• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RIVA
    RIVA --- ---
    PUPU:Vybrat spravny zelezo umim a nainstalovat Centos taky. Spis me zajimalo nakolik efektivni to bude k pouziti jako korporatni firewall? Nemam rozpocet na to abych kupoval dalsi krabici od sonicwall, nebo softarovy reseni primo pro webserver, tak jsem doufal ze bych to takhle vyresil zadarmiko.
    PUPU
    PUPU --- ---
    RIVA: to je otazka typu 'je zubni kartacek Oral-B vhodny k cisteni?' ano, je k tomu urceny, ale pouze na cisteni zubu. pokud bys s tim chtel cistit neco vetsiho, docela se nadres.

    neboli zalezi na tom, na cem to chces behat, jak slozita infrastruktura za tim ma sedet a co presne po tom chces. pokud je tam maly server, budes ten CentOS behat na rozumnem zeleze a spravne to nastavis (coz neda moc prace, pokud to umis), je to dobra volba
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, chtel jsem se zeptat jestli by byl dobrej napad pouzit CentOS box jako firewall/default gateway pro firemni webserver? Pripadne jak narocny by to bylo na nastaveni?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MAHUTA: Zkus Puppy Linux. Nejméně tím rozdělíš problém bootování a HW náročnosti.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    esli google nelze tak je to starej thinkpad x41, je otazka esli ti na tom novy ubuntu vubec pojede. zkus neco jinyho
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    Pekne zdravím. Mam starší IBM (type 1864 A14 ?) chci nabootovat Ubuntu z flashky(na jiným notasu to jde) tady to ovšem nejede.fleshka jen parkrat zabliká a pak už jen na monitoru bliká kurzor. V BIOSu je možnost bootování,dokonce mi to tu konkretní flashku nabídne. Prosim o radu. Diky
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: oh, tak to bylo ultra rychle, tak prelinkovavam sem [clovek se odnauci na warez, kdyz je vsechno open-source] : heslo je Linux:

    OSL.pdf.zip | Ulož.to
    http://uloz.to/xFf2N5NX/osl-pdf-zip
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    cus, hele mam prosbu: posledni dobou se mi zacinaj hromadit lidi, kteri se chteji naucit neco na tema lLinux a ja vim, ze me kdysi hrozne moc pomohla tahle knizka: http://knihy.cpress.cz/linux-prirucka-ceskeho-uzivatele.html
    nemuzu ji najit nikde v OCRkovane podobe, samozrejme je to jedna z tech, co by si lidi meli koupit, to ne ze ne, ale precejen by se mi hodila i jako e-book. nemate prosim nedko. driv nez napisu Vilemovi?
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    CHOROBA: Tak to ten můj stroj je zas o kus rychlejší http://www.cpu-world.com/...ntel_Celeron_Dual-Core_G540_vs_Intel_Pentium_M_780_%28Socket_479%29.html

    Při běžným používání je to celkem v pohodě svižný, akorát občas po něm chci prostě moc a vadí mi, že se pak zakousne a nehnu s ním... Zkusím ten TOP z konzole, až se to příště stane.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    BELIEVER: podle me nejakej neakcelerovanej windowmanager by na tom mel bezet uplne vpohode, treba takovej mate (urcite pujde nainstalovat i do ubuntu, pokud se ti to nechce prekopavat na mint)
    plus ve FF vypnout smooth scrolling, nebo nainstalovat chrome/chromium ktery nezamrza aspon cely a pak jak pise ERGOSUM - adblock, flashblock
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BELIEVER: No tak já mám na booku 1G RAM a jsem v klidu.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    BELIEVER: och, neco podobnyho mi na hrani pristalo na stole (g780 myslim) a to je pomaly jak pica. mam na tom debian+mate a to to prosim ma 8GB ramky
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    CHOROBA: Nějakej celkem novej dvoujádrovej celer (G540) a 2GB RAM... čili zas taková trága to není na kancelářský poměry.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: No jede mu Ubuntu ( i když blbě), tak nebudu radit Puppy. A nemusí dělat novou instalaci.
    BELIEVER: BTW máš ve FF flashblok a adblock? Tohle zamrzání mají často na svědomí reklamy.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak zalezi co to je za kram, esli to je celeron s 256MB ramky, tak asi bude lepci blackbox :p
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BELIEVER: Na trvalejší řešení přejdi z GNOME (Ubuntu) na LXDE (Lubuntu). Rozdíl je znatelný.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pust si TOP v konzoli (esli se k ni dostanes :p) podivej se co ti zere procak a killni to. kill PID
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Opakovaně se mi v UBUNTU (13.04) stává, že při otevření nějakého většího souboru (velký obrázek např.) mi to totálně zamrzne, neustále hrabe disk a nemůžu ani kloudně hýbat kurzorem (pohnu myší, za deset vteřin se pohne kurzor). Chápu, že je to tím, že mám shitovej komp, kterej práci s velkým obrázkem nedává, ale mám nějakou možnost ten proces třeba killnout (nějakou obdobu ctrl+alt+del, která by měla prioritu před hrabáním zamrzlým firefoxem a umožnila mi ho sestřelit)?
    PUPU
    PUPU --- ---
    HARVIE: nejspis. kazdopadne o debianu nic nevim, takze timto koncim...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PUPU: Neni to jedno? na 99.99% to bude jak rikas nekde v /etc/pam.d/ a konkretni soubor zavisi skoro spis na distru nez na vybranym balicku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam