• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    MASOO: k přechodu na LXDE (jiné desktopové prostředí než výchozí Unity) nemusíš přeinstalovávat OS, stačí přidat balíček lubuntu-desktop (třeba sudo apt-get install lubuntu-desktop) a potom při přihlašování tento desktop zvolit. uvidíš, zda je to taky pomalé, nemělo by být. máš ještě další možnosti desktopových prostředí, třeba KDE.
    PUPU
    PUPU --- ---
    MASOO: 'top' je klasicky program na online zjistovani toho, co ti zere prostredky - neco jako taskmgr ve windows. je to konzolovy program, takze musis otevrit textovou konzoli a spustit.
    MASOO
    MASOO --- ---
    PUPU: kde to zjistim? (sorry, jsem fakt neznalek, mam linux proto, ze jsem nechtela vokna a protoze v tom compu proste byl;))
    PUPU
    PUPU --- ---
    MASOO: pomalost by nemela souviset s obsazenim filesystemu... co rika treba 'top'? ktery proces tam zere nejvic vykonu?
    MASOO
    MASOO --- ---
    ERGOSUM: tomu bohuzel opet nerozumim...

    ERGOSUM: ja to zas tak moc resit nechci
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MASOO: Jinak já přešel na Lubuntu a nelituji.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MASOO: Synaptic - stav - nenainstalováno, zůstaly..
    FSlint
    MASOO
    MASOO --- ---
    opet lama dotaz: mam eee pc Asus s Ubuntu 12.04 a je to posledni dobou pomalejsi a pomalejsi....zacla jsem tim, ze jsem vycistila soubory, temer vse, krom muziky, jsem presunula na externi disky apod. Ale tusim, ze by to jeste chtelo promaznout nejake dalsi systemove (?) a skrytejsi soubory, poradi nekdo jak na to? co zvladnu sama?
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    Na to uz jsem nekde narazil, ze opkg je hodne podobny deb balickum, ale netusim jak s tim pracovat. Zkusit prejmenovat deb a predhodit ho tomu opkg?

    Mimochodem taky jsem narazil na OpenWRT, ktery je pro MIPS. Slo by nejak pouzit i tohle?
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    Diky moc. Zkusim neco vykuchat z toho Debianu/MIPS. Ale jak treba poznam zavislosti? Vezmu rekneme binarku lynx, nakopiruju do binu na boxu a kdyz to hodi chybu tak hledam chybejici knihovnu? To mi prijde takovy humpolacky...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    a vono opkg package sou akorat trochu predelany deb ne? fakt je ze debian bude asi nejlepci zdroj
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    BOLUDO: Ja kdyz jsem takhle potreboval SW do jedne desky, tak jsem si to vybalil z debianich balicku (bylo to pro procesor arm/armel) a rucne nakopiroval. Koukam, ze Debian tam ma i mips/mipsel port: http://www.debian.org/ports/mips/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    BOLUDO: vetsinou je to embedded linux, nekdo veme kernel, a nakompiluje ho pro urcity zarizeni. Tgze bud si najdi binarky pro mips, nebo si od vyrobce stahni celej source, nahod si v kompu crosscompilaci a uprav si to k obrazu svymu.(je to jebani jak svine). obcas si takle doupravim linux v NASce, treba openvpn, nebo transmission. Kompilovat primo v tom muzes, ale nejspis ti dojde misto na disku, nebo se to bude kompilovat 14dni.
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    Ahoj, mam takovy trochu obecnejsi dotaz ohledne "instalace" utilit do Linuxoveho set-top-boxu. V zakladu tam mam Linuxovou image OpenPLI, ktera obsahuje nejakou sadu beznu unix utilit (sed, grep, vi, wget, ssh, sftp, awk, diff....). Ta mnozina je pomerne omezena. Ted jsem resil to , ze bych tam rad doinstaloval neco jako lynx, tinyproxy a treba nejakou socks proxy. Problem je kde sehnat spravnou binarku. Pro instalaci pouzivam opkg, ale v repository zminene utility nejsou. Roota a pristup samozrejme mam, zaklady prace na unixu taky, ale vzdy se jednalo o "hotovy" stroj. Mozna je to spis obecnejsi dotaz. Co je to za Linux v techto zarizenich a jak ho customizovat, rozsirovat - lze to vubec, jaky jsou moznosti a omezeni?

    Ted budu trochu varit z vody...
    - Mozna musim jen pridat dalsi repository do OPKG, ale netusim jaky a kam.
    - Nebo muzu stahnout primo binarku pro moji architekturu (tusim MIPS/MIPSEL), nakopirovat do binu a pripadne dohrat dalsi zavislosti (knihovny). Zase ale netusim kde hledat.
    - Nebo stahnout zdrojaky a zkompilovat, na to se zatim necejtim.

    Muzete mne pls nekdo nakopnout spravnym smerem?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    ERGOSUM: zkoušel, ale on je imho problém už při detekci toho zvuku (asi) pomocí ffmpeg, kde je níže vidět, že detekuje 2 místo 6 kanálů, tím pádem se to přehraje pouze stereo.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WIL_M: úpravy-vybrat zvuk to neřeší?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    hola, měl by někdo nápad, proč mplayer2 detekuje špatně zvukové stopy ve filmech, prosím? nefunguje kvůli toho prostorový zvuk :) pulse mou zvukovku prostorově neumí, používám alsa output. do reinstalu (opensuse > ubuntu) to fungovalo bez problémů, jako gui používám smplayer2, díky za nakopnutí :)

    ffprobe -show_streams a.mkv
    ............
    Stream #0.1(eng): Audio: ac3, 48000 Hz, 5.1, s16, 384 kb/s (default)



    mplayer 'a.mkv'
    MPlayer2 UNKNOWN (C) 2000-2012 MPlayer Team
    mplayer: could not connect to socket
    mplayer: No such file or directory
    Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control.

    Playing a.mkv.
    ..............
    Opening audio decoder: [ffmpeg] FFmpeg/libavcodec audio decoders
    AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, s16le, 384.0 kbit/25.00% (ratio: 48000->192000)
    Selected audio codec: [ffac3] afm: ffmpeg (FFmpeg AC-3)
    LUDO
    LUDO --- ---
    LUDO: HARVIE: tak po vyskusani asi bambiliona roznych moznosti som to vzdal a nechal to v defaultnom nastaveni, a problem sa sam nahodou vyriesil.
    Asi niekde nieco bolo nejakym zahadnym sposobom mutnute, zvuk nabehol po klepnuti na multimedialne tlacitko na klavesnici notebooku.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KILLER_BEE: To das, ti poradime :)
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    Ahoj lidicky, shanim admina pro linuxovy server - klasika, web a maily, nic vice, kdyztak nabidky do posty.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam