• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Opakovaně se mi v UBUNTU (13.04) stává, že při otevření nějakého většího souboru (velký obrázek např.) mi to totálně zamrzne, neustále hrabe disk a nemůžu ani kloudně hýbat kurzorem (pohnu myší, za deset vteřin se pohne kurzor). Chápu, že je to tím, že mám shitovej komp, kterej práci s velkým obrázkem nedává, ale mám nějakou možnost ten proces třeba killnout (nějakou obdobu ctrl+alt+del, která by měla prioritu před hrabáním zamrzlým firefoxem a umožnila mi ho sestřelit)?
    PUPU
    PUPU --- ---
    HARVIE: nejspis. kazdopadne o debianu nic nevim, takze timto koncim...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PUPU: Neni to jedno? na 99.99% to bude jak rikas nekde v /etc/pam.d/ a konkretni soubor zavisi skoro spis na distru nez na vybranym balicku...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Kdysi jsem to vygooglil i v češtině ale za boha to nemůžu najít...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    CHEVALIER: Teda ne gnome, ale LXDE...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PUPU: Omlouvám se. Poslední Debian. Grafické přihlášení. Gnome.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHEVALIER: to ovsem nerika nic o tom, do jake casti systemu se vlastne chces prihlasit. jaky je to system/distribuce? jak se prihlasujes (textova konzole/ssh/graficke prihlaseni)? pokud je to grafika, jake prostredi (kde/gnome/...)?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PUPU: ano. Při startu počítače.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHEVALIER: v cem? v systemu? ja bych to hledal v pam, treba tady:

    /etc/pam.d/password-auth-ac:
    password requisite pam_cracklib.so try_first_pass retry=3 type=

    vyzkousej, uvidis
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Jak nastavit více pokusů na přihlašovací heslo?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BURAN: Tak si prostě ten totem odeber z aplikací pro .wav a dej něco, co funguje. Přinejmenším bych u toho musel sedět. Takhle víc nepomůžu.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ERGOSUM: vypada to ze Firefox pouziva na prehravani medii Totem Movie Player. kdyz jsem si ted chtel pustit album v tom Totemu, nabehlo to stejne zamutovany jako se to stava v tom Firefoxu. takze problem bude v tom Totemu? ale nechapu, ze jednou to audio prehraje, a podruhy ne, potreti zas jo... stenej soubor, ale vysledek je nekonzistentni.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ADMIX: nevim, nejsem v praze a fedoru jsem zkousel jenom v klasicky linuxove zacatecnicky pomatenosti a distribucni nerozhodnosti, ale v brmlabu bejvaj obcas docela slusny party a kupodivu tam chodej i holky ;)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    HARVIE: To bude asi huste prisnej mejdan :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Zítra fedora release party!
    Fedora 19 Release Party [brmlab]
    http://brmlab.cz/event/fedora_19_release_party
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BURAN: Buď to přehrává špatný modul, nebo aplikace.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ERGOSUM: co mam hledat?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BURAN: Zkontroluj si Správce doplňků-zásuvné moduly. A předvolby-aplikace.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ERGOSUM: jeden obrazek za tisic slov :) takhle to proste visi. poznavaci znameni je ten preskrtnutej repracek vpravo dole, to kdyz vidi, je mi jasny ze budu refreshovat.

    BURAN
    BURAN --- ---
    ERGOSUM: jen FF, co vim. audio soubor je v poradku, jiny prgram ho prehraje, dokonce i ten FF, ale musi se nekolikrat refreshnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam