• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, mam v praci jeden CentOS 6.3 box a nejak mi tam nechce po restartu automaticky nabehnout vncserver. Musim ho startovat manualne "sudo service vncserver start". Nevite jak to udelat aby mi to startovalo samo?
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    ERGOSUM: myslíš Wubi?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Díky. To je on.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    unetbootin
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MAHUTA: Je na to soft pod widle (jméno nevzpomenu), nebo přez Live CD(třeba i externí mechanikou).
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    ERGOSUM: Diky,jak to mam dat na flashku jako live když ted nemam comp s linuxem? de to vubec?
    RIVA
    RIVA --- ---
    RATTKIN: Dikec, uz stahuju! :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RIVA: je verze essential firewall co je i na firemní použití free ale nemá ips s VPN
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA:
    RATTKIN:
    Dik moc! Zkusim prvne ten pfsense a pokud by to bylo prilis slozity tak ten Sophos. Nicmene protoze je to ve firemnim prostredi a ta free licence je jen na home use, tak bych radsi aby fungovalo to prvni reseni.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RIVA: já jsem to ve firmě dělal a spravoval, akorát na opensuse. Musel jsem se naučit pár základních věcí co jsem ještě neuměl ;) a chodilo to krásně. Měl jsem tam i dmz na třetí síťovce.
    Teď mám ve firmě i doma Sophos UTM, to má pěkný gui přes html. Essential firewall verze je zdarma bez omezení.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    nainstaluje se to "samo" , pak zadas ip adresy a zbytek vicemene pres web xicht.
    umi to firewall, ids/ips, fitering atd. kup si na to nejakej supermikro server a trada
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA: Aha, to vypada dobre. Je to slozity nainstalovat? Nikdy jsem unix nepouzival.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RIVA: nahod pfsense, tam uz je to tak nejak vyreseny
    RIVA
    RIVA --- ---
    PUPU:Vybrat spravny zelezo umim a nainstalovat Centos taky. Spis me zajimalo nakolik efektivni to bude k pouziti jako korporatni firewall? Nemam rozpocet na to abych kupoval dalsi krabici od sonicwall, nebo softarovy reseni primo pro webserver, tak jsem doufal ze bych to takhle vyresil zadarmiko.
    PUPU
    PUPU --- ---
    RIVA: to je otazka typu 'je zubni kartacek Oral-B vhodny k cisteni?' ano, je k tomu urceny, ale pouze na cisteni zubu. pokud bys s tim chtel cistit neco vetsiho, docela se nadres.

    neboli zalezi na tom, na cem to chces behat, jak slozita infrastruktura za tim ma sedet a co presne po tom chces. pokud je tam maly server, budes ten CentOS behat na rozumnem zeleze a spravne to nastavis (coz neda moc prace, pokud to umis), je to dobra volba
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, chtel jsem se zeptat jestli by byl dobrej napad pouzit CentOS box jako firewall/default gateway pro firemni webserver? Pripadne jak narocny by to bylo na nastaveni?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MAHUTA: Zkus Puppy Linux. Nejméně tím rozdělíš problém bootování a HW náročnosti.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    esli google nelze tak je to starej thinkpad x41, je otazka esli ti na tom novy ubuntu vubec pojede. zkus neco jinyho
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    Pekne zdravím. Mam starší IBM (type 1864 A14 ?) chci nabootovat Ubuntu z flashky(na jiným notasu to jde) tady to ovšem nejede.fleshka jen parkrat zabliká a pak už jen na monitoru bliká kurzor. V BIOSu je možnost bootování,dokonce mi to tu konkretní flashku nabídne. Prosim o radu. Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam