíže Total commanderu z windows? Kdysi jsem používal mc, ale nejspíš už jsme někde jinde, že :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam