• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    WELES: nainstaluj si midnight commander (prikaz mc)
    umi jak presouvat soubory dle tvoji potreby, tak se hrabat v .JARech... tusim, ze na to musis mit nainstalovanej jeste zip/unzip... taky ho muzes pustit pres sudo...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BURAN: nevim o cem se presne bavite... ale
    sudo nautilus &
    na prvni pohled selze v pripade, ze bude nutne zadat heslo... to se ti u prikazu na pozadi nepodari...
    bud to bude chtit nejakou grafickou nastavbu, nebo normalne pustit sudo nautilus a po zadani hesla ho poslat do pozadi pomoci ctrl+z
    BURAN
    BURAN --- ---
    ted jsem trochu mimo.

    kdyz zadam "sudo nautilus &" tak mi to napise neco ve stylu "[1] 3065" a to je vse.

    asi nechapu co chces sdelit :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    pro uplnost kdyz takhle neco spustis napozadi tak se k tomu muzes vratit prikazem fg (foreground) pokud jsi spustil vice uloh tak jako parametr je cislo ulohy.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BURAN: no bude to pokracovat na pozadí. takže se konzole uvolní. nicméně pokud to produkuje výstup bude v tý konzoli.
    BURAN
    BURAN --- ---
    RAINBOF: a to je co?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BURAN: rozdíl je v tom že ze sudo ti to zůstane viset v konzoli.
    měl bys to dát aspoň
    sudo nautilus &
    BURAN
    BURAN --- ---
    RAINBOF: nj vlastne, melo by se, ale ja to nikdy nedelam, zatim mi to prochazi :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BURAN: gksudo nautilus... :D
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Upgradoval jsem na Ubuntu 13.10 a musím říct, že mi subjektivně přijde systém podstatně rychlejší, než bylo 13.04.
    BURAN
    BURAN --- ---
    WELES: "sudo nautilus" a delej co chces
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WELES: A neslo by si ten soubor zkopirovat treba do $HOME/bin a delat ty upravy tam? Na to uz bys root nepotreboval...
    WELES
    WELES --- ---
    Hej, lidi. Řeším problém, snad můžete pomoci.

    Potřebuju zeditovat jeden .jar soubor (minecraft, dávám tam mody), ale ten soubor je v /usr/share/ (po použití jednoho instalačního návodu) a já nemám oprávnění, bo nejsem root v UI. Přes terminál by to asi šlo přes sudo, ale tam zas neznám příkazy, jak tu modifikaci provést. Čili bych asi potřeboval si třeba jen dočasně dát roota, abych mohl provést potřebnou operaci v UI. Jak na to?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ROSTA6: taky bych ti doporucil prejit ze systemu
    video8 video9 video10 video11
    na system
    video0008 video0009 video0010 video0011

    pokud ti teda zalezi na poradi...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ROSTA6: while true; do mplayer -fs *; done
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ROSTA6: Tohle by měl řešit třeba mplayer a seznam skladeb. Dá se ovládat i skriptem.
    BURAN
    BURAN --- ---
    PISKVOR: me to mrzne ve fullscreenu.
    ROSTA6
    ROSTA6 --- ---
    Ahoj, měl bych menší problém, potřeboval bych na ubuntu 12.10 vyresit nasledující problém.

    1) Mám složku a v ní pouze video soubory s nazevem necoXX.avi kde xx je cislo. [Přiklad : video1.avi, video2.avi, video32, ….44.avi]. Obsah teto slozky se mění. Změna se děla syncem přes synology cloud. Ale porad tam jsou jenom video soubory s nejakym nazvem z retezce. Měni se klidne i nekolikrat denne.

    2) Potreboval bych program a jeho nastaveni aby po zapnuti zacne prehravat obsah slozky ve smicce. Porad dokola at je v ni cokoliv a cokoliv zmizne.

    diky moc !
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    Tak LM 15 jede, ja tusil ze to bude tim ze sem si nestahnul drivery na grafarnu... ale 13ku mam pro jistotu v zaloze...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: jenze tady nejdoou zadny pyskuje to kvuli vadnymu (obsolette) pluginu. ale openelec vypada jako shudne reseni :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam