• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Tim chce GHORMOON rict, ze je to v biosu mozna treba prenastavit z USB FDD na USB HDD... nemel by to bejt problem...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    BURAN: abych pravdu rekl, jeste jsem to nedelal ... vim, ze to jde ale to je tak vsechno :D takze ti maximalne muzu nalinkovat, co mi padne z google :)

    btw tu sit ti to nabizi, jo?
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHORMOON: jak se prosimte dela to bootovani po siti? mam tu jeden starsi laptop, z USB bootovat neumi a CD mechaniku ma nakou vycvachtanou, takze po tej siti to je zajimava moznost.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    predpokladam, ze ta ubunti vec dela flashku co se tvari jako USB HDD, ne FDD, starsim deskam na tom obcas zalezi :) jsou nastroje, co to umi preformatovat, ale nejsem si jistej, jestli to ten ubunti nesmysl zase nepreformatuje zpatky, ubuntu sem nikdy neinstaloval :D
    DAW
    DAW --- ---
    CHOROBA: flashku jsem vyrobil přes program, kterej přímo doporučujou na stránkách Ubuntu.. Zkoušel jsem to několikrát se zasunutou flashkou (a s tímhle nastavením bootu), ale ten laptop se na ní vůbec ani nepodíval (neblikla).. jinak jediný možnosti u toho prvního bodu jsou právě jen USB FDD nebo disable..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    mas tam tu flashku strcenou, kdyz vidis tohle? nebo nejde na to 1. "kliknout" a vybrat usb hdd nebo tak neco

    jinak tu flashku sis doufam vyrobil pres unetbootin?
    DAW
    DAW --- ---
    díky všem

    CHOROBA: až teď jsem se dostal k restartování.. takže záložka Boot je, a pod ní je uvedeno:
    1. Removable Device (USB FDD)
    2. IDE Hard Drive
    3. ATAPI CD-ROM
    4. Other (INT18 Device(Network))
    Onboard LAN Boot ROM (Disabled)

    Na základě toho jsem usoudil, že by to přes USB mělo jít a dokonce jsem jednou zkusil i disablovat všechny následující možnosti, bohužel neúspěšně.. Jedině mě napadlo, jestli k tomu není určen jen jeden kokrétní USB slot (celkem má 4), ale to jsem nezkoušel.

    HARVIE: To zní docela jednoduše :) ... ale jsem fakt amatér, takže věcem jako příkazový řádky a tp. opravdu nerozumim..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak to jo :)))
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: ono by to slo i bez swapu... resiznout oddil s filesystemem neni zas tak slozity a uz vubec ne, kdyz jde o zvetseni :) e2resize nebo jak se to jmenuje...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: No, to by mozna slo, vidis...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: proc? udelas si oddil, das na nej instalacku, nainstalujes a po instalaci oddil s instalackou preformatujes treba na swap... nevidim nejmensi problem :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Ma moznost instalace toho instalacniho ISO na libovolne blokove zarizeni; to ale neznamena, ze je to vhodny postup k instalaci na harddisk, natoz na aktualne pouzivany harddisk :(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CHOROBA: unetbootin má taky možnost instalace na hdd. wubi neznam, ale pry se to používá, tak nevím.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    unetbootin ti nic nenainstaluje, ten ti jen prevede cdrom ISO na flashku. asis myslel WUBI, ale to je hrozna hruza
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DAW: pokud máš XP a chceš instalovat ubuntu z toho tak tohle: http://en.wikipedia.org/wiki/UNetbootin
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DAW: master slave ne..je tam spis nejaka zalozka "boot" nebo boot priority? spis hod co to je za model, dyk toho bude plnej gogol :)
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    po siti ti to nabootovat dovoli?
    DAW
    DAW --- ---
    PISKVOR: Můžu sehnat.. ale až za pár týdnů.. ovšem jestli to je jediná možnost, tak asi nic jinýho nezbude a budu si muset počkat..
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DAW: Co externí CD-ROMku?
    DAW
    DAW --- ---
    CHOROBA: Je to intel celeron.. když při bootu zmáčknu F2 tak se dostanu do nastavení.. tam můžu měnit master a slave (nemá možnost USB) a potom jsou tam další nastavení, jedno z nich je Bios a tam mám na prvním místě USB.. jenže já tomu vůbec nerozumim.. zkusil jsem všechny možný nastavení a kombinace, jenže buď se notebook nerozjede vůbec anebo jedině s XP, když vrátim nastavení na master drive jako HDD..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam