• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    Ano, na to aby aplikace zůstala běžet určitě. Pak se ještě vyplatí naučit se reattach, na svém serveru přes screen „démonizuju“ minecraft server a openttd server.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    screen je jenoduchej..
    screen
    a pak ten tvuj prikaz a detachujes ho
    ctrl-a d
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    Popřípadě to pouštět ve screen, to taky funguje bez problémů, ale to už chce nastudovat screen :)
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    RAINBOF: nohup sudo nautilus, ctrl+z, bg :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: ja nevim... tohle je zrejme terminal od terminalu... me v xfce terminalu neumre ani graficka bezici na popredi pokud zavru okno... a naopak se mi stavalo ted nedavno pri programovani v bashi, ze mi zustaly bezet procesy, ktery byly spojeny pajpou i po killnuti skriptu... nakonec sem to vyresil rekurzivnim pkillem...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Aha, vidíš; já myslel, že musím ještě dát "disown", a ejhle, nemusím. Dobré vědět :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: spíš jde o to že když si ji zavřeš umře i nautilus a to bez ohledu na to co zrovna dělal.
    BURAN
    BURAN --- ---
    PISKVOR: ok uz rozumim, diky :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BURAN: ad 1: jo, výsledek je týž.
    ad 2: pokud v tý konzoli chceš spustit něco dalšího, můžeš v ní mít takhle víc procesů; pokud to nepotřebuješ, nemusíš.
    BURAN
    BURAN --- ---
    me to teda neni jasny, naopak.

    otazka 1] kdyz pouziju "sudo nautilus" nebo "gksudo nautilus" vysledek je stejnej, akorat pri gksudo zadavam heslo do grafickyho okynka co na mne vyskoci a ne do terminalu. konzole se mi neuvolni (to chapu jakoze mi naskoci kurzor a muzu zadavat dalsi prikazy) ani v jednom pripade.

    otazka 2] proc vubec cele to tema se spoustenim neceho na pozadi? to asi s tim nautilem nema nic spolecneho, to je v pripade, ze si chci uvolnit tu konzoli, nebo proc bych mel mit ten nautilus na pozadi? nerozumim...

    jinak jsem laik, takze pri vysvetlovani prosim nepredpokladejte ze vim o cem mluvite. protoze to nevim :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: Aha, už blbnu. Myslel jsem, žes to ještě nějak upřesňoval v tom druhým, a nepřečet jsem si ho pořádně.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: jak je teda mozny, ze si odpovedel na neco co si nevidel? no nic... asi bych tohle tema uzavrel :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: Já tu mám vypnutý to ajaxový donačítání, tak jsem tě neviděl do odeslání.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: to jsi vlastne zopakoval to co jsem napsal ja. nicmene ja jsem zapomnel na to "bg", to mi nejak nedoslo...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: "sudo nautilus &" se totiž spustí a uklidí se na pozadí. Jenže když je sudo na pozadí, nemá jak si říct o heslo, takže tam "zůstane viset." Čili je třeba místo toho spustit "sudo nautilus", zadat heslo, pak Ctrl+Z (zastavit úlohu) a spustit "bg" (zastavenou úlohu pokračovat na pozadí).
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    WELES: nainstaluj si midnight commander (prikaz mc)
    umi jak presouvat soubory dle tvoji potreby, tak se hrabat v .JARech... tusim, ze na to musis mit nainstalovanej jeste zip/unzip... taky ho muzes pustit pres sudo...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BURAN: nevim o cem se presne bavite... ale
    sudo nautilus &
    na prvni pohled selze v pripade, ze bude nutne zadat heslo... to se ti u prikazu na pozadi nepodari...
    bud to bude chtit nejakou grafickou nastavbu, nebo normalne pustit sudo nautilus a po zadani hesla ho poslat do pozadi pomoci ctrl+z
    BURAN
    BURAN --- ---
    ted jsem trochu mimo.

    kdyz zadam "sudo nautilus &" tak mi to napise neco ve stylu "[1] 3065" a to je vse.

    asi nechapu co chces sdelit :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    pro uplnost kdyz takhle neco spustis napozadi tak se k tomu muzes vratit prikazem fg (foreground) pokud jsi spustil vice uloh tak jako parametr je cislo ulohy.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BURAN: no bude to pokracovat na pozadí. takže se konzole uvolní. nicméně pokud to produkuje výstup bude v tý konzoli.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam